Spotřeba Orlanda

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od luke1 »

Nechci zde rozpoutavat opetovne diskuzi zda je lepsi mit benzin nebo naftu, ale jak ctu ty Sajnerovy zkusenosti s vypalovanim filtru, tak jsem mooooooc rad ze nemam naftu a podelany filtr :mrgreen:
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od slaza »

Nic ve zlém ale, -i . Zatím s motorem naprostá spokojenost
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
mc.cvok
Příspěvky: 112
Registrován: pát črc 13, 2012 10:19
Bydliště: Plzeň

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od mc.cvok »

Neřešil už někdo z Vás nějaký Chiptuning ? U té 1.8 by to mohlo být zajímavé , nafta to asi nepotřebuje , ale i tak , ceny jsou dnes myslím docela zajímavé .
http://www.mh.cz/chiptuning-cenik.htm
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Bílá + LPG
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od slaza »

Myslím, že jde spíš záruku, jak o cenu.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
mc.cvok
Příspěvky: 112
Registrován: pát črc 13, 2012 10:19
Bydliště: Plzeň

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od mc.cvok »

No , záruka je jasná , u solidního úpravce to není problém....viz .http://www.mh.cz/chiptuning-vuz-v-zaruce.htm
Já jdu pro auto až zítra , ale když tu čtu jak všichni píšou , že by to chtělo do 1.8 trochu života navíc . Myslím , že já to prubnu
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Bílá + LPG
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od lord_maxx »

V klidu si novy motor zajed, parkrat mu slapni na krk a uvidis, ze vykonu ma benzin dost, jen to chce rozjet do otacek. Pak teprve premyslej o tuningu.

Jinak ja pres 80 procent casu najezdim po Praze a prumerna spotreba je na 8,1 podle palubniho pocitace a neco pres 8,6 podle vypoctu tankovani.

Na benzin si nemuzu stezovat, ve meste to je super svezeni, mimo mesto na dalnicich si to v klidu udrzuje 130 km/hod. Chybejici sestku bych stejne vyuzil jen sporadicky, s pouze petkou se da prezit :P

Co se tyka narustajiciho aerodynamickeho hluku a hluku motoru v rychlostech nad 120 km/h resim super funkci radia - dynamickou zmenou hlasitosti v zavislosti na rychlosti. Super vec.

Jsem rad, ze jsem se nafty zbavil, protoze na popojizdeni po meste by me to vypalovani filtru asi zabilo.

Pro doplneni, v aute jezdime 2 dospely a jedno mimco + potrebna vybava k tomu, coz obnasi VZDY naprosto plny kufr :o)

Chapu, ze pokud nekdo jezdi v peti lidech a plne nalozeny, benzin mu na delsi vzdalenosti muze byt malo, nicmene ja jsem moc moc spokojeny.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od Sajner »

lord_maxx píše:V klidu si novy motor zajed, parkrat mu slapni na krk a uvidis, ze vykonu ma benzin dost, jen to chce rozjet do otacek. Pak teprve premyslej o tuningu.

Jinak ja pres 80 procent casu najezdim po Praze a prumerna spotreba je na 8,1 podle palubniho pocitace a neco pres 8,6 podle vypoctu tankovani.

Na benzin si nemuzu stezovat, ve meste to je super svezeni, mimo mesto na dalnicich si to v klidu udrzuje 130 km/hod. Chybejici sestku bych stejne vyuzil jen sporadicky, s pouze petkou se da prezit :P

Co se tyka narustajiciho aerodynamickeho hluku a hluku motoru v rychlostech nad 120 km/h resim super funkci radia - dynamickou zmenou hlasitosti v zavislosti na rychlosti. Super vec.

Jsem rad, ze jsem se nafty zbavil, protoze na popojizdeni po meste by me to vypalovani filtru asi zabilo.

