Filtr pevnych castic

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od zavodak-1 »

Neboj sa že ubližiš motoru ked ho budeš točit ten sa ti iba odvdači a sem tam je dobre dat 3 a plný plyn až do obmedzovača a potom ucítiš ako to auto táhne a nie keď radiš pri 1500 a tú šípočku prelep čiernou izolačkou alebo si ju nevšímaj a raď tak aby ti otáčky nepadli pod 1500 lebo inak hrubo podtáčaš a zanášaš dpf ktorého cena je okolo 1500e ničis dvojhmotovy zotrvačník ktorí stoji ale 800e zanáša sa ti turbo ..... a mohol by som menovať dalej.A chlavne pochopte modorné diesle niesu uz auto na krátke trate pokial nejdeš aspon kazdý den 20 kilometrov po okreske alebo dialnici tak sa to neoplatí kupovať. Tieto auta su určené pre dialnice a nie mesto.A čo ušetríš na nafte to dáš potom za tie hore vymenovane veci a mozo aj trojnásobok sumi čo si usetril na nafte oproti benzínu.A keď sa ti pusti vypalovanie drž otáčky nad 2500 a za 5 minút maš vypalené.A keď uvidíš že sa dovipalovalo tak ešte ho podrž chvílu v otáčkach aby sa to poriadne vyálilo.
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Krtek »

Zlatý slova, do kamene tesat -i
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od PETO »

zavodak-1 píše:Neboj sa že ubližiš motoru ked ho budeš točit ten sa ti iba odvdači a sem tam je dobre dat 3 a plný plyn až do obmedzovača a potom ucítiš ako to auto táhne a nie keď radiš pri 1500 a tú šípočku prelep čiernou izolačkou alebo si ju nevšímaj a raď tak aby ti otáčky nepadli pod 1500 lebo inak hrubo podtáčaš a zanášaš dpf ktorého cena je okolo 1500e ničis dvojhmotovy zotrvačník ktorí stoji ale 800e zanáša sa ti turbo ..... a mohol by som menovať dalej.A chlavne pochopte modorné diesle niesu uz auto na krátke trate pokial nejdeš aspon kazdý den 20 kilometrov po okreske alebo dialnici tak sa to neoplatí kupovať. Tieto auta su určené pre dialnice a nie mesto.A čo ušetríš na nafte to dáš potom za tie hore vymenovane veci a mozo aj trojnásobok sumi čo si usetril na nafte oproti benzínu.A keď sa ti pusti vypalovanie drž otáčky nad 2500 a za 5 minút maš vypalené.A keď uvidíš že sa dovipalovalo tak ešte ho podrž chvílu v otáčkach aby sa to poriadne vyálilo.


:lol: Konečne tie pravé slová . :lol:

Voz z DPF filtrom nepatrí nepatrí do mesta !!! DPF-ko je DPF-ko s tím sa už neurobí nič . Čo neurobia výrobcovia áut pre ekologiu . :mrgreen:
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od radgosk »

DPF ko moze stat aj 10tis eur, ak odide, uz sa spat do auta nedostane, isto nie do toho mojho :PP:

PS: som si 100% isty, ze cely tento humbuk so spalovacimi motormi je umelo udrziavany. Nech mi nik nepovie ze nie je jednoduhsie dat do auta bateriu, jeden "malicky" elektromotor s vykonom 120kW a primitivnu regulaciu.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Kjub »

Suhlasim :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Honza H. »

Ty jo nečekal bych, že se dá o filtru tolik diskutovat :D:D:D:D
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Krtek »

