Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Moderátor: Blue Lanos

pilak
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 02, 2011 23:13
Bydliště: Jaroměř

Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od pilak »

Ahoj kluci.Jsem majitelem Tacumy 1,6 sx 16v asi tri mesice.Kdyz jsem to koupil,byl jsem s tim spokojenej,jenze za poslednich 14 dni jsem z toho auta hotovej.Uz jsem si toho tady dost precetl ale je toho tady tolik ze z toho mam hlavu jak patraci balon.Takze bych chtel vas vsechny poprosit aby jste mi nekdo poradil.Za prve- uz asi tyden se mi rozsvicuje kontrolka check.Rozsviti se treba den sviti pak den nic a pak zase.nikdy me to neudelalo az ted.uz jsem toho tady o tom cetl tak s tim zajedu na diagnostiku.Za druhy-kdyz jsem s tim jel zhruba sto dvacet tak to auto hucelo,postupem casu to hucelo v padesati a kdyz jsem zahnul do leva tak hucelo pravy lozisko.koupil jsem novy zajel do servisu, servisak to udajne opravil,mel jsem tam auto osm hodin,rekl si 1200 a huci to porad.takze nevim co to muze byt.Za treti se mi jednou stalo ze se mi to samo vybilo.jsem si naprosto jistej ze jsem nenechal nic svitit.nevite nekdo proc?Mohl to udelat subwoofer?ten se ale zapne az po otoceni klicku.Dalsi vec je zese samo zamyka.odemknu to DO a nez sednu za volant tak se to zamkne.nekdy dyl nekdy vubec a dela to i kdyz strcim klic do zamku.nastartovany to ale nedela.v servisu nevi co s tim.taky jsem se chtel zeptat jestli je normalni ze nesviti popelnik-neni tam nikde zarovka.Taky me se.. topeni.Funguje ale neukazuje me teplomer.Proc?Na to zvedani otacek pri prerazovani jsem si zvykl a tady pisete ze to je normalni,tak ok.Taky jsem se chtel zeptat jestli nekdo nevite o prednich levych dverich.Mel jsem malou nehodu,oprava by stala vic nez novy dvere ale za boha je nemuzu nikde sehnat.Obvolal jsem fakt celou republiku,vsechno by bylo ale predni levy dvere proste nejsou.Za rady,tipy predem dekuju.Dik a čau.Milan :(
Daewoo Tacuma 1,6SX 16V
dříve Opel Senator 3,0i
Reklama
 

Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od seky »

Vitaj medyi Tacumakmi.
1.Check- jedine diagnostika , moze to byt aj EGR mne to robilo dost casto , az do vymeny noveho
2.Hucanie- mozno je zle aj ine loziska, prip. to mozu byt aj pneu.Mne sa tak rozhucali asi po roku letne.
3.Vybitie-premerat odber AKB v klude
4.Samozamykanie centralu-najskor to bude spinac dveri.Auto ma funkciu znovuzamknutia,ak odomknes a neotvoris dvere tak sa ma znovuuzamknut.Mozno je zoxidovany kontakt v stlpiku.Skus odomknut a otvorit ine dvere ci to bude robit to iste.
5.Popolnik ma ziarovku- ku ziarovke sa dostanes ak zdemontujes cely spodny diel .
6.Teplomer- vadny termostat.Mal som to iste.Nakoniec som tam dal z opla 92 stup.
7.Dvere- cez www.allegro.pl je tam toho habadej a objednat to mozes cez www.autofra.sk .
Vela zdaru :lol:
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
pilak
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 02, 2011 23:13
Bydliště: Jaroměř

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od pilak »

Zdravim a dekuju za rady.Dnes mi opet kontrolka check zhasla ale po natankovani se opet rozsvitila.Diagnostika to snad odhali co to je.Taky jsem dnes vyresil to s tim teplomerem.Topilo to docela dobre ale neukazoval me teplomer teplotu.Tak jsem dal pred chladic kus krabice a teplomer ukazuje.Dale jsem podle vasich navodu co jsem tady precetl,odpojil baterku,vyskratoval plus ale sviti to porad.akorad se me zda ze to snad lip jede.jen asi deset minut behem jizdy se me stalo to ze jsem jel treba 60 na 4ku a mel jsem tam skoro 4000 otacek.pribrzdil jsem,pridal znova plyn a prestalo to.ted jsem s tim jel ve 100 km za hodinu t je tam 2900 tisic.je to ok?K tomu dalkovymu centralu:me se to samo zamkne i kdyz mam otevrene dvere nebo sednu do auta a strcim klic do zamku.a jeste k alarmu.zkousel jsem ten navod s otevrenou kapotou jak zkusit houkani sireny,ale nic.pritom kdyz se me to vybilo a nabijel jsem to na aute tak dkyz jsem to odpojil po nabiti,zasel do baraku tak auto zacalo rvat a blikat jako svine.tak nevim.dnes jsem ale na neco prisel.kdyz otevru dvere u ridice tak se me auto nerozsviti.vysrouboval jsem ten spinac a jsou odpojeny dratky.jak se k tomu dostanu kdyz tam neni pristup?tyky me ted napadlo jestli prave tohle nema vliv na to somo zamykani a nehoukani sireny.Jo a jeste jedna vec.Kdyz jsem dnes udelal ten reset s baterkou tak kdyz jsem to pak zapojil tak kdyz strcim klic do zapalovani a mam otevreny dvere tak uz to nehouka.a taky to nehouka ze mamzaply svetla.cumel jsem na pojistky a jsou v poho.ale kdyz nastartuju tak to houka ze nemam airbag
Daewoo Tacuma 1,6SX 16V
dříve Opel Senator 3,0i
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od seky »

