VIP Cruze

Zde můžete představit své miláčky :)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
giom
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 27, 2011 17:43

Re: VIP Cruze

Příspěvek od giom »

VIP píše:Pánové, dneska se mi stala taková nepříjemná věc. Ještě teď mě z toho mrazí. Večer sedám do auta, že pojedu z práce domů. Říkám si, nastartuju a zatím si oškrábu námrazu z čelního skla a ono nic. Otočím klíčkem a prostě NIC!!!!! Všechny kontrolky mi pohasly, jako když je vybitá baterka. A zvuk startování prostě žádnej. Měl jsem z toho hrůzu, vyndal jsem klíč a vyzkoušel to znova a normálně jsem nastartoval. Znáte někdo na to odpověď? Děkuji.
Stalo se mi to poprvé na začátku letošního ledna. Při návratu z večerního lyžování jsem chtěl nastartovat, otočím klíčkem a chvíli ticho, nesvítilla žádná kontrolka, motor netočil. Pak náhle ťuk a motor naskočil. Cca po 3 týdnech jsem přišel k autu (musím přiznat, že bylo cca 20 pod nulou, auto asi týden stálo, zamrzlý centrál, ...). Dostal jsem se do auta, nastartoval jsem na první pokus. Protože jsem se potřeboval vrátit pro doklady, vypnul jsem motor. Vrátil jsem se asi za 10 minut, zkouším (nekolikrát) nastartovat a nic. Ticho, motor ani necuk. Vyděšeně jsem se vrátil domů, že zavolám Euro-pomoc, ale nedalo mi to, a cca po 10 minutách jsem to zkusil znovu a v pohodě, chytil se na první otočení klíčkem. Spojku jsem měl určitě sešlápnutou, cruze mám asi 2 roky, tak už je to rutina. V servisu mi řekli, že prý mrzne taky benzin, že jsem nebyl první prípad.
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: VIP Cruze

Příspěvek od Kjub »

No jo mrzne palivo, ale motor by mal tocit aj tak...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: VIP Cruze

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

To podla mňa nie je pravda, benzín nemôže zamrznúť pri -20, benzín ti zamrzne tak pri -60, ak sa nemýlim. Ak sa mýlim opravte ma :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: VIP Cruze

Příspěvek od VIP »

Máš pravdu, mikdy jsem neslyšel, že by benzíňák říkal, že by mu to zamrzlo. To slýchám jen u chlapů, co mají dýzl :mrgreen: . Včera si kámoš kupoval cosi, že se to tam naleje malinko a nezamrzne to a líp to startuje, nerozumím technickejm věcem, tak se nesmějte :shock: . Má Octávku 1,9TDI, je mi ho líto :D .
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: VIP Cruze

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Aditívum ;) pridáva sa do nafty aby odlučovala vodu čo v nej je a zabránila parafinácií či ako sa to volá. Každopádne počul som z veľa strán už aj také názory že v naozaj tuhej zime je dobré pridať do nafty benzín a neni problém ani so zamŕzaním ani so štartovaním. Osobne by som to asi nerobil a bál by som sa toho ale zase pomer 1l benzínu na 50l nafty si myslím že je zanedbateľný...A je to tak benzíny nemrznú, benzínom len dochnú baterky :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: VIP Cruze

Příspěvek od Matsonic »

U tech "lepsich" benzinek se muze pridavat do benzinu voda a do nafty maximalne petrolej.
Soucasna nafta je do -25(benzin -40), se stoupajicim stupnem mrazu se zhorsuje filtrovatelnost(parafinovati protoze se uz do ni nepridava na zimu tolik petroleje jako driv),
proto se pridavaji aditiva, ktera zvyuji filtrovatelnost o 10 stupnu.
Vyrabi se i arktidska nafta, ktera vydrzi minimalne to co benzin(vemte si Tatry na sibiri), ale protoze je draha, tak ji benzinky stale neberou(prodava se asi na 10 benzinkach v CZ)
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: VIP Cruze

Příspěvek od VIP »

Jak se vám líbí ty stříbrný lišty kolem celých oken? Jsou super -i .
Přílohy
35.jpg
35.jpg (90.39 KiB) Zobrazeno 3290 x
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: VIP Cruze

Příspěvek od milosh »

Listy super ale kola tragicky :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: VIP Cruze

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak pokud jsou to zimní tak bohatě stačí -i Jinak já a chrom, musím tě jen pochválit :lol: :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: VIP Cruze

Příspěvek od VIP »

Kola jsou tragický, mám úplně stejný :lol: , ale zimní :D .
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: VIP Cruze

Příspěvek od Kjub »

Tie listy su dobre, sa mi pacia...ja by som ich uz nemohol dat...uz tam mam dost chromu :mrgreen: A kola...na zimu idealne. -i
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: VIP Cruze

Příspěvek od milosh »

Na zimu to je ok -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: VIP Cruze

Příspěvek od Iacobus »

Myslím, že tie lišty potrebujú iba dve veci: detailnejší pohľad, ktorý by lepšie ukázal aká je to kolotočiarska samolepka a tá druhá vec je čas spolu s počasím, ktorý by zasa ukázal aká je táto supišperfiš nálepka kvalitná. :D :PP:
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: VIP Cruze

Příspěvek od Iacobus »

......tým som ale nemyslel, že sa mi nepáčia. -i Keby také niečo ponúkali v originálnom,kvalitnom prevedení á la VW Passat, dal by som si povedať.
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: VIP Cruze

Příspěvek od smire666 »

To by ale museli byť nové vodiace rámy dverových okien a bočné okno. Nie som si istý, že sú títo kórejskí súdruhovia tak ďaleko že pri nižších výbavách používajú pogumované lišty, ktoré stačí nahradiť chrómovanými...viď
spomínané modely VW ;)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Club Cars - Auta členů“