Já bych byl pro malej reaktor a tankovat si uran jednou za 10 let.
Jinak taky myslim že celej ten humbuk a filtrování je jenom o prachách. Když to shrnu: dřív naftoň žral 4-6 L a lítaly z něj saze a smrděl naftou a olejem.
Dneska žere papírově míň, reálně 6-8 a lítá z něj svinstvo který se musí draze filtrovat. Smrdí to sírou nebo čim hnusnym, fakt zlatá Avie nebo trambus.
Nikdo mně nepřesvědčí že by nebyla lepší cesta nechat starší technologie žít. Výkony by šly nahoru, sice by z motorů lítaly saze (naštěstí né ten dnešní mikrohumus) a spotřeba by zůstala dole. Návazně na to by se muselo vytěžit a přepravovat celosvětově míň ropy atd atd.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Dannik91 »

zavodak-1 píše:Neboj sa že ubližiš motoru ked ho budeš točit ten sa ti iba odvdači a sem tam je dobre dat 3 a plný plyn až do obmedzovača a potom ucítiš ako to auto táhne a nie keď radiš pri 1500 a tú šípočku prelep čiernou izolačkou alebo si ju nevšímaj a raď tak aby ti otáčky nepadli pod 1500 lebo inak hrubo podtáčaš a zanášaš dpf ktorého cena je okolo 1500e ničis dvojhmotovy zotrvačník ktorí stoji ale 800e zanáša sa ti turbo ..... a mohol by som menovať dalej.A chlavne pochopte modorné diesle niesu uz auto na krátke trate pokial nejdeš aspon kazdý den 20 kilometrov po okreske alebo dialnici tak sa to neoplatí kupovať. Tieto auta su určené pre dialnice a nie mesto.A čo ušetríš na nafte to dáš potom za tie hore vymenovane veci a mozo aj trojnásobok sumi čo si usetril na nafte oproti benzínu.A keď sa ti pusti vypalovanie drž otáčky nad 2500 a za 5 minút maš vypalené.A keď uvidíš že sa dovipalovalo tak ešte ho podrž chvílu v otáčkach aby sa to poriadne vyálilo.
Máš pravdu, moje trasy tvoří ze 60% dálnice/okresky a i tak s tim mam velký problém. Takže trochu bych poopravil tvoji větu: Moderní diesely nejsou už auta určená k ježdění. Nejlepší je to postavit před barák a jen se na to dívat. :D Ale ruku na srdce, ty benzíny co jsou v nabídce jsou hrozný. Žere to a nejede to.
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
ondish
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 06, 2012 10:40

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od ondish »

Vopred sa ospravedlnujem za expresivny prispevok.

Uprimne pri Cruze mam presne taky pocit. To auto (2.0vcdi) je urcene na to, aby si sa na nho pozeral z okna a nie jazdil. Cely zivot som mal rad diesle, ci uz 1.7dti na astre, 1.6hdi peugeot, 1.9tdi vw, 2.0/2.5/3.0 bmw, ale toto co dali do cruze je hroza strach a des.

95% z mojich km jazdim tak, ze som niekde na dialnici. Upozornujem nie som ziaden sviatocny sofer, ale nie som ani pretekar. Mam rad svoj zivot a este radsej zivot svojich blizkych, ktorych veziem, tj. idem 120-140, nespravam sa agresivne, radim pri normalnych otackach. Z tohto hladiska sa javi diesel ako idealna volba. ALE!

Naco *** tam davaju ukazatel toho, kedy mas radit, ked tym 'akoze' nicis dpf.

Preco, ked mi motor vypise CodeError 84 (po 160km), vykon mi padne na uroven Fabie HTP1.2, v dazdi na D1 na tom prejdem dalsich 140km, v stupacom pruhu pre kamiony na 3, tak mi predajca odpovie to sa asi vypalovalo DPF.. ??? Pripadne gol, ta kontrolka znamena, ze mate stary olej a treba ho vymenit (4mesacne auto 12300km).

Preco, ked jazdim nonstop dialnicu, auto tyzden stoji (mimo nakupu v tescu, kde aj tak idem po obchvate), tak mam problem s tym, ze sa mi rozsvieti kontrolka DPF na zlto a vedla toho kontrolka servis. Ked volam do servisu, tak mi povedia to teraz musite jazdit, lebo ked nastartujete este raz, pridete o zaruku??? Tak dobre, pri letnanoch s naftou na dojazd 100km sup ho na dialnicu :) Vypnut motor nemozem, teda natankovat vlastne tiez nie.. parada nie?




