Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
verny
Příspěvky: 58
Registrován: stř srp 31, 2011 16:51
Bydliště: Příbram

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od verny »

nemůže Ti nikdo říct, že budou držet záruku jen v případě, že budeš servisovat u nich, nevím jestli třeba nědělají nějakou čertovinu za zády Chevroletu :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jmatyas »

vasa.prokop píše:Já jsem platil 30K i s přimazáváním (ELPIGAS)

http://www.lpgauto.cz/
Přibližně stejná cena i s mazáním.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Krtek »

Já v Čimelicích kuúpopval Nubiru i s plynem v roce 2003. Z OStravy mi tehdá napsali že jsem tim musel přijít o záruku. ALe asi mi jí držel salón v Čimelicích. Bohužel jsem jí i využil. 2x odešlo benzínový čerpadlo. Prvně snad po 25-30 tis km a druhý do 10 tsi km. Od tý doby klid takže ty první tři byly rpostě krámy a nepodarky (holt rozjezd výroby novýho klumpu). Prvně jsem neměl s reklamací problémy. Odtáhli mně k nim, dostal sjem náhradní auto (no auto.... feldu co jim tam stála rok v bazaru) a do týdne bylo auto opravený, nic jsem neplatil.
Podruhý už to bylo horší. Musel jsem se nechat odtáhnout rovnou jejich odtahovkou na kteropu sjem čekal od 14 do 20h. přál bych všem chytrákum poslouchat kecy lidí před fabrikou jak jsem ušetřil na novym korejcovi. Náhradní auto jsem už nedostal ale oprava byla taky snmad do týdne, možná kaoku dýl protože čerpadlo nebylo snad ani v centrálnim skladu v Maďarsku. Nakonec jsem byl rád že to bylo zase na záruku a i když sjem musel jezdit autobusem, nebyla to taková tragédie.
Spíš mně mrzí že se mi nepovedlo vyreklamovat topení (trubky a výdechy dozadu) který mi tam jaxi zapomněli korejští soudruzi namontovat :-(
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

vasa.prokop píše:cca 550 km
a jak velkou máš nádrž, když ujedeš těch 550km? Když jsi jel po 2t na seřízení, klesla ti pak spotřeba? Já mám plyn chvilku, najel jsem zatím 950km, ale když jsem natankoval plnou, poprvé a vyjel ji, tak jsem na 2x natankování 46l + 20l najel 650km. Tak nevím, jestli se to dá, nebo ne.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

máte tu cenu se sekvenčním vstřikováním plynu plní euro 5 ?

p.s.

ještě se chci zeptat těch co mají nyní LPG systém a záruku ztratili /nebo neztratili?nebo mají záruku jen na čestné slovo ústní, což mi také někdo psal/ budete nyní chodí pořád na garanční prohlídky do autorizovaného servisu CHEVROLET ?

díky
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Dobrý den, Jak je to prosím konkrétně se zárukou pokud se nechá vůz Chevrolet Orlando 1,8 16V AT přestavět na pohon LPG? Děkuji

odpověd

Dobrý den ,

velice se Vám omlouváme, ale přestavby na alternativní zdroje pohonu nejsou výrobcem schváleny. V případě, že bude tato přestavba na vozidle provedena, bude záruka na komponenty, jejichž funkce nebo životnost by touto přestavbou mohla být ovlivněna, omezena nebo zcela zamítnuta. Děkujeme za pochopení.


S přáním pěkného dne

Jitka Ibermajerová
Informační linka Chevrolet
www.chevrolet.cz
tel.: 810 700 006

znovu dotaz:

Dobrý den,

- je mi ale známo že vozy kde je LPG již z výroby se prodávají například v Polsku.

http://www.chevrolet.pl/wyprobuj-chevro ... u/lpg.html

- proč je na palubní desce kontrolka LPG když píšešte že výrobce LPG neschvaluje?

- Váš autorizovaný prodejce Chevroletu http://www.im-expo.cz/auto-servis sám lpg montuje a píše že záruka se neztrácí
cituji

"montáž LPG bez ztráty záruky – jsme partnerem společnosti AUTOGAS - CENTRUM, spol. s r.o. Strakonice"

- další odpověd právníka na foru lpg klubu kde byl dotaz na záruku při využití přestavby LPG

Vztah k zákonné záruce (nejčastěji spotřebitelské záruce v délce dvou let) je takový, že prodávající nemůže tuto odpovědnost za vady odmítnout. A už vůbec ne paušálním tvrzením, že montáž (byť schváleného zařízení) automaticky znamená konec záruky na jeho vozidlo. Prodávající, pokud chce své stanovisko důkazně unést, by musel prokázat, že existuje souvislost mezi reklamovanou vadu a neodborným zásahem toho, kdo úpravu vozidla prováděl. Jinak prodejce svou odpovědnost za vady odmítnout nemůže.

Jak to tedy prosím je?
Jsou skutečnosti které se neshodují ohledně tvrzení že záruka v případě přestavby na LPG zanikne...

Děkuji

a odpověd:

Dobrý den,

velice se omlouváme za zdržení odpovědi na Váš dotaz.

