NexiaPC , aneb počítač v nexii

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od LordMMX »

Takže, na tieto sviatky chystám zatiaľ asi najväčšiu babranicu s ktorou budem zabíjať čas. idem si do nessinky natrieskať CarPC... bude to zaujímavé, sem budem pridávať fotky a aktualizácie ohľadom projektu.


Základná doska v ktorej je Intel Pentium M 1.6Ghz a 1GB DDR1 RAM :) bohate stačí do auta... k tomu bude 250GB disk, 3G modem, wifi karta (v nessi bude wifi pokrytie)
Obrázek
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od Ivan »

Co to má umět, kolego?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od LordMMX »

zo začiatku to malo služiť na hudbu, filmy, internet, premýšľam ale že napevno natiahnem z RJ kábel na diagnostiku, pridám kameru na kufor kvôli parkovaniu (parkovacie senzory sú nanič) , a uvidím čo ešte všetko ma napadne...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od milosh »

Zvysis hodnotu auta o 5-ti nasobek -i

Ale pridam se s dotazem Ivana, taky jsem drive dumal nad podobnou myslenkou, no sice ne do nexie, ale zatim si vystacim s vestavenou navigaci do ktere bude brzy modul ktery umi zobrazovat taky video atd. a to vse v cestine -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od LordMMX »

no ja natom chcem prevádzkovať značne modifikovaný linux, kvôli ovládaniu dotykom. nexia nemá navigáciu vstavanú, veď vlastnil si ju tak sám vieš... keď človek niečo chce, musí si to tam dorobiť.

holt, ano, na 5 násobok. ale 5 násobne stúpne záujem zlodejov. ani tak nie o auto samotné ako o obsah interieru
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od ppp »

Ked uz to budes mat v aute, tak mozes zapojit aj kameru dopredu, pripadne aj do ostatnych smerov, a nahravat to.
Len by som vymenil ten vetrak za nejaky kvalitnejsi, aby ti raz neprehlusil motor :).
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od LordMMX »

ten ventilatorik je tichunky
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od Ivan »

Kde to budeš mít umístěné? Pod sedadlem řidiče?

Tak určitě pomocí toho můžeš pořešit řadu věcí, ale mě nikdy kamery, videopřehrávače ani jiné blbiny v autě nechyběly - jako řidič to sledovat stejně nemůžeš; na navigování si koupíš za 1300 TomToma nebo to máš v mobilu. A pokud vozíš spolujezdce, tak ten ať si koupí iPad a je :)

Ale jsem zvědavý, jak se tento projekt bude vyvíjet...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od LordMMX »

počítač bude v kufri, zlikvidujem tú papierovú stenu čo mi zakrýva výstuhu, stejne je napoly obhorená z posledného vyvárania karosérie, a naviac, pôjde tam riadna tvrdá doska na ktorej budú komponenty uchytené. jednak to bude najlepšie riešenie na chladenie celého systému bo nebude natlačený v kope a onak to bude zaberať najmenej miesta.

nejde mi ani tak o sledovanie za jazdy, stejne mám rád ako ty keď je tam čo najväčšia tma a stačí mi ak hrá hudba z SD karty (antenu nemám, dokonca aj dieru na antenu som nechal z karoserie zlikvidovať) ale ide skôr o to, že v aute trávim hodne času aj keď len tak stojím na mieste. navigáciu mám v iphone, ale ide mi hlavne o multitasking, o možnosť prístupu k netu kvôli informáciám keď sa niekde nachádzam a neviem čo sa v danej oblasti dá robiť, aké sú tam napríklad reštaurácie a podobne. TomToma mám v igelitke pod stolom, už mesiac do neho kopem vždy keď si sadnem k počítaču a poviem ti že v živote by som to nechcel... raz ma zaviedol na také miesto kde som sa s nexiou zaboril do 30cm snehu a dostať sa odtiaľ von bola riadna drina, lebo nablízku ani živej duše, takže tomtom ani zadarmo... a priateľka, ktorá je najčastejším spolujazdcom ipad nemá a nechce :D ale má laptop (toť preto som na začiatku spomenul wifi pokrytie v aute)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od michal.sk »