Poviem to aj inac, pokial jazdenie konstatnou rychlostou (110,120,130km/h) alebo radenie podla palubaku nici auto, potom je nieco hnile na konstrukcii toho auta, ale nie na vodicovi.
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Dannik91 »

ondish píše:Vopred sa ospravedlnujem za expresivny prispevok.

Uprimne pri Cruze mam presne taky pocit. To auto (2.0vcdi) je urcene na to, aby si sa na nho pozeral z okna a nie jazdil. Cely zivot som mal rad diesle, ci uz 1.7dti na astre, 1.6hdi peugeot, 1.9tdi vw, 2.0/2.5/3.0 bmw, ale toto co dali do cruze je hroza strach a des.

95% z mojich km jazdim tak, ze som niekde na dialnici. Upozornujem nie som ziaden sviatocny sofer, ale nie som ani pretekar. Mam rad svoj zivot a este radsej zivot svojich blizkych, ktorych veziem, tj. idem 120-140, nespravam sa agresivne, radim pri normalnych otackach. Z tohto hladiska sa javi diesel ako idealna volba. ALE!

Naco *** tam davaju ukazatel toho, kedy mas radit, ked tym 'akoze' nicis dpf.

Preco, ked mi motor vypise CodeError 84 (po 160km), vykon mi padne na uroven Fabie HTP1.2, v dazdi na D1 na tom prejdem dalsich 140km, v stupacom pruhu pre kamiony na 3, tak mi predajca odpovie to sa asi vypalovalo DPF.. ??? Pripadne gol, ta kontrolka znamena, ze mate stary olej a treba ho vymenit (4mesacne auto 12300km).

Preco, ked jazdim nonstop dialnicu, auto tyzden stoji (mimo nakupu v tescu, kde aj tak idem po obchvate), tak mam problem s tym, ze sa mi rozsvieti kontrolka DPF na zlto a vedla toho kontrolka servis. Ked volam do servisu, tak mi povedia to teraz musite jazdit, lebo ked nastartujete este raz, pridete o zaruku??? Tak dobre, pri letnanoch s naftou na dojazd 100km sup ho na dialnicu :) Vypnut motor nemozem, teda natankovat vlastne tiez nie.. parada nie?




Poviem to aj inac, pokial jazdenie konstatnou rychlostou (110,120,130km/h) alebo radenie podla palubaku nici auto, potom je nieco hnile na konstrukcii toho auta, ale nie na vodicovi.
Naprosto ve všem s tebou souhlasim. Nebude problém v šoférovi ale asi někde jinde, když už jsem vyzkoušel všechno a problém je tu znovu a znovu. Jinak já měnil olej po 2500km ;-) .. a garanční technik řekl, že je to způsobené špatnou jízdou.. až na vyžádání ředitele
mi to bylo uznáno na reklamaci.. strašný. dělaj to na hovno a vědí to!!! Dokonce i ten v tom servisu mi řikal, že je to špatně udělaný.
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od vilem »

vykuchat. a je po problémech.u Audi to dělaj běžně po 5 tisících jeto banalita.řešíte maličkosti. a sou stím vybaveny pouze vozy natrch evropské unie .
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Dannik91 »

vilem píše:vykuchat. a je po problémech.u Audi to dělaj běžně po 5 tisících jeto banalita.řešíte maličkosti. a sou stím vybaveny pouze vozy natrch evropské unie .
.. když je to norma EU (euro 5) tak je jasný, kdo je tím zatížený.. a ano vykuchání je řešení, už jsem o tom sám hodně uvažoval, ale na druhou stranu tím přijdu o záruku a když vidím jak je to auto jinak poruchový, nerad bych byl bez záruky..
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Richard »

