Nubira/Lacetti - shánim informace

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
mari1300
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 31, 2012 13:27

Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od mari1300 »

zdravim,

věděl by někdo, co znamenají u těchto aut označení SW a SX?Nebo pokud se používají ještě nějaká jiná....

Je mezi Nubirou a Lacetti nějaký rozdíl?
Lacetti by měla být novější, ale v inzercích, když jsem procházel jednotlivá auta, jsem rozdíl nezaznamenal, ani v interiéru...

Kolik je generací(3?) a jak to vychází dle roků výroby(je např. Nubira/Lacetti od r. 2004 již 3-tí poslední generací)?

Chtěl bych koupit toto auto v kombíku od r.2005 buď rovnou s LPG, nebo ho nechat předělat.
Jsou tyto motory(1.6 případně 1.8 ) na provoz LPG vhodné(mají hydroštely a z jakého materiálu je zde sání-roura)???

U starších ročníků jsem se dočetl o žíznivosti jejích motorů,je u novějších ročníků ohledně spotřeby nějaká změna k lepšímu?

díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od Krtek »

SW je kombík, SX znamená stupeň výbavy. Výbava byla SE, SX a CDX tu dávali jenom s 1.8 motorem.
Motory se dávaly do sedana a kombíka 1.6 80 kW a 1.8 90 kW. Do HB dávali ještě 1.4ku myslim 70 kW. Jak je to s hydroštelama nevim. Jinak víc jsem se rozepsal jinde.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
mari1300
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 31, 2012 13:27

Re: Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od mari1300 »

Krtek píše:SW je kombík, SX znamená stupeň výbavy. Výbava byla SE, SX a CDX tu dávali jenom s 1.8 motorem.
Motory se dávaly do sedana a kombíka 1.6 80 kW a 1.8 90 kW. Do HB dávali ještě 1.4ku myslim 70 kW. Jak je to s hydroštelama nevim. Jinak víc jsem se rozepsal jinde.
pokud jsi se rozepsal někde jinde, hoď odkaz pleas...

Ty výbavy, co píšeš, můžeš je seřadit podle stupně vybavenosti(od nejnižší) případně co jaká znamená a věděl bys jak jsou na tom motorizace 1.6 a 1.8 v přímém srovnání(dinamika,spotřeba,spolehlivost,koncepce motoru)?

U 1.6 jsem se dočetl o jakých-si problémech s EGR,můžeš se trošku rozepsat o co přesně jde a zda to má spojitost s LPG, pokud to víš?

díky
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od palikx »

no trosku moc otazek
vetsina odpovedi je uz davno popsana zde na foru bud v sekci nubira nebo lacetti-nubi 3
a jak je to s vybavama to si najdi na netu nejake stare prospekty casto se vybavy lisily a stejne se neda urcit co ktera mela.
motory se taky da najit tady jak je to s nimi-tacuma mela to same,
zere to porad stejne sani je plastove
egr zlobi uplne na VSECH autech ne jen daewoo-chev
nubi 3 je od roku 2004 a jen asi pul roku pak to zmenili na lacetti.dovozove auta mely daewoo dele.jak dlouho netusim.je to totozne auto.
ostatni si najdi na foru
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od Jura »

mari1300 píše: Jsou tyto motory(1.6 případně 1.8 ) na provoz LPG vhodné(mají hydroštely a z jakého materiálu je zde sání-roura)???
U starších ročníků jsem se dočetl o žíznivosti jejích motorů,je u novějších ročníků ohledně spotřeby nějaká změna k lepšímu?
Tyhle motory jsou pro LPG asi jedny z nejvhodnějších, když jsem přivezl svůj chevy "Nubicetti" do Gery k prohlídce před montáží LPG, říkali že ještě nedělali žádné Lacetti. Ale jen jsem otevřel kapotu, následoval výkřik:"Jééé, to je Nubirka - to pude v pohodě!".
Materiál, ze kterého je vyrobeno sání neřeš. Pokud chceš mít klid, pohodu, téměř nesnížený výkon auta, prostě kloudné LPG, jedině sekvenční vstřikování a je pokoj. Tam je plastový sání úplně fuk. Stejně tak není nutný přimazávání ventilů (FlashLube apod.) narozdíl třeba od japonských aut.
Spotřeba u 1.8 je pro mne plně akceptovatelná (můžeš si pro víc informací kliknout na ikonku s číslem spotřeby pod textem). Nezávodím, jezdím normálně, až na úplný výjimky jsem v limitech. Prostě se nechci zabít, ani nezdržuju ostatní slušný lidi. Ale ono s LPG se spotřeba zase až tak moc neřeší, na každym kilometru oproti benzínu ušetřim korunu a vo tom to je.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od Krtek »