Predaj Tomtoma a kúp si lopatu na sneh, tá je v aute praktickejšia. Miesto zadnej kamery si radšej zaplať dve-tri kondičné jazdy v autoškole a zameraj sa na parkovanie. A keď ťa navigácia zavedie niekam kde je 30cm snehu, a nemáš lopatu a reťaze, tak sa tam nedrb! :o) Nemyslím, že to bola chyba navigácie... Mimochodom, že pozdravujem ten "otrasuvzdorný" 250 gigový disk -i
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od FoXo »

Zbytocne velky PC :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od LordMMX »

michal.sk píše:Predaj Tomtoma a kúp si lopatu na sneh, tá je v aute praktickejšia. Miesto zadnej kamery si radšej zaplať dve-tri kondičné jazdy v autoškole a zameraj sa na parkovanie. A keď ťa navigácia zavedie niekam kde je 30cm snehu, a nemáš lopatu a reťaze, tak sa tam nedrb! :o) Nemyslím, že to bola chyba navigácie... Mimochodom, že pozdravujem ten "otrasuvzdorný" 250 gigový disk -i
lopata na sneh - great idea. :) ...
ano bola to chyba navigácie, ako neskôr ukázali google mapy, cestu tam medzičasom niekto zlikvidoval a v navigácií bola stará mapa.

btw, takmer všetky 250GB disky v notebookoch majú ochranu proti otrasom a veľkú vyrovnávaciu pamäť (32-64MB).
FoXo píše:Zbytocne velky PC
veľký? :D veď toto je microATX doska. :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od FoXo »

Su uz aj mensie hotove pocitaciky v skatulke sice nie mozno z takym vykonom ako das do tohto ale staci to na dane veci.
Tiez som kedysi davno spekuloval nad niecim podobnym ale siel som od toho prec. Ako pisali chalani jednoducho sa to do toho auta neoplati. Sice mame kazdy iny vztah k autu ale no co ti poviem .... Kazdy vie ako som sa o auto staral nadrbal hodnotu auta a nic z toho :D

Proste pokial nemas zbytocne prachy na servis udrziavanie atd tak do podobnych veci sa nepustaj skoda casu a penazi ale to je moj nazor.
Vela stastia
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od michal.sk »

... chyba navigacie? neber to osobne, ale nebola to nahodou chyba majitela navigacie? co tak aktualizacia map?

ale nie o tom som chcel, trochu som si pozrel tu tvoju stranku.... tie informacie o nexii mas prosim ta odkial? z nejakej bangladesskej prirucky pre farmarov? trosku nepresne.... teda dost od veci.... :o)

ked nic ine, pozri sa do technicaku, co tam je napisane

..a ak ti auto zozere v meste 9-10 litrov, tak to je dost zleeeeeeee. ja mam ten isty motor (nabehane 135000km) a v meste (v BA - same zapchy) idem pod 7,5l/100km. a to sa mi zda vela :cry:
do nadrze napcham 50 litrov a nie 75 (iba ak do deravej)
papierova maximalka je 170, aj ked to da samozrejme cez 190 (podla tachometra - nastaveneho podla GPS)
Castrol Magnatec Diesel 10W40 - ty mas nejaky iny motor? diesel? neviem ci to je ten najlepsi olej pre nexiu... Valvoline su velmi kvalitne oleje.... Aspon viem, kto ich vyraba... CASTROL je co? baliaren? zlievaren? Ved castrol je len znacka baliacej linky. (vacsinou balia resp. plnia oleje VATT alebo prave VALVOLINE, akurat do svojich obalov a predavaju za vyssiu cenu. Skus na obale CASTROLu najst povod oleja- rafinerku... asi tazko, lebo ziadna rafineria castrol neexistuje :roll:
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od conpet »

Jakej Linux ??? Nové Unity mě moc nepotěšilo . Vrátil jsem se k Gnome. Jinak si myslím že by ti stačil nějakej tablet za 5000,- kč a měl by jsi to všechno pohromadě.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“