Pro doplneni, v aute jezdime 2 dospely a jedno mimco + potrebna vybava k tomu, coz obnasi VZDY naprosto plny kufr :o)

Chapu, ze pokud nekdo jezdi v peti lidech a plne nalozeny, benzin mu na delsi vzdalenosti muze byt malo, nicmene ja jsem moc moc spokojeny.
my jazdime dvaja dospeli a tri deti, plus kufor :-)
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od ReWegar »

Myslim ze nema cenu spekulovat, kazdej ma jine potreby, jine zkusenosti jiny zamer :) Dle me pokud si uz nekdo kupúuje auto jako je orlando tak vi co chce :)
Obrázek
Uživatelský avatar
BranislavL
Příspěvky: 42
Registrován: pon čer 18, 2012 09:38
Bydliště: Bratislava

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od BranislavL »

ReWegar píše:Myslim ze nema cenu spekulovat, kazdej ma jine potreby, jine zkusenosti jiny zamer :) Dle me pokud si uz nekdo kupúuje auto jako je orlando tak vi co chce :)
úplne súhlasím s ReWegarom... každý má iné potreby a pohnútky, či chce benzín alebo naftu... pre mňa pri výbere presviedča výkon nafty...
CHEVROLET ORLANDO LTZ; 2,0 VCDi 163k AT; NAV (2012)
Citroen C4 Picasso 1.6i 16V - firemné
moje eX:
Ford C-Max 2,0 TDCi Ghia
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi Elegance
Opel Meriva 1.7 CDTi
Škoda Fabia 1.4 16V Comfort
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od slaza »

smire666 píše:Mne sa obyčajne rozsvieti, keď sa dojazd dostane na cca 85-90 km a blikať začne pri 70-tke. Pri priemerke okolo 7,3l to vychádza na 6,6 litra pri rozsvietení a cca 5 litrov pri blikaní.
Tak jsem dnes skoro dojel nádrž, a kontrolka začala svítit při 83 km, což mi vyšlo na zbytek cca 7l. Po 10 km se to rozblikalo a počítač přestal ukazovat. Myslím tak při 6l. Podívám se na laciný benzín a zajedu tam.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od Sajner »

slaza píše:
smire666 píše:Mne sa obyčajne rozsvieti, keď sa dojazd dostane na cca 85-90 km a blikať začne pri 70-tke. Pri priemerke okolo 7,3l to vychádza na 6,6 litra pri rozsvietení a cca 5 litrov pri blikaní.
Tak jsem dnes skoro dojel nádrž, a kontrolka začala svítit při 83 km, což mi vyšlo na zbytek cca 7l. Po 10 km se to rozblikalo a počítač přestal ukazovat. Myslím tak při 6l. Podívám se na laciný benzín a zajedu tam.
zaujimave je, ze viaceri tu pisete o blikani kontrolky. ta moja napriklad neblika vobec, iba stale svieti. svieti dokonca aj ked je nadrz uz takmer uplne prazdna - moj "rekord" je natankovanie 63,7 litra nafty, pricom nadrz by mala mat 64 litrov.... :-)
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
matejs
Příspěvky: 4
Registrován: čtv dub 19, 2012 15:03

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od matejs »

Ani moja kontrolka neblika ale len svieti.
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od slaza »

No asi jste vzali palivo, protože po dalších 10-20km začne blikat a píšeto FILL FUEL a počítač nefunguje, tak už nepřečteš, kolik zbývá km.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od Sajner »

slaza píše:No asi jste vzali palivo, protože po dalších 10-20km začne blikat a píšeto FILL FUEL a počítač nefunguje, tak už nepřečteš, kolik zbývá km.
FILL FUEL pise, ale neblika. takze nefunguje iba informacia o dojazde, ostatne funguje vsetko
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od slaza »

zas mám jiné Orlando, mně to bliká a navíc nejdou přepínat funkce, tak nevím, jaká je spotřeba, ale zase mi nedrhnou dveře, tak nevím, které je teď lepší. :lol:
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“