Ten Check môže byť aj lambda sonda.Tacuma je dosť nachylna na kvalitu benzinu.Pokial zabral karton tak je to termostat.Vymazanie chyby odpojenim baterie tu nefunguje,jedine diagnostikou.Práve ten spínač má vplyv na to zamykanie.Tiež je gong na svetla a kľuč prepojený z dverným spínačom.Ku káblom od spínača by sa malo dostať po zdemontovaní krytu stredného stlpika pri pase. ale kdyz nastartuju tak to houka ze nemam airbag-nechápem tomu to
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
pilak
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 02, 2011 23:13
Bydliště: Jaroměř

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od pilak »

Diky za radu.To s tim airbagem-tam melo byt pasy.ale uz to je vyresene.tak uz asi vim jak to je s tim DO a alarmem.Dnes jsem si s tim hral a zjistil jsem ze spinac kapoty je napojenej prave na ten spinac u ridicovych dveri-proto to ani nehoukalo.Ostatni dvere kdyz jsou zavrene,zamknute ale jakoby nedovrene tak dkyz za ne zaberu tak to zacne rvat.A tak by to asi melo byt.Dam do kupy ten spinac u dveri,dignostiku a bude klid.akorad to huceni.jak zahnu do leva tak to huci.loziska jsou vymeneny,ma to takovej zvuk jako kdyby na ty pneumatice bylo treba naneseny blato a drelo to nekde ale nic tam neni. :(
Daewoo Tacuma 1,6SX 16V
dříve Opel Senator 3,0i
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od sandruš »

Mě kontrolka povětšinou svítí.Když mi dochází benzín.A po natankování cca po 2 dnech zhasne.A hučení to bude bez tak gumama.
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
pilak
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 02, 2011 23:13
Bydliště: Jaroměř

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od pilak »

Tema gumama to taky asi bude ale zacalo to hucet jeste pred tim nez jsem prezul na zimni.Dneska jesm to zkousel co by to mohlo delat,protoze kdyz jedu rychleji tak to neni tak slyset,ale jakmile jedu v rozmezi od 60 do 90 km za hodinu tak to je mazec a nejvic to huci a jakoby dře kdyz zahhnu mirne do leva.Kdyz po rovine a dam nohu jakoby na blatnik tak citim takovy nepatrny klepani.Nevim pockam a hned po novym roce najdu nekoho kdo tomu fakt rozumi a mrkne na to.Jeste jsem se chtel zeptat na tohle-nekdy se mi stane ze kdyz treba prudceji zabrzdim tak me neco hrozne mlati do brzdovyho pedalu.Myslel jsem ze to bude destickama ale jsou tam uplne novy a od ty doby to udelalo taky.Muze to byt kotoučema ze jsou špatny?
Daewoo Tacuma 1,6SX 16V
dříve Opel Senator 3,0i
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od sandruš »

To dělá ABS :D :D jestli si brzdil na vlhké vozovce či štěrku. Ono asi bude nejlepší když svezes nějakého mechanika..Ale mě taky momentálně hučí zimáky pač je na ně asi moc teplo.
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od seky »

Takže s tým hučaním a klepotaním ma napadla ešte jedna vec.Skús skontrolovať dotiahnutie matíc kolies.Stalo sa mi niečo podobné po výmene na zimné a po prejdení asi 100km tiež mi hučalo predné ľavé koleso a niečo buchotalo keď som pribrzďoval.Nakoniec boli povolené 2 matice hoci som ich predtým poriadne dotiahol.Dotiahol som ich ešte raz a odvtedy už bol pokoj.
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od sandruš »

umě když jsem měla povolené kolo tak zvakalo v zatáčkách a při rozjezdu..
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od rudla »

Kontrolka check - vypadá to na vadný katalyzátor. Diagnostika mě to ukázala a byla to pravda.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od rudla »

sandruš píše:umě když jsem měla povolené kolo tak zvakalo v zatáčkách a při rozjezdu..
A to si nedotáhla šrouby? Já to výměně kol 2x kontroluji.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od conpet »

pilak kam jezdíš do servisu ??
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
pilak
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 02, 2011 23:13
Bydliště: Jaroměř

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od pilak »

nevim jak se ty lidi jmenujou co to tam maji nebo jak se jmenuje servis(jsou tam dva servisy vedle sebe) a radsi to uz ani nechci vedet.je to pred lidlem.byl jsem tam dvakrat a uz tam nejedu aby tam neco opravili,max tam jeste pojedu na diagnostiku,protoze jsem s nima uz domluvenej-tim snad nic skur..t nemuzou.ted jsem dostal tipa od nekolika lidi z jaromere at zkusim servis v jesenici tak jsem se tam zajel podivat a v tydnu tam s tim asi nespis zajedu.K tomu huceni-tema povolenejma kolama to nebude.delalo to i kdyz jsem jezdil na letnakach akorat ze min a jen pri vetsi rychlosti.ted to dela uz pri ctyricitce.spis me to pripapa jako kdyby to kolo smajdalo nebo neco nebo melo bouly ale nic neni videt.Ta kontrolka check to si myslim ze bude asi lambda sonda.pockame co ukaze diagnostika.
Daewoo Tacuma 1,6SX 16V
dříve Opel Senator 3,0i
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim,potrebuju poradit s Tacumou

Příspěvek od sandruš »

rudla píše:
sandruš píše:umě když jsem měla povolené kolo tak zvakalo v zatáčkách a při rozjezdu..
A to si nedotáhla šrouby? Já to výměně kol 2x kontroluji.

Sem tam provede kontrolu kol táta.Ale já nepřehazovala rok a půl kola jezdím stále na zimíkách :D :D A kolo semi povolilo až na jaře.
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“