kurenie

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
mirec123
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 14, 2010 13:54

kurenie

Příspěvek od mirec123 »

nazdar chalani.mam taky problem.isiel som asi 30min.120km/h a z ventilatora mi isiel stale studeny vzduch.cim to je.inokedy prejdem par km a kuri to.
Reklama
 

Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: kurenie

Příspěvek od michal.sk »

nazdar, pravdepodobne nefunkcny (zadrety a stale otvoreny) termostat. asi ti pri tej 120 klesla aj teplota na budiku. ak je to tym termostatom, tak pri vyssej rychlosti je vacsi napor studeneho vzduchu, a ak termostat na to nezareaguje, tak to ochladi vodu v systeme. no a potom je zima aj v aute. on je stale otvoreny, a ked spomalis nie je taky napor na chladic a aj otacky su nizsie takze sa ta voda tak rychlo neochladi. je tam pomalsia cirkulacia. mne toto robi fabia v autoskole. ked sa trtkam na autocvicisku, tak kuri ako diva. to vies, viac stojim na mieste ako sa hybem. a ked, tak rozbeh na jednotke a stop. a znova... (otackomer v cervenom poli -i ) a ked sa dostanem na cestu tak ide teplota dole, a potom kolise podla jazdy... cim rychlejsie a dlhsie tym vacsia kosa...
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: kurenie

Příspěvek od ppp »

Ak ti to doteraz naozaj bez problemov kurilo a to dostatocne (ono sa dnes trochu uchladilo o cca 5st), tak by som sa pozrel na mnozstvo vody v nadrzke, ci tam este nejaka je. Otazka je co to znamena "inokedy" a "kuri to".
zelvicek
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 29, 2011 07:44

Re: kurenie

Příspěvek od zelvicek »

ja bych otocil tim tocitkem do cervene pozice :D
mirec123
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 14, 2010 13:54

Re: kurenie

Příspěvek od mirec123 »

otocene to je na cervenom.niekedy aj pri jazde v kombinacii mesto mimo mesto sa nerozkuri nejako extra.chladiaca kvapalina v nadrzke je presne na riske max.
mirec123
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 14, 2010 13:54

Re: kurenie

Příspěvek od mirec123 »

aj kontrolka teploty odpadne.niekedy sa este zobudi.ale viac nie ako ano.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: kurenie

Příspěvek od Dark69 »

tak vyzera to na upchaty radiator kurenia, ja ho mam doteraz upchaty a potrebujem ho vymenit, len sa mi nechcelo tak som si vravel ze este jednu zimu vydrzim ale lutujem to :mrgreen: ked idem pomalsie a kratsie tak kuri to ako tak...ak idem dlhsie a rychlejsie tak je v aute kosa a vzdy jazdim v zimusnej bunde ;)
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: kurenie

Příspěvek od LordMMX »

Dark69 píše:tak vyzera to na upchaty radiator kurenia, ja ho mam doteraz upchaty a potrebujem ho vymenit, len sa mi nechcelo tak som si vravel ze este jednu zimu vydrzim ale lutujem to :mrgreen: ked idem pomalsie a kratsie tak kuri to ako tak...ak idem dlhsie a rychlejsie tak je v aute kosa a vzdy jazdim v zimusnej bunde ;)

a čo tak kartón pred chladič a zapnúť vnútorný okruh na kúrení?

ja viem v nessí takú horúčavu narobiť s vnútorným okruhom aj pri 130km/h .... a to radiator a celý okruh čistil naposledy korejec v 96tom keď nexiu skladali...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
mirec123
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 14, 2010 13:54

Re: kurenie

Příspěvek od mirec123 »

dik vyskusam.dam vediet ako som dopadol.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: kurenie

Příspěvek od Dark69 »

to LordMMX: ziadny karton tam nedam, nemam zaujem prehrievat motor a som rad ze vsetko slape a nepotrebujem dalsi zbytocny problem..Jazdim kratke vzdialenosti väcsinou...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: kurenie

Příspěvek od michal.sk »

...vychadza to jednoznacne na termostat. ak je stale otvoreny, nestihne sa motor zohriat. pri pomalej jazde ako-tak, ale pri vacsej rychlosti to nejde. ak je studeny motor musi aj teplomer ukazovat nizku teplotu - takze nemusi byt KO. A stym kartonom uplne v pohode. Ja ho tam na zimu davam. V Nexii je totiz strasne predimenzovany chladic - uchladil by aj lokomotivu :) Takze ziadne prehrievanie nehrozi. Akurat sa motor zohreje rychlejsie ale nie viac. A teply motor = nizsia spotreba. Ak mas vadny termostat (stale otvoreny) pomoze to ciastocne, ale nevyriesi to problem.
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
mirec123
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 14, 2010 13:54

Re: kurenie

Příspěvek od mirec123 »

kde by som ten termostat nasiel.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: kurenie

Příspěvek od palikx »

jestli je to termostat poznas po chvilce jizdy kdyz si sahnes na chladic a ten bude bud
studeny a je termostat ok a mas ucpany radiator nebo poskozene ovladani topeni
nebo
teply a je v haji termostat.
podle toho co mas za motor najdes termostat
bud
1vackovy motor -pod rozvodama u vackoveho kola vede k tomu velka hadice z chladice
2 vackovy motor ze predu vedle vyfukoveho potrubi v levo.hadice tam je taky
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
mirec123
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 14, 2010 13:54

Re: kurenie

Příspěvek od mirec123 »

motor mam 1,5 8v tak to bude ten prvy pripad.mam tam len jednu vacku.dik
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“