Prohlídka 45 tis km.

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Prohlídka 45 tis km.

Příspěvek od Krtek »

Asi za měsíc na ní vyrazim. Koukal jsem do servisky a je tam psanýá i výměna chladící kapaliny. Interval je 45 tis km / 3 roky. Samozřejmě nebo co nastane dřív. Jenže já to najel za 1,25 roku a nepřipadá mi že jedna zima tý nemrzce nějak uškodí. Obepsal jsem víc servisů a všuichni mektaj jako vytržený ze servisná knížky. Tak se chci optat servisáků, že je to kravina (i když kvůli záruce nutná) měnit ted chladící kapalinu ? To samý, když mi po necelym troce měnili brzdovku (30tis/2 roky, u mně 30 tis/10 měsíců).
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

S tim nic nenadelas :), to mas jako s olejem. Kdyz se podivas na informace vyrobcu plnesyntetickeho oleje, tak ti lepsi udavaji, ze vymena je nutna po 60000 km nebo 2 roky, ale vyrobce naseho auta se porad drzi 15000 km nebo 1 rok ;).
Kaufik.
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 14, 2004 15:37
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kaufik. »

Nebraň se tomu!
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

To že někdo píše o výměně oleje 60 000 je sice krásný ale to maj jen některý motory a ty jsou speciálně konstruovaný na to aby tenhle interval mohli mít . Tím že někdo vymyslel interval podle proběhu kilometrů a času je proto že někdo jezdí tak jako Krtek a někdo zase jako třeba Blu a já poněkud méně . Brzdovka je méně náchylná tam opravdu stačí dodržovat spíš časový interval ale třeba chladící směs obsahuje látka které chrání motor proti korozi a tyto látky se spotřebovávají tím jak se voda zahřívá a koluje . Při tvém proběhu kilometrů bych ji dopuručil měnit po dvou letech až po zimě . Jen je problém že servis ti bude tvrdit že kvůli záruce musíš tak se asi zase tolik nebraň :(
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Vim, že ted nic nenadělam. Ale po 10 tis km si plánuju dělat "samoservis" takže si interval chci protáhnout na 20 tis km a brzdovku s chladící měnit po 2 letech podle času. myslíš, že tim něco nepodělam ? OPodle mně olej Total 5W40 by to měl zvládnout. Píšou, že je použitelněj i na prodloužený intervaly takže pak už bude záviset jenom na motoru.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Brzdovkou a vodou nic zásadního nezměníš ale s tím olejem bych to nedělal chápu že když najíždíš tolik kilometrů tak i pár kilometrů navíc ti pomůže ale myslím že motor nebude rád a tím že ušetříš pár korun na oleji můžeš pak draze zaplatit na opravě motoru :cry:
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

To je jasny, ze u i ntervalu vymeny oleje jde i o motor, ale prece jen za poslednich par let i vyrobci oleje zvedli zivotnost svych oleju z 10 000 km na 60 000 km, takze bych cekal ze i interval vymeny se u takhle kvalitniho oleje vic prodlouzi ;).
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Když tam nejde ani tak moc o ten olej ty jsou kvalitní už dlouho ale jde o fitry a zpracování motoru a olejového čerpadla a rozvodu oleje . Ještě nedávno byl interval u dieselů 7500 Km a dneska je běžně 15 000 a třeba octavia s počítačem hlídajícím kvalitu oleje třeba i oněch 60 000 ;)
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

To je pravda, znamej rikal, ze jeho tata ma pomerne novyho Nissana diesel a ze s nim musi v podstate co 2 mesice na garancku, protoze ma interval 7500 km. Takze sme na tom nakonec dost dobre :).
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Já se rozhodoval mezi Almerou a Nubirou. Almera 1.5 DCi nebo jak to značej 60kW má servisní interval pevnejch 30tis km. Bylo to už v roce 2003
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Myslim že s tvým počtem km si můžeš dovolit prodloužit výměnu brzdovky i vody na 2 roky.Olej třeba na 20000 km ale určitě ne na 2 roky.Některé motory jsou opravdu ve strašném stavu a jezdí pravidelně 1* ročně.Chce to hlídat hladinu a bude to ok.Ale dokud jsi v záruce musíš to skousnout -i
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Chtěl jsem si udělat interval 20 tis km na olej a brzdovku s chladicí kapalinou 2 roky. U kapalin to bude asi pohoda. Ale včera jsem koukal na olej při 41500 km a je černej jak bota. Takže těch 15 bude asi maximum. Uvidíme jak bude vypadat příště někdy v 58 tis km.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“