Spotřeba Orlanda

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
martinpav
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 27, 2012 14:29
Bydliště: Piešťany

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od martinpav »

Obdobne je to aj pri Orlande, vstrekovať začne niekde okolo 1200.
Nissan Primera P11C 1.8 Benzin
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ
Reklama
 

Uživatelský avatar
ihonza
Příspěvky: 34
Registrován: čtv čer 07, 2012 11:20
Bydliště: Praha

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od ihonza »

Najeto 6000km spotřeba město: 10,8 a při jízdě město a dálnice 9,5 !!! (pro případ že by mě chtěl zase někdo obviňovat z těžké nohy předchozí spotřeba na Š Octavia 1.9 II TDI byla město 6 a dalnice 4,9)
_____________________________
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi
from 6-6-12
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od luke1 »

At zije nafta a filtr pevnych castic atd :) Ne, ted vazne - mozna Ti tam neco nefunguje jak ma.... tady - http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
je 54 uzivatelu naftovych Orland a nejvyssi prumerna spotreba z nich je 9,28 l. Mas to aspon automat?
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od smire666 »

Včera BA-TT cez Senec, Blatné atď. a späť "živším" štýlom 6,5l...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od lord_maxx »

Reaguji na diskuzi a uživatele majkii:

Včera jsem zase krvavě natankoval (kdo tam proboha dal 60 l nádrž, nestačila by třeba 15 l? :-DD) a v režimu Praha, Praha, Praha tak z 85 procent a jedna kratší jízda po dálnici mimo, průměrná spotřeba 8,61 l / 100 km. Určitě nejsem brzda provozu, ale zase nehoním to brzda plyn. Obsazení většinou dva dospělí, jeden prcek, kočárek a spousta nákupu, takže prázdný taky nejsme.

Teď jen odbočím - tak já vám nevím, vy, kteří máte dvě a více dětí, jak se do toho auta vejdete - my jsme rádi, že v kufru máme sporťák a jediné volné místo je přední sedačka spolujezdce, kde jsou věčně tašky (s nákupem, s cestovníma věcma atp.). Být nás ještě o jednoho víc, tak nevím nevím, kam to všechno dáme. :P A to mi na "odborné" diskuzi na AutoRevue radili, že kombík, natož MPV, pro tři není nutný a v klidu se vejdeme do Golfu Plus :-DDD Já když si na tu odpověď vzpomenu, vždycky se tak upřímně zasměju ...

No nic, zpět ke spotřebě - ze začátku jsem měl taky obludnou spotřebu okolo 11ti litrů, ale šlo to rychle dolu, jak si motor (a řidič) sedal.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od Sajner »

lord_maxx píše:Reaguji na diskuzi a uživatele majkii:

Včera jsem zase krvavě natankoval (kdo tam proboha dal 60 l nádrž, nestačila by třeba 15 l? :-DD) a v režimu Praha, Praha, Praha tak z 85 procent a jedna kratší jízda po dálnici mimo, průměrná spotřeba 8,61 l / 100 km. Určitě nejsem brzda provozu, ale zase nehoním to brzda plyn. Obsazení většinou dva dospělí, jeden prcek, kočárek a spousta nákupu, takže prázdný taky nejsme.

Teď jen odbočím - tak já vám nevím, vy, kteří máte dvě a více dětí, jak se do toho auta vejdete - my jsme rádi, že v kufru máme sporťák a jediné volné místo je přední sedačka spolujezdce, kde jsou věčně tašky (s nákupem, s cestovníma věcma atp.). Být nás ještě o jednoho víc, tak nevím nevím, kam to všechno dáme. :P A to mi na "odborné" diskuzi na AutoRevue radili, že kombík, natož MPV, pro tři není nutný a v klidu se vejdeme do Golfu Plus :-DDD Já když si na tu odpověď vzpomenu, vždycky se tak upřímně zasměju ...