mari1300 píše:
Krtek píše:SW je kombík, SX znamená stupeň výbavy. Výbava byla SE, SX a CDX tu dávali jenom s 1.8 motorem.
Motory se dávaly do sedana a kombíka 1.6 80 kW a 1.8 90 kW. Do HB dávali ještě 1.4ku myslim 70 kW. Jak je to s hydroštelama nevim. Jinak víc jsem se rozepsal jinde.
pokud jsi se rozepsal někde jinde, hoď odkaz pleas...

Ty výbavy, co píšeš, můžeš je seřadit podle stupně vybavenosti(od nejnižší) případně co jaká znamená a věděl bys jak jsou na tom motorizace 1.6 a 1.8 v přímém srovnání(dinamika,spotřeba,spolehlivost,koncepce motoru)?

U 1.6 jsem se dočetl o jakých-si problémech s EGR,můžeš se trošku rozepsat o co přesně jde a zda to má spojitost s LPG, pokud to víš?

díky
Myslim atdy na foŕu, určitě jsi to už teď čet :-) Výbavy si už z hlavy tolik nepamatuju. Ale asi takhle bych to shrnul:

SE - u 1.4ky a 1.6ky, přední el. okna, ABS, 2x airbag, rádio se 4 repro, posilovač řízení, snad tońovaný okna, snad centrál, nemá to přední mlhovky a klimatizaci.

SX - mam já - 4x el. okna, přední mlhovky, mech. klima, ABS, 2x airbag, rádio se 6 repro, el. nastavitelný a vyhřívaný zrcátka, koženej volant a fofrklacek od roku 2004, centrál na DO (já mam 2003 takže bez kůže a bez DO :-( )

CDX - jenom pro 1.8 a naftoně - navíc má digitální klimu, asi protiprokluz (TCS či co), víc airbagů, rádio s CD měničem asi na 6 CD, proměnlivej posilovač řízení

Jestli někde dohledam starý prospekty, můžu to naskenovat a poslat ale nevim.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Tawdie
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 10, 2012 23:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od Tawdie »

Iba doplním pri SE bola klíma ale iba manuál :o)
Lacetti 1,4
Béžová metalíza 09/05
mari1300
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 31, 2012 13:27

Re: Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od mari1300 »

OK díky všem za rady a info
Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od dizl »

ještě jsi nedošel k dalšímu názvu který se používal nevím kde, OPTRA to je vlastně taky Lacetti nebo Nubira.
Aby jsi tomu rozuměl co se nedozvíš v oficielním nabídkovém listě chevroletu-
NUBIRA se jmenoval vůz určený do západní evropy
LACETTI byl stejný tip kjako NUBIRA určený pro východní evropu
OPTRA byl stejný tip vozu určený pro jižní ameriku
A opatrně protože Australie má taky jakési stejné skupiny vozidel pod jiným názvem.

Takže pokud hledá servisní technik v TIS nějaký náhradní díl na LACETTI vyhodí mu to náhradní díl na OPTRA J200

tj označení pro Chevrolet LACETTI 2,0 CDTI

Ale tím se nezatěžuj. Pokud tě to zajímá z hlediska koupě některého vozu, vyhledej si v nabídce chevroletu tip vozidla a parametry, pokud tě zajímá dovoz z východu je stejné označení jako u nás, pokud tě zajímá dovoz ze západní evropy potom
NUBIRA je ouznačení pro LACETTI kombíka
LACETTI je označení pro LACETTI sedan
OPTRA pochází z Ameriky
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od Jura »

dizl píše:OPTRA pochází z Ameriky
Chevrolet Optra byl název pro Mexiko, Kolumbii, Indii, Kanadu, jihovýchodní Asii (Singapur, Malajsie), Irák.
V USA všude byly sedany pouze jakom Suzuki Forenza, fakt jsem jich pár i viděl, kombíky jako Suzuki Reno, ten nikde ale nebyl k vidění.
V Číně sedan a wagon jako Buick Excelle, hatchback jako Buick Excelle HRV.
V Austrálii sedan pod názvem Holden Viva.
Furt to samý auto, ale těch jmen...
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: Nubira/Lacetti - shánim informace

Příspěvek od dizl »

to by jeden nevěřil co udělá z člověka obchodní strategie :shock:
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“