Rozvody

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Rozvody

Příspěvek od Hanzy »

Toz co se desis asi je to pekne stare vsak vis sam nejlip jak ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr.Stick
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 27, 2010 00:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rozvody

Příspěvek od Mr.Stick »

Hanzy píše:Toz co se desis asi je to pekne stare vsak vis sam nejlip jak ;)
No, teď to bude mít těch diskutovaných 60 000, musím kontaktovat palikxe. :)
Nubira Wagon 1.6 16V, r.v. 2000
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Rozvody

Příspěvek od Hanzy »

kilometry 1 vec ale stari je vec druha bez ohledu na najezd km!Byt tebou resim co nejrychleji i rozvody je tam mysli max 5 let.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Mr.Stick
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 27, 2010 00:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rozvody

Příspěvek od Mr.Stick »

Hanzy píše:kilometry 1 vec ale stari je vec druha bez ohledu na najezd km!Byt tebou resim co nejrychleji i rozvody je tam mysli max let.
Jasně, měl jsem v plánu rozvody kompletně, už jsem palikxovi poslal SZ. Chvilku jsem pod kapotu nekoukal a ten řemen mě nemile překvapil, nemá víc jak 3 roky.
Nubira Wagon 1.6 16V, r.v. 2000
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rozvody

Příspěvek od ppp »

Sice som mal na espere tiez pekne popraskane drazky na drazkovom remeni, ale aj ked az takto nie, tak ani toto nie je havarijny stav. Drazky su len na zlepsenie trakcie a na vedenie remena. Ale hlavnu silu nesie vyplet. Takze kym z remena nevisia vlakna latky alebo nie je popraskany az na vyplet medzi drazkami, tak ten remen este moze vela nabehat. Samozrejme preventivna vymena nie je na zahodenie, ale menil by som ho az pri vymene rozvodov. Zato pravdepodobne ked uvidis rozvodovy remen, kde su mozno medzi zubami praskliny az k vypletu tak ta zamrazi viac 8) . Mimochodm stary drazkovy remen menej napnuty nez po vymene novy a nepiskal. Novy nech ho napnem akokolvek ako vladzem, ci malo alebo vela stale piskoce. Najme v zakrutach pri zvysenych otackach. Nabuduce asi nepojdem do gatesa. Ved ten novy gates aj tak vyzeral uplne inak nez stary. Stary mal na povrchu gumu, novy vyplet, cize pekny smejd.
Mikewone
Příspěvky: 88
Registrován: sob čer 03, 2006 14:58
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Mikewone »

palikx píše:mikewone zkusenosti bohate
zalezi kolik ma motor najeto.
pokud je udelana hlava tak jsou to urcite krouzky,ale pozor
auta ktery mi kourily po oprave hlavy mely drapance ve valci diky nakoplym pistum.diky tem kopancum se lehce zmeni tvar pistu a krouzek prestane sedet.
navic pokud to takhle zcalo zrat olej muze byt nejaky pist praskly kazdopadne vytahat pisty vyndat krouzky a zjistit jak drzi ve valci -hlavne stiraci-bezne se mi stalo ze jsem ho vzal strcil do valce a krouzek samovolne propadl az na zem.ten uz opravdu netesnil.
takze vymen krouzky zkontroluj ojnice a pisty a dejte to dohromady.
Zdar palixi jsi měl pravdu kroužky na dvou válcích zaražené a bez pohybu - opraveno nubira už olej nežere prozměnu nemaže na volnoběh, tak sem to rozdělal a přidřené ojnice na dvou válcích (sem se nasral a koupil fabii comb 1.9tdi a nubi pude pryč) dal sem tam origo nové šalky ,ale už je pozdě, je tam vúle a za tepla to na volnoběh problikává, apropo jak dokáže to čidlo měnit intenzitu svícení kontrolky ?? ale stejně mi je te nubky líto škoda že to tak žere ( to je jedna ze dvou výhod te fabie 6.5město a druhá díly jinak nic) no nic tak cus mirek
Nubira I. Wagon 1.6 16v stříbrná ful výbava
belaty
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 05, 2011 16:54

Re: Rozvody

Příspěvek od belaty »

Chtěl bych se zeptat taky na rozvody.
Praskl mi při asi v 60km/h rozvodový řemen.Kámoš mě odtáhl na lanu,ale asi jsem dělal velkou chybu,když jsem v zatáčkách "nakopával" motor,aby jsem mohl auto uřídit.Takto jsem motor nakopnul asi 8x :( .Auto mám ted' v opravně a chtějí po mě 13000 za opravu.Není to nějak moc,případně našel by se tu někdo z Moravskoslezského kraje, kdo by to zvládl do 8000 Kč?
Nebo nevíte o někom kdo to dělá za rozumnou cenu,tedy do 8000Kč?
Nechám tu své číslo,kdyby se objevil nějaký mechanik a měl by zájem to opravit-732324568
Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Rozvody

Příspěvek od lomngi »

[quote="belaty"]Chtěl bych se zeptat taky na rozvody.
Praskl mi při asi v 60km/h rozvodový řemen.Kámoš mě odtáhl na lanu,ale asi jsem dělal velkou chybu,když jsem v zatáčkách
"nakopával" motor,aby jsem mohl auto uřídit.Takto jsem motor nakopnul asi 8x :( .Auto mám ted' v opravně a chtějí po mě 13000 za opravu.


Ja sa ano nečudujem.
keby že ten motor mal ruky Tak by Ťa mohol pri tom aj pefackať.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Mikewone
Příspěvky: 88
Registrován: sob čer 03, 2006 14:58
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Mikewone »

belaty píše:Chtěl bych se zeptat taky na rozvody.
Praskl mi při asi v 60km/h rozvodový řemen.Kámoš mě odtáhl na lanu,ale asi jsem dělal velkou chybu,když jsem v zatáčkách "nakopával" motor,aby jsem mohl auto uřídit.Takto jsem motor nakopnul asi 8x :( .Auto mám ted' v opravně a chtějí po mě 13000 za opravu.Není to nějak moc,případně našel by se tu někdo z Moravskoslezského kraje, kdo by to zvládl do 8000 Kč?
Nebo nevíte o někom kdo to dělá za rozumnou cenu,tedy do 8000Kč?
Nechám tu své číslo,kdyby se objevil nějaký mechanik a měl by zájem to opravit-732324568
Díky za odpovědi.
Jestli ti můžu poradit omrkni aukro a skoč do polska pro jiný motor protože ten tvuj už nikdy nebude nic moc a finále opravy se může (nemusí ) vyšplhat výš než těch 13000kč já to taky par krát protočil na laně = nakoplé písty>nové kroužky, 8x výfukový v dupě> popraskané vodítka a až dnes jsme se s kolegou mechanikem dozvěděli že je nutné při demontáži ojnic vyměnit šrouby = protočené šálky a přidřený motor a td. Z toho důvodu nubi už nemám :( :( :( ,ale je to jen moje skušenost a rada, záleží na tobě.Ať nedopadneš jako já čau mirek.
Nubira I. Wagon 1.6 16v stříbrná ful výbava
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“