No nic, zpět ke spotřebě - ze začátku jsem měl taky obludnou spotřebu okolo 11ti litrů, ale šlo to rychle dolu, jak si motor (a řidič) sedal.
no ja mam 3 deti a sedavame takto: najstarsi 9 rocny sedi vzadu na 6. sedadle v autosedacke, mladsi 6 rocny sedi za sedadlom spolujazdca v autosedacke, vedla neho sedi za mnou manzelka. a najmladsia 8 mesacna dcera sedi vo vajicku na sedadle spolujazdca. ako ulozny priestor vyuzivame priestor pre nohy spolujazdca a polovicu kufra. toto plati pre kratke vylety. pri dovolenke sa sedenie meni tak, ze obaja chlapci sedia vedla seba v autosedackach a manzelka vedla nich. cely kufor je vyuzity a taktiez vsetky priestory okolo noh :-) v kufri je kompletna batozina vratane kocika a cestovnej postielky.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
lubof
Příspěvky: 29
Registrován: pát črc 01, 2011 21:18

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od lubof »

lord_maxx píše:Reaguji na diskuzi a uživatele majkii:

Včera jsem zase krvavě natankoval (kdo tam proboha dal 60 l nádrž, nestačila by třeba 15 l? :-DD) a v režimu Praha, Praha, Praha tak z 85 procent a jedna kratší jízda po dálnici mimo, průměrná spotřeba 8,61 l / 100 km. Určitě nejsem brzda provozu, ale zase nehoním to brzda plyn. Obsazení většinou dva dospělí, jeden prcek, kočárek a spousta nákupu, takže prázdný taky nejsme.

Teď jen odbočím - tak já vám nevím, vy, kteří máte dvě a více dětí, jak se do toho auta vejdete - my jsme rádi, že v kufru máme sporťák a jediné volné místo je přední sedačka spolujezdce, kde jsou věčně tašky (s nákupem, s cestovníma věcma atp.). Být nás ještě o jednoho víc, tak nevím nevím, kam to všechno dáme. :P A to mi na "odborné" diskuzi na AutoRevue radili, že kombík, natož MPV, pro tři není nutný a v klidu se vejdeme do Golfu Plus :-DDD Já když si na tu odpověď vzpomenu, vždycky se tak upřímně zasměju ...

No nic, zpět ke spotřebě - ze začátku jsem měl taky obludnou spotřebu okolo 11ti litrů, ale šlo to rychle dolu, jak si motor (a řidič) sedal.
No je to o tom, co povazujes za nutne so sebou vozit. My mame 4 deti a nie je problem. Normalny "full size" hlboky kociar na jednu sklopenu sedacku v tretom rade (samozrejme s poskladanym podvozkom a odmontovanymi kolesami), do kociara velka cestovna taska a kopa mensich kade-tade v medzerach, cez to pas, aby to nelietalo. Jedno dieta v tretom rade na podsedaku vedla kociara, 9-mesacny syn za spolujazdcom v detskej sedacke, pod nohami ma dalsiu cestovnu tasku a dve starsie deti normalne vzadu... Bez problemov sme si vystacili na tyzdovej dovolenke v Krkonosiach (cesta z Kosic)...
Orlando 1.8 LT+, strieborna ICE
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od peterv »

Zdar majkii,

ukľudni sa, ja som mal tento problém tiež. Presadnúť z fabie, alebo z thalie do orlanda chce aj trochu inú techniku jazdy. Po čase na to prídeš a potom ti nebude robiť problém dlhodobo cucať 8,5.

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2
http://www.spotreby.cz/chevrolet-orland ... hp-a42494/
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od ReWegar »

jj vim o cem mluvis, taky sem presedlal z fabie a hned spotreba 8,7-9,2
Ted zkousim s nim trosku nezneji jezdit a zatim sem na 7,5 :shock: (1.8 Naturalek)
Naposledy upravil(a) ReWegar dne stř říj 03, 2012 14:02, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od majkii »

Ok, vďaka za info, presadnuť z Thalie do Orlanda je naozaj zásadný rozdiel, vyžiada si to trochu iný prístup. Spotreba mimo mesto u mňa len mierne nad to čo som očakával, včera som išiel cca 260 km mimo mesto s priemerom 6,8 l/100km . Ale v meste sa neviem zmestiť pod 10 l. skôr sa to blíži k tým 11 l/100km. Toto považujem za vysokú hodnotu nakoľko jazdím dosť defenzívne. Ja len dúfam, že sa to s pribúdajúcimi km zlepší, teraz mám stav tachometra cez 1800 km.
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
Palomita
Příspěvky: 145
Registrován: úte črc 17, 2012 13:11
Bydliště: Praha 5

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od Palomita »

lord_maxx píše:Reaguji na diskuzi a uživatele majkii:

Včera jsem zase krvavě natankoval (kdo tam proboha dal 60 l nádrž, nestačila by třeba 15 l? :-DD) a v režimu Praha, Praha, Praha tak z 85 procent a jedna kratší jízda po dálnici mimo, průměrná spotřeba 8,61 l / 100 km. Určitě nejsem brzda provozu, ale zase nehoním to brzda plyn. Obsazení většinou dva dospělí, jeden prcek, kočárek a spousta nákupu, takže prázdný taky nejsme.

