Spotreba podle km namerenych tachometrem nebo navigaci

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman77
Příspěvky: 48
Registrován: sob črc 30, 2011 20:02
Kontaktovat uživatele:

Spotreba podle km namerenych tachometrem nebo navigaci

Příspěvek od roman77 »

Dacia Logan 1.4:

Udavana spotreba: 6.8
Tachometr ukazuje o 10% vic najetych km nez navigace
Spotreba vypoctena z km zmerenych tachometrem: 7.0
Spotreba vypoctena z km zmerenych navigaci: 7.7

Chevrolet Aveo 1.2:

Udavana spotreba: 5.5
Tachometr ukazuje stejne najetych km jako navigace
Spotreba vypoctena z km zmerenych tachometrem: 6.5
Spotreba vypoctena z km zmerenych navigaci: 6.5

Hezci spotreba po zapocteni 10% km navic: 5.9

Zkouseli jste nekdo porovnavat presnost tachometru u ruznych aut co se tyka najetych km napr. s navigaci? Tyto namerene km muzou totiz relativne vyrazne ovlivnit vypoctenou spotrebu (PP pochopitelne taky vychazi z km na tachometru) a to v neprospech auta jehoz tachometr ukazuje skutecne najete km.

V teto souvislosti me napadlo, co kdyz vetsina aut ukazuje o 10% km navic, pricemz vetsina lidi pocita spotrebu z tohoto chybneho udaje? Potom auto jehoz tachometr ukazuje poctive km se jevi jako "rozezrane" a jeho vyrobce jako neseriozni, protoze ostatni auta naoko zerou min, pritom ti neseriozni muzou byt ti druzi co jim tachometr promeruje +10%.
Aveo HB 1.2 62kW, 2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

Re: Spotreba podle km namerenych tachometrem nebo navigaci

Příspěvek od pik »

A nebo někdo může měřit spotřebu jenom když jede z kopce. :D To jsou potom výsledky. Já mám dlouhodobě průměr 6,3-6,6 jak kterej rok. Na porovnání mi to stačí, nejsu závodník ale nezdržuji.
Aveo 5dveř.HB 1,2 r.v.2006.Závěs,zamykání zpátečky,podélníky.
Uživatelský avatar
Jeník
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 18, 2006 15:47
Bydliště: Praha

Re: Spotreba podle km namerenych tachometrem nebo navigaci

Příspěvek od Jeník »

Stačí aby jsi měl více kopcovatý profil trasy, náklad v kufru a nebo prostě jen potřeboval jet více svižně, předjet pár kamionů a máš jinou spotřebu něž někdo na stejné vzdálenosti, ale po rovině. Přesné měření spotřeby je takovej národní sport k pivní debatě. A nejen X % rozdíl v ODOmetru, ale hlavně i zaokrouhlování majitelů a pozor vždy dolů :lol: .

Já mám kombinovanou +- 6,5L, město 7 - 8L, dálnice při 120km/h +- 6L a jestli to je víc nebo míň netuším a stejně mám nejraději pořádně vytočenou 3ku těsně před omezovač.
:D
Aveo HB 2006, 1150ccm, 8V 53kW
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“