Termostat

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Termostat

Příspěvek od Marek Petružela »

Prosím vás,kde najdu u Kalose termostat,mám problém z teplotou,motor se neohřeje na provozní teplotu.Když jde motor na volnoběh,tak ručička jde na horu,jak se auto dá do pohybu,ručička jde dolů na nulu.Dal jsem před chladič koberec,ale bylo to zbytečný. nebo měl někdo z vás podobný problém?myslím si,že termostat je třeba stále pootevřený a tím se motor neohřeje,tak bych se chtěl pokusit na to podívat,ale nemám potuch, kde se nachází. Moc vám děkuji,ahoj Marek.
Přílohy
kde najdu termostat
kde najdu termostat
180366_182420668463042_100000853306647_389357_2091387_a.jpg (11.9 KiB) Zobrazeno 11057 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

Příspěvek od palikx »

ahoj
obrazek je tak maly ze vubec nevidim co je to za motor tak sem posli normalni fotku nebo napis co mas za motor
ale mozna nejaka 1,4 tak tam je termostat pod rozvodama jako na lanosu a nexii.vede k nemu velka hadice z chladice.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Re: Termostat

Příspěvek od Marek Petružela »

Ahoj a děkuji ti za odpověď a máš pravdu,je to kalos 1.4 a 61kw rv.2005 sedan.prosím tě ty tomu rozumíš,myslíš si,že by to mělo být termostatem co jsem napsal v předešlém příspěvku?že bude asi stále otevřenej,když se motor ani po 15km.nezahřeje na provozní teplotu?jen když stojím na místě na volnoběh,tak se ručička zvedne,něco málo na polovinu a jak se auto rozjede ručička klesá dolů.Před chladič jsem dal kus koberce a ani to nepomohlo.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

Příspěvek od palikx »

ahoj
podle popisu je to urcite termostat.
koberec nemusi pomoct chce to karton nesmi prochazet zadny vzduch.ale jen na zkousku at to nuvaris.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Re: Termostat

Příspěvek od Marek Petružela »

Pokusím se tam dát nejdříve ten karton a pak uvidím,
Přílohy
Je to tam jak je to zakroužkovaný?
Je to tam jak je to zakroužkovaný?
DSCF0620.JPG (86.01 KiB) Zobrazeno 11038 x
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

Příspěvek od palikx »

jo to je lepsi fotka
tam co mas otaznik zacina drzak termostatu.
samotny je pak v hlave pod timto drzakem
spravne by se mel sendat rozvodovy remen a pak se tam jde dostat.u lanose se tam jde dostat bez sendani a tady asi taky.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Re: Termostat

Příspěvek od Marek Petružela »

Já moc děkuji za radu a přeji ti hezký večer ahoj Marek
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Termostat

Příspěvek od Klvys »

Za jak dlouho se vam ohreje Kalos 1.2 aby trochu topil? :)a jde lehce vymněni ten termostat?
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat

Příspěvek od palikx »

v tehle zime se to moc neohriva ale tak 3 km a uz to neco dela a tak 5 a uz to topi.jde taky o to jak a kde jedes.
me se naftova octavie uplne ohreje asi po 10 km ale to nemam topeni zapnute vubec jakmile ho zapnu tak to je zas studeny.
u 1,2 kalose se da vymenit jednoduseji je na druhe strane nez je fotka vyse.povoli se jen 2 sroubky a jde to ven.
zkontrolujes to snadno.po ujeti 3 km nesmi byt teply chladic.ani vlazny.nebo hadice k nemu.maximalne tak u priruby u motoru.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Termostat

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
I když toto téma je tady u více aut a dá se říct stejný nebo podobný problém. I u mě začala ubývat kapalina.
Jako tady je k tomuto tématu hodně názorů a rad. U mě jak je komora termostatu a je vlastně plastová slisovaná tak to
holt povolilo. Jako zatím jsem to nikdy neřešil protože když jsem začínal nějak jezdit tak jsem měl Škodu 1201 /ještě mám
skla ve sklepě/.Potom Škoda 1202 neboli "Stejšn" .Tam problémy nebyly klasika "kohoutková voda převařená"
no a do ní tak dva litry denaturáku. Když mě tenkrát začal jako téct chladič tak jsem tam nalil meltu .
To je šerý dávno věk. Jako volal jsem i Palixe protože jsem už Pavla dlouho neslyšel. Mám Kalose 1,4 16v. a má šestnáct
let a byla tam kapalina modrá nebo zatím je. Vyměním termostat a i kapalinu a dám červenou protože to podle netu
doporučuje výrobce. Jinak se taky prý má měnit po dvou letech. Ale pobavily mě různé názory. Asi to bude i jedno jestli
je modrá nebo červená a která je lepší tak závoďák na Velkou cenu to není. Ale připomnělo mě to scénku Felixe_Holzmanna
Jak se potká s kolegou a ten se ho ptá. "tak jsem slyšel,že jsi se oženil a jaká je tvoje nová žena v posteli ?" A on mu odpoví:
Víš to máš těžký jeden říká tak druhý onak tak ani nevím !!!
No a nám hlavně ať jezdí a nezlobí a kapalina neutíká a chladí !
Vl.
jackous
Příspěvky: 28
Registrován: pát kvě 31, 2013 14:56

Re: Termostat

Příspěvek od jackous »

Měnil jsem u svého Lanosu dá se to i bez nutností sundání rozvodu (no hodně sprostých slov) Ale problém nezmizel ani po výměně termostatu. Vyměnil jsem i chladič (u lanose se stávalo že byl "ucpaný") a stále se to děje, ručička po čas jízdy klesle o pole a pak zase mírně vyleze pod střed. Jediné co jsem neměnil jsou čidla. Auto topí... jen je fakt,že se hodně rychle motor zahřeje...
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Termostat

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den nebo vlastně večer, podle toho kdy to třeba budete číst :D
Jak jsem psal ,že mě ubývá kapalina a bylo to kolem termostatu. Dávám sem video jak se mění termostat. Mě to trvalo podstatně déle protože jsem tam měl taky plastový no a u něj vlastně prasknul krk co je zasunutý v motoru. Tak než jsem odstranil a vyčistil a musel jsem opatrně aby mě ani kousek se nedostal do motoru. Jako koupil jsem hliníkovou slitinu. Je sice dražší ale je i ze dvou dílů takže se může vyměnit třeba jen termostat.
Kapalinu jsem zatím nechal protože i když jsem doléval vodu tak jsem zkoušel ještě hustoměrem s balonkem a ukazovalo to -35°C. no a stavoval jsem se u známého servisáka a ten to měřil tím "dalekohledem" a to samé. Tak uvidíme co se zase vyvrbí. Oni tyhle starší auta jsou už jak staří lidé /to znám/ jak se říká když se člověk ráno probudí a nic ho nebolí tak je mrtvej :lol:
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!!

https://www.youtube.com/watch?v=1RgX-4XXRnM

https://www.autodily-rt.cz/cs/katalog/d ... ty/410888/
Odpovědět

Zpět na „KALOS“