Teď jen odbočím - tak já vám nevím, vy, kteří máte dvě a více dětí, jak se do toho auta vejdete - my jsme rádi, že v kufru máme sporťák a jediné volné místo je přední sedačka spolujezdce, kde jsou věčně tašky (s nákupem, s cestovníma věcma atp.). Být nás ještě o jednoho víc, tak nevím nevím, kam to všechno dáme. :P A to mi na "odborné" diskuzi na AutoRevue radili, že kombík, natož MPV, pro tři není nutný a v klidu se vejdeme do Golfu Plus :-DDD Já když si na tu odpověď vzpomenu, vždycky se tak upřímně zasměju ...

No nic, zpět ke spotřebě - ze začátku jsem měl taky obludnou spotřebu okolo 11ti litrů, ale šlo to rychle dolu, jak si motor (a řidič) sedal.
Tak my se do auta zatím vždycky vešli, i když už jsme měli párkrát naloženo pořádně :D
Většinou jezdíme tak, že je Páťa v autosedačce na místě spolujezdce, Janičku mám v 2.řadě uprostřed a vedle ní sedím já. Před pár dny jsme tu měli moje rodiče, takže vepředu seděla moje maminka, já, Janička a můj tatínek ve 2.řadě, Páťa ve 3. řadě a vedle něj korbička s podvozkem. A vešlo se tam i pár tašek :lol: a autíčko kupodivu i jelo :lol: :lol: jen si nedovedu představit, jak by se to udělalo v případě, že bychom si pořídili ještě 3.dítě a museli do auta dát i moje rodiče a kočár :-D
Fiat Panda 750 L, r.v. 1987
Ford Mondeo Combi 2.0, r.v. 2003
Chevrolet Orlando LTZ 1.8 Arctic blue, r.v. 2012
martinpav
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 27, 2012 14:29
Bydliště: Piešťany

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od martinpav »

majkii píše:Ok, vďaka za info, presadnuť z Thalie do Orlanda je naozaj zásadný rozdiel, vyžiada si to trochu iný prístup. Spotreba mimo mesto u mňa len mierne nad to čo som očakával, včera som išiel cca 260 km mimo mesto s priemerom 6,8 l/100km . Ale v meste sa neviem zmestiť pod 10 l. skôr sa to blíži k tým 11 l/100km. Toto považujem za vysokú hodnotu nakoľko jazdím dosť defenzívne. Ja len dúfam, že sa to s pribúdajúcimi km zlepší, teraz mám stav tachometra cez 1800 km.
Ono si to sadne, mam teraz cca 5800km, priemerka 8 s velkym podielom kratkych jazd (2-3 km).
Nissan Primera P11C 1.8 Benzin
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od nahox »

ja to mam asi takto cca 52000 km
spotreba mesto okolie mesta 6,5 - 7l
mimo mesta dlhsie cesty 5,8 8- 6.2 l
ale dostal som sa aj na 5.2l
suhrn ja som spokojny ked treba tankovat tak tankujem
:)
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Joztar »

no ja mam iba nieco cez 2000km nabehane a zatial priemer na pc je 7,4 ... predopkladam ze to este trochu klesne ale iluzie o 5-6 l nemam :D skor pocitam so 7 ... ale stale mi to pokazi vypalovanie :D po regeneracii mam tak 9 :D
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Sajner »

Joztar píše:no ja mam iba nieco cez 2000km nabehane a zatial priemer na pc je 7,4 ... predopkladam ze to este trochu klesne ale iluzie o 5-6 l nemam :D skor pocitam so 7 ... ale stale mi to pokazi vypalovanie :D po regeneracii mam tak 9 :D
regeneracia ti to bude kazit vzdy. oni totiz pri tej uvadzanej spotrebe regeneraciu do toho nerataju. velky ubytok spotreby ale necakaj. ja mam najazdenych 50000 km a spotreba je 7,3 ...
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“