Filtr pevnych castic

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Matsonic »

Dannik91 píše: Jo kdybych jezdil ve městě, ale to auto má nalítání ze 60% minimálně mimo.. v Praze tolik nejezdim.. tak to mi neříkej, že i při tomhle to je špatně.. to to rovnou mužou přestat vyrábět nebo na ta auta psát "určeno na dálnici" ..
Co se týče kontrolky tak u mě nic nebliká ani nesvítí a jediný jak poznám, že probíhá regenerace je, že se mi zvedne okamžitá spotřeba po rovině třeba na 20l a když vypneš motor tak hučí ventilátor jak o život.
Dneska jsem se schválně podíval jen tak ze zvědavost na olej a mám 2cm nad rysku.. takže perfektní. Před 2500km byl vyměněn olej.. takže to vidim tak, že každý dva měsíce to budu muset měnit.. Nebo spíš vyndám filtr. Jinak se s tim nedá přece jezdit, abych každý 2 měsíce řešil olej.
No me v servise pred tydnem prehravali SW s upravou DPF
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Dannik91 »

Matsonic píše:
Dannik91 píše: Jo kdybych jezdil ve městě, ale to auto má nalítání ze 60% minimálně mimo.. v Praze tolik nejezdim.. tak to mi neříkej, že i při tomhle to je špatně.. to to rovnou mužou přestat vyrábět nebo na ta auta psát "určeno na dálnici" ..
Co se týče kontrolky tak u mě nic nebliká ani nesvítí a jediný jak poznám, že probíhá regenerace je, že se mi zvedne okamžitá spotřeba po rovině třeba na 20l a když vypneš motor tak hučí ventilátor jak o život.
Dneska jsem se schválně podíval jen tak ze zvědavost na olej a mám 2cm nad rysku.. takže perfektní. Před 2500km byl vyměněn olej.. takže to vidim tak, že každý dva měsíce to budu muset měnit.. Nebo spíš vyndám filtr. Jinak se s tim nedá přece jezdit, abych každý 2 měsíce řešil olej.
No me v servise pred tydnem prehravali SW s upravou DPF
A kde jsi byl? Já u "Hnojáčka".
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od radgosk »

asi pred 2 tyzdnami mi menili SW pre DPF a zatial to ide o poznanie lepsie ako predtym, otazka je ci to nie je iba tym kvalitnym statickym vypalenim, uvidime neskor.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Dannik91 »

radgosk píše:asi pred 2 tyzdnami mi menili SW pre DPF a zatial to ide o poznanie lepsie ako predtym, otazka je ci to nie je iba tym kvalitnym statickym vypalenim, uvidime neskor.
SW uz mam cca 2 mesice a zacalo se to s*at zase, takze opravdu to Sw nezmenil, pouze to ovlivnil cisty filtr po staticky regeneraci.
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
romanbb
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 28, 2012 19:48

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od romanbb »

No ohladom filtra. Mam za 3 mesiace nabehane 12500 a vypalovanie mi robi podla toho ake trasy chodim. Vacsinou jazdim BB - ZA - BS a tak otocka, takze vtedy mi vypaluje raz na nadrz, coz je cca 800km. Ked chodim vela po meste, stojim na semaforoch, idem v kolone atd, tak dava vypalovanie aj po 400-500km. Hovoril som s chlapom z Nitry aj zo Ziliny zo servisu a uplne normalne je vraj podla nich aj to ze sa nerozsvieti kontrolka vypalovania. Ta je vraj len nudzova - ked sa rozsvieti by sa malo vypalit a nezastavit ( samozrejme nie je pravidlo ) za tych 12500 mi kontrolka ani raz nesvietila, takze vypalujem to podla otacok alebo klasika ked sa zvysi momentalna rychlost to si vsimnete vzdy :) Olej mam zatial 59 % ale vravel mi ze to je v pohode ten prvy zabehovy ... tak ja neviem ... :)
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od JaM »

neviem ci je to naozaj tak, no moje posledne skusenosti tomu nasvedcuju, ze cyklus vypalovania je asi nejak prepojeny na pocitadlo spotreby.. Prakticky vzdy ak vynulujem pocitadlo spotreby, v nasledujucich niekolkych kilometroch sa mi zapne vypalovanie filtra.. Momentalne uz nejazdim tak vela mesto, v podstate denne spravim 90-100km (mimo dialnic), a v podstate som vypalovanie nezaznamenal, kym som si nevynuloval pocitadlo... co vy na to?
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Kjub »

