Fólie do oken NEHOMOLOGOVANÉ

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobešek
Příspěvky: 71
Registrován: ned srp 05, 2007 12:31
Bydliště: Humpolecko
Kontaktovat uživatele:

Fólie do oken NEHOMOLOGOVANÉ

Příspěvek od Bobešek »

Měl bych fundovaný dotaz. Chci dát do zadních oken u Matýzka nehomologované fólie. Za homol. nehodlám platit šílené částky. V červenci mě čeká STK tak jsem předem do Humpolce volal, jestli mi to projde. Bylo mi řečeno, že všechny fólie na autě musí mít homologaci včetně kartičky k autu. Kámoš ale co dělá v autorizovaném servisu mi řekl, ať si panáčci ověří vyhlášku. Prý pokud má vozidlo 2 vnější zpětná zrcátka tak můžu použít cokoliv včetně zaplechování oken, přetření barvou nebo stříkanou reklamu. Psal jsem tedy na ministerstvo dopravy ale tam jim to bude trvat minimálně měsíc, než mi odpoví. Nevíte někdo jak to je doopravdy ???? :?: :?: :?: :?
Matiz 0.8, rok 2000, verze CD
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Fólie do oken NEHOMOLOGOVANÉ

Příspěvek od smire666 »

Fólie na auto som videl už aj v Lidli. Vraj ešte aj tie mali nejaký "papír."
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Fólie do oken NEHOMOLOGOVANÉ

Příspěvek od Nyny »

To by mě zajímalo, jakou asi dostanu homolagaci, když si zadní okna přelepím neprůhlednou reklamou, to ta taky musí být homologovaná? Vždyť to prostě nemá žádnou logiku.
Stejně jako to, že na předních oknech nesmím ztmavit moc, protože jde o to, aby řidič viděl ven a tudíž jde o bezpečnost provozu. To jako, budou lidem i přeměřovat jak maj tmavý brejle proti sluníčku? Protože ve výsledku je jedno, jestli mám ztmavený okno, nebo brýle na hlavě.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Vojta

Re: Fólie do oken NEHOMOLOGOVANÉ

Příspěvek od Vojta »

Bobešek píše:Prý pokud má vozidlo 2 vnější zpětná zrcátka tak můžu použít cokoliv včetně zaplechování oken, přetření barvou nebo stříkanou reklamu. :?
Je to přesně tak - fóliování s atestem se týká pouze skel ve dveřích řidiče, spolujezdce a čelního skla. A samozřejmě musí splňovat normu celkové propustnosti světla (což si spousta lidí neuvědomuje, když si pořídí fólii s odpovídajícími %, ale zapomínají, že většina vozidel už má skla částečně tónovaná). Kamarád vozí na Fábii reklamu - barvou nastříkaná zadní boční okna i zadní okno s reklamou a všechno v pořádku.
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie do oken NEHOMOLOGOVANÉ

Příspěvek od PAMA »

Mna ked zastavili policajti tak si pytali papier od folii.Aj na STK.
Uživatelský avatar
Bobešek
Příspěvky: 71
Registrován: ned srp 05, 2007 12:31
Bydliště: Humpolecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fólie do oken NEHOMOLOGOVANÉ

Příspěvek od Bobešek »

Takže jsem konečně dostal odpověď:

odpověď na Váš dotaz zní takto, dle Sb. zákonů 341/2002 §34 odst. 3 je uvedeno, že úpravy a opravy zasklení vozidel, které mají za následek snížení světelné propustnosti, je možno provádět pouze při dodržení podmínek daných předpisem EHK č.43 a musí být schváleny podle přílohy č.15. To znamená, že musí být homologovány a mít atest. Výhled zadním sklem vozidla kategorie M1 může být částečně snížen schváleným příslušenstvím nebo přepravovanými předměty, avšak jen za podmínky, že je vozidlo vybaveno pravým vnějším zpětným zrcátkem homologovaného nebo schváleného typu. Závadou v zasklení vozidla je vždy, kdy zatemnění čelního skla má propustnost zjevně nižší než 75%, nebo zatemnění předního bočního skla má propustnost zjevně nižší než 70%.

Takže i zadní fólie musí mít atest.
:((
Matiz 0.8, rok 2000, verze CD
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“