Prasklý rozvodový řemen

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
belaty
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 05, 2011 16:54

Prasklý rozvodový řemen

Příspěvek od belaty »

Zdravím, praskl mi rozvodový řemen na Nubiře 1,6 16V r.v.99.
V servise po mně chtějí 13000 Kč za opravu.Je to reálná cena nebo jo to moc? Mi se to zdá celkem dost, když si uvědomím, že jinou jde pořídit do 20000 Kč.Do té své jsem ale už dost zainvestoval,takže to asi zaplatím....
Nebo nemá tu někdo motor na prodej???
Dík za odpověd'
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý rozvodový řemen

Příspěvek od Krtek »

Hele asi takhle... V autorizáku mně stála výměna rozvodů (řemen, 2x kladka + pumpa) na cca 13 tisíc. U PalikXe asi 6500 což je reálná cena dílů + rozumný práce. Ale když ti řemen rupnul, asi se něco nabořilo, co já vim a budeš někde "kapku" vejš. U novjech aut to bejvá průser za statisíce.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Prasklý rozvodový řemen

Příspěvek od paul08 »

Ja som mal tiez takuto neprijemnost.Ceny dielov, ktore som nakupil v jednom velkosklade v Nitre,urob si z tohto prehlad:Tesnenie pod vanu z plechovym obvodom 17,39e///Dayco rozvod.remen 20.09e///SKF lozisko napinaka 40.10e///LEMFORDER /boli tam INA loziska/ lozisko napinaka 2ks.31.20e///AISIN-ASCO vodna pumpa 37.64e///Sacie ventily 4ks.26.59e/// a 2ks.pouzite sacie ventily 10e.///Tesnenie pod viko ventilov 10.55e///Tesnenie sania 2.23e/// Vyfukove tesnenie medzi hlavou a vyf.koleno 5.36e/// Tesnenie pod hlavu 17.18e vsetky tesnenia ELRING.+robota ktoru sme spravili s kamaratom.Takze za robototu neviem kolko ti nauctuju. -i Ale toto je na 2.0 liter motor.
belaty
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 05, 2011 16:54

Re: Prasklý rozvodový řemen

Příspěvek od belaty »

No právě že to mám u soukromého mechanika,autorizáku jsem se raděj vyhnul,bo bych se asi hodně prohnul :)
Jinak dřív jsem to chtěl prodat na nd a týpci co se tím zabývali řekli, že materiál na opravu vyjde do 5 tisic.Proto jsem se rozhodl ho opravit a najednou mi cena vyskočila na 13000.Proto ted' hledám někoho z Ostravska, co by mi to opravil do 8000-9000 tisíc.
A kde najdu toho Palikxe? Nemůžu ho na netu najít.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý rozvodový řemen

Příspěvek od Krtek »

PalikX je náš místní zlatoručka. Prohledej tohle foŕum a uvidíš co má už za sebou -i Bohužel pro tebe je tenhle Pražák asi kapku z ruky a stejně pochybuj že by to jako oprava už nabořenýho motoru vyšlo nějak výrazně levnějš. Tý práce tam bude asi fakt habakuk :-(
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Prasklý rozvodový řemen

Příspěvek od paul08 »

Budes sa tesit ked budes mat len ohnute ventily,hlavu treba dat dole a uvidis. Ked len toto tak zohnat ventily,dat zrovnat hlavu /zbrusit dosadaciu plochu hlavy/ zabrusit ventily a nakupit diely a poskladat.Toto asi zhruba a zlachčene :?
belaty
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 05, 2011 16:54

Re: Prasklý rozvodový řemen

Příspěvek od belaty »

A co říkáte tomu, že levnější bude sehnat jinej motor ( myslím z jiný Nubiry) ?
Koukal jsem na inzeráty,kde stojí okolo 5 tisíc,ale člověk do toho motoru nevidí....
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Prasklý rozvodový řemen

Příspěvek od paul08 »

No ano,bolo by to lahsie,ale rozvody bude musiet vymenit aj na tom motore pre istotu.Lebo dopadne tak isto ako teraz!!! :(
Uživatelský avatar
rengeacz
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 25, 2011 06:11
Bydliště: rychnov nad kněžnou cz

Re: Prasklý rozvodový řemen

Příspěvek od rengeacz »

Ahoj asi před 6 lety při dovolené u černého moře mne potkalo to samé.Všech 16 v bylo v háji, naštěstí "modrý blesk" zastavil asi 50 metrů od servisu.Ven šel skoro celý motor ale fachmani kousek od Lvova to dokázali za 30 hodin zprovoznit celková cena cca 8000kč.Dodnes nechápu jak to v podmínkách které měli udělali a poskytli i solidní ubytování protože děti byli ještě malé. :PP:
2x škoda 105, škoda forman,felicia com. 1.3 mpi,nubira 1.6 16 v,aveo 1.2 16v
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“