už jsem se zmiňoval o DPF v době kdy se s nm u Chevy začínalo a mě osobně nesmí nafta s euro5 do baráku, ale k tomu co zde píšete a mám pocit že se to furt opakuje...... to že se vypaluje DPF žádná kontrolka nesignalizuje, pozorný řidič by to měl poznat, (zapne se topení zadního okna, spustí ventilátory a okamžitá spotřeba půjde nahoru) k vlastnímu vypalování musí být i nějaké podmínky - zahřátý motor, jízda vyšší rychlostí a je lepší udržovat vyšší otáčky , nebo podřadit na nižší stupeň , v žádném případě nezastavovat a nevypínat motor ! Pokud si toho vypalování nevšimnete a motor vypnete tak celý proces se při dalších vhodných podmínkách (viz výše) opakuje ..... Protože do motoru se vtřikuje nafta navíc a až po výbuchu proto aby se dostala do toho filtru znehodnocuje se náplň oleje, proto každá regenerace byť i jen započatá a nedokončená odečítá cca 3% životnosti oleje...... proto ti co jezdí jen kratší štreky mění často ne zrovna levný olej.....
Po tom co zde na foru čtu o problémech, spotřebě kolem 7 litrů, nutnosti jezdit kvůli DPF s autem na "procházku" jak se psem a v neposlední řadě i o dost vyšší nákupní cenu a dražší servis vozu, tak nějak postrádám tu výhodnost naftového vozu.... Dnešní benzíny sice nemaj krouťák 300nM, ale jedou taky když se vytočí do otáček o kterých si nafťák může jen zdát, z výfuku nelítaj karcinogení sračky a jezdí úplně v pohodě kolem 8 litrů, Tak mi někdo vysvětlete výhodnost mít nafťáka ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od radgosk »

osobne som bral Diesel cruze iba kvoli vyssiemu vykonu a ze sa mi auto pacilo. Zial dnesne benziny tiez uz nie su to co byvali, su komplikovane, nachylne na chyby. Kazdopadne dufam, ze sa najde blbecc, ktory to moje auto o 3 roky kupi :lol:
DPF uplne degradovalo podstatu dizla a EU sa velmi dari sikanovat vyrobcov a aj spotrebitelov.
Najblizsie auto bude isto hybrid alebo ciste elektro
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
ondish
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 06, 2012 10:40

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od ondish »

Nuz len to je presne to, o uspechu a neuspechu rozhoduju detaily.

Predstav si, ze idem s mimo ine B-1 sefom na meeting o 12:00. Prides 11:45 a tesne pred miestom sa ti rozsvieti kontrolka DPF, nuz holt, pani namestkovia isto pockaju na to, kym si tvoje auto uraci vypalit filter. Proste to, ze nemozes ist 120km/h na 6tke, lebo mas otacky pod 2000 a vtedy sa nevypaluje dpf je *** ... :) A to, ze ma pri tom svietit kontrolka servis ...

Pripadne si na dialnici a zozadu auta sa ti ozve 'cikaaat', tak sup ho na pumpu, ale cakas este 2 minuty na volnobehu ako chuj pred stoziarom tankovania, aby vychladlo a vyfukalo sa turbo.

Alternativne idem v noci v dazdi na D1 do kopca a auto si povie Error84 (znizeny vykon motora). V servise ti povedia 1. idem si vygooglit co to je, 2. vypalovalo sa vam DPF a je normalne ze sa vypaluje 140km s vykonom ako fabia, 3. je to kontrolka vymeny oleja (ale hlavne zaplat za servis a drz hubu). Ked potom chces vystup z diagnostiky na papier, tak ehm. nefungovalo spojenie medzi diagnostikou a tlaciarnou, pripadne auto nic nie je.

Pripadne ti niekto v servise povie, ze pred kazdym spustenim klimatizacie mas stlacit spojku :)

Pre mna je to jednoducho poucenie, ze pri kupe auta su papierove parametre iba malou castou celkovej spokojnosti. A ked som sa vtedy rozhodoval medzi Corollou, Cruze, Fluence a predvadzackou 3-ky (co je cenovo mimo), tak to o tie dva roky Ch. urcite nebude :)
Odpovědět

Zpět na „Diesel“