V současné době zastoupení Chevrolet pro ČR nevydalo oficiální stanovisko k přestavbám na LPG. Pokud některý z autorizovaných opravců nabízí možnost přestavby, přebírá v tomto případě za konkrétní úpravu záruku. Problém se zárukou u vozů, které byly oficiálně přestavěny na LPG v cizině je u nás ten, že dealerská síť není proškolena na opravy LPG a z bezpečnostních důvodů tedy nemůže tyto opravy provádět. Čili záruka jako taková na vozidlo platí, nicméně z hlediska bezpečnosti není možné tyto vozy u autorizovaných dealerů opravovat. Děkujeme za pochopení.

S přáním pěkného dne

Jitka Ibermajerová
Informační linka Chevrolet
www.chevrolet.cz
tel.: 810 700 006
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od vasa.prokop »

Takže dle odpovědi bych to viděl tak, že když na opravu do Chevroletu, tak s prázdnou LPG nádrží, aby to pánům opravářům neurvalo ruce a záruka je OK. :-)
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

Ty odpovedi na me delaji dojem, ze ta pani z Chevroletu evidentne mlzi, protoze se cesky Chevrolet snazi strepat zodpovednosti a nechat ty pripadne sracky na vztahu autorizovany servis-zakaznik.
Otazkou je, jestli pripadne uznane zarucni servisy jdou z kapsy ceskeho Chevroletu a zda maji na toto jakysi "budget" z centraly podle poctu prodanych vozu (a pak lze chapat, ze se snazi potencialni rozsah zarucnich zasahu i takto osekat), anebo zda by jim to mohlo byt jedno, protoze to prefakturuji na Chevrolet Korea nebo ja nevim kdo je nad nimi...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od inza »

Dalším faktem je, že se zásadně liší celá situace v případě prodeje konečnému spotřebiteli a firmě (tedy s odpočtem DPH) a využitím fleetových slev, což je většina. V té chvíli se celá "záruka" omezuje na úplně jiná ustanovení, než určuje zákon pro spotřebitele.
Přestavba na LPG pak opravdu může znamenat konec záruky. Je pravda, že PL má přestavbu úplně legální a u nás ji sem tam nějaký servis drží.

Líbilo se mi, jak to v podmínkách řeší jeden LPG servis - v případě poruchy, kterou výrobce neuzná v rámci záruky, vypracují znalecký posudek, zda k poruše došlo v důsledku a v příčinné souvislosti s instalací LPG systému. Pokud v posudku bude, že NE, poskytnou ho zákazníkovi pro případný spor s výrobcem ohledně uznání záruky.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Když má někdo přimazávání ventilů - tak to se tam ještě pravidelně na to přimazávání přidává?díky
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od inza »

Ano, je tam nádržka na zhruba 400ml té kapaliny, dávkování by mělo být asi 1ml na 1l paliva, takže na 1000l 1l flashlube.

Takže nádržka by měla vystačit asi na 4000 km.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

inza píše:Ano, je tam nádržka na zhruba 400ml té kapaliny, dávkování by mělo být asi 1ml na 1l paliva, takže na 1000l 1l flashlube.

Takže nádržka by měla vystačit asi na 4000 km.
Olej který se tam dolévá je tedy shodný s tím co je v motoru?
Prý přimazávání ventilů není nutnost, ale je to prý lepší, takže v případě že třeba na to někdo zapomene to dolít nemůže se nic stát? - myslím aby neodešlo to přimazávání, díky
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
orlando
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 19, 2011 10:29

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od orlando »

Jen zásadní informace pro ty co uvažují o chevrolet orlando s originální instalací LPG přímo od výrobce v polsku. Tam je to za příplatek ve standartu za 4000 zl. V polsku samozřejmě záruku drží.
Český chevrolet na auto nedrží záruku. My a slovensko jsme evropská rarita. Taktéž když si koupíte orlando s lpg v německu ještě v záruce, také nic, nedržíme.
Navštívil jsem karvinský chevrolet a ti mi řekli, že polský chevrolet není chevrolet ale odpoijil se od nich a jen se tak jmenuje :-)
Chevrolet Olrando 1.8 LT+
Toyota Auris 1.4 D
Toyota Corola 1.6 D
Škoda Fabia 1.4MPI
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od inza »

jindrous píše:
inza píše:Ano, je tam nádržka na zhruba 400ml té kapaliny, dávkování by mělo být asi 1ml na 1l paliva, takže na 1000l 1l flashlube.

Takže nádržka by měla vystačit asi na 4000 km.
Olej který se tam dolévá je tedy shodný s tím co je v motoru?
Prý přimazávání ventilů není nutnost, ale je to prý lepší, takže v případě že třeba na to někdo zapomene to dolít nemůže se nic stát? - myslím aby neodešlo to přimazávání, díky
Ne, je to úplně jiná kapalina - litr asi 500 Kč. Vyhledej si FlashLube a nic jiného než originál se nedoporučuje. Když se to nedolije, tak to jen prostě nemaže, což vzhledem k tomu, že to řada LPG aut vůbec nemá, pravděpodobně není velký problém.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Krtek »

S těma ventilama bych si nejdřív ověřil jak to v Daewrooletu u Orlanda vykoumali... Co já vim, Lacetti / Nubiry mívaj něco zmrvenýho a často se ventily doupravovaly i u aut, co vůbec nejezdily na plyn. Já mam asi atyp, co nepotřeboval nic a na LPG jezdim zatim 150 tis km bez problémů s ventilama.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“