Ja som uz viac krat nuloval pocitadlo a s vypalovanim to nic neurobilo... Mne vypaluje ak dam viac krat za sebou nejake 5 min. cesty... Ale kontrolka sa mi zapla iba asi 3x a mam najazdene 45t km...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
ruso65
Příspěvky: 69
Registrován: úte dub 26, 2011 11:08
Bydliště: Topoľčany

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od ruso65 »

Mne vypaľuje tak každých 400-450 km. Ale zatiaľ mi kontrolka ešte nesvietila.Mám najazdených 31000 km. Ale to bude asi tým , že viac jazdím mimo mesto a diaľnica do BA.
Cruze 2.0 120kW LT Čierna Carbon
Obrázek
PeterCruze
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 21, 2012 23:01

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od PeterCruze »

Filter pevných častíc aj mňa vytáča... nechápem jeho správaniu. Bol som aj v servise kde som si pár nejasnosti chcel overiť, no nepochopil som jeho správaniu. Napríklad. Pri jazdení , akože krátkych tratí 7 km tam 7 km späť sa pri spiatočnej ceste pred príchodom zvýši spotreba a po zaparkovaní sa spusti ventilátor. Skoro po každej jazde. Aj keď medzi tým je dlhšia cesta V servise mi povedali, že sa vraj chce vypáliť ale nemá optimálne podmienky. No pár krát som urobil to, že som nezaparkoval a stočil som to pri spozorovaní vyššej spotreby na diaľnicu zvýšil otáčky cca 3000 a prešiel som úsek cca 6-7 km kde bola vyššia spotreba, po siedmich km spotreba klesla na normál. Prišiel som domou a ventilátor sa nespustil, tak ma to ukludnilo. Ale predsa som si nekupoval také auto aby som po každej kratšej jazde chodil preháňať auto po diaľnici.. Čo sa vlastne udialo? Filter sa regeneroval? Čo je to regeneroval, on sa nevypaľoval! Kontrolka nesvietila? Nechápem. Iný príklad. Za ten čas čo mám auto sa kontrolka vypaľovania filtra nerozsvietila,, tak že filter sa nevypaľoval až pri ceste na dovolenku sa mi začal vypalovať. Zaujímavé, že po najazdení cca v kuse 900 km 1. krát. Pritom bola príležitosť aj skôr :-/ ( celkové km 8500) V príručke sa píše, že: pri krátkych tratiach sa nemôže vypáliť, to mi je jasné. Pri skutočnom vypaľovaní začne blikať kontrolka, treba zvýšiť otáčky ..... To som aj urobil a po 7-8 min jazdy po diaľnici kontrolka zhasla. Uľavilo sa mi :-)
Cele je to záhada a podla mňa neuveriteľná blbosť. Keď človek vidí tie zadymené autobusy, nákladiaky ,,,, Tým mali dať filtre PČ. Konečne som si kúpil auto ktoré má celkom dobrý výkon, spotrebu výbavu.... a toto ma začína fest vytáčať. Myslel som si ,že už toto auto nebudem meniť po skončení leasingu, tak ako predošlé tri ktoré som mal. No neviem, neviem či po 3 rokov ho nepustím k vode a vrátim sa k benzínu :-( Ja by som bol strašne zvedavý na to či aj iné značky áut majú tie isté problémy...
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od smire666 »

Ono regenerácia a vypaľovanie je to isté. Blbé akurát je, že pri týchto motoroch sa využíva princíp dodatočného vstreku nafty do valcov, ktorá potom vo filtri zhorí (časť nafty ale priľne k stenám valcov a tak sa dostane do oleja ). Iný systém vstrekuje naftu až pred samotným filtrom, kedy nedochádza k riedeniu oleja naftou... čím častejšie sa ti bude filter regenerovať, tým budeš musieť častejšie meniť olej :( bohužiaľ -P
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od vilem »

Pánové kdo máte po záruce ,vykuchat,lépe vám to pojede a bude menší spotřeba,tady vČesku jsou takové normy žeto na emisích bez problému projde.jeto banalita nikdo nechce noví za dvacet tisíc.
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od JaM »

PeterCruze píše:Filter pevných častíc aj mňa vytáča... nechápem jeho správaniu. Bol som aj v servise kde som si pár nejasnosti chcel overiť, no nepochopil som jeho správaniu. Napríklad. Pri jazdení , akože krátkych tratí 7 km tam 7 km späť sa pri spiatočnej ceste pred príchodom zvýši spotreba a po zaparkovaní sa spusti ventilátor. Skoro po každej jazde. Aj keď medzi tým je dlhšia cesta V servise mi povedali, že sa vraj chce vypáliť ale nemá optimálne podmienky. No pár krát som urobil to, že som nezaparkoval a stočil som to pri spozorovaní vyššej spotreby na diaľnicu zvýšil otáčky cca 3000 a prešiel som úsek cca 6-7 km kde bola vyššia spotreba, po siedmich km spotreba klesla na normál. Prišiel som domou a ventilátor sa nespustil, tak ma to ukludnilo. Ale predsa som si nekupoval také auto aby som po každej kratšej jazde chodil preháňať auto po diaľnici.. Čo sa vlastne udialo? Filter sa regeneroval? Čo je to regeneroval, on sa nevypaľoval! Kontrolka nesvietila? Nechápem. Iný príklad. Za ten čas čo mám auto sa kontrolka vypaľovania filtra nerozsvietila,, tak že filter sa nevypaľoval až pri ceste na dovolenku sa mi začal vypalovať. Zaujímavé, že po najazdení cca v kuse 900 km 1. krát. Pritom bola príležitosť aj skôr :-/ ( celkové km 8500) V príručke sa píše, že: pri krátkych tratiach sa nemôže vypáliť, to mi je jasné. Pri skutočnom vypaľovaní začne blikať kontrolka, treba zvýšiť otáčky ..... To som aj urobil a po 7-8 min jazdy po diaľnici kontrolka zhasla. Uľavilo sa mi :-)
Cele je to záhada a podla mňa neuveriteľná blbosť. Keď človek vidí tie zadymené autobusy, nákladiaky ,,,, Tým mali dať filtre PČ. Konečne som si kúpil auto ktoré má celkom dobrý výkon, spotrebu výbavu.... a toto ma začína fest vytáčať. Myslel som si ,že už toto auto nebudem meniť po skončení leasingu, tak ako predošlé tri ktoré som mal. No neviem, neviem či po 3 rokov ho nepustím k vode a vrátim sa k benzínu :-( Ja by som bol strašne zvedavý na to či aj iné značky áut majú tie isté problémy...

pozor, niekde som cital ze pri vypalovani netreba zvysovat neumerne otacky - prave naopak, treba auto nechat bezat v optimalnych otackach okolo 1500-1700ot. Ak auto vytacate viac, elektronika to vyhodnoti ako nudzovu situaciu a zastavi vypalovanie - no skusi to zasa pri prvej prilezitosti... takze rada znie - ak zaznamenate vyssiu spotrebu, tak treba jazdit normalne okolo 80-90 pri 1500ot a filter vypali normalne.
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od vilem »

To problémi maj,kolik dodávek jezdí po dálnici, nebo lidí do práce treba jen 10km,všeci to maj upraveny.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Krtek »

JaM, mně ještě nikdo nepřesvědčil že takhle nízký otáčky jsou pro motor v autě optimum. Možná nějakej megamotor na lodi nebo Ikarus. Ale já slyšim nafťky pod 2 tis otzaminů prostě skučet. Benál má optimum 3-5 tisíc a naftoň podle mně 2-3,5 tisíce. Bohužel každej to točí pod ty dva a pak podl toho vypadaj ty filtry a brikety co z toho časem lítaj :-( Škodofka má nějakej ten ukazatel, kdy řadit a sama přiiznává že radí v moc nízkých otáčkách (typicky kolem 18-19 set co jsem jel Koktou 1.6 TDi PD) a doporučuje se tim neřídit jinak motor a to okolo trpí.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od JaM »

no tak ta 120kw co mam v Cruze ma max krutiaci moment od 1700ot.. neviem si predstavit aby som to bezne vytacal medzi 2000-3500ot.. to je uz celkom dost.. v Cruze ti to radenie ukazuje preradit pri cca 1500ot
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
Odpovědět

Zpět na „Diesel“