Čistenie EGR ventilu u 1,2

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Pajin »

Acha, takže zaslepit či ne?? sou nake problemy když je zaslepen??
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od palikx »

ne o nicem nevim.jediny problem je ze to pak uz na veky funguje :D
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Tompetr »

KakosWRC píše:nie nie ze horsie..preveze lepsie len aby zbytocne nemal spotrebu ked cuca naprazdno 12Voltov ne ventilov:D:D....je tam citit inokedy na jednej nasej ceste tu dlhise trvalo pokial isiel 190 teraz to bolo podstatne skorej takze nieco tam asi bude pravdy vtom zaslepeni..
koukám, že už máš zaslepený EGR docela dlouho. Jsi spokojený? Co Check, svítil ti ještě někdy?
A ten napájecí kabel tam máš normálně zapojený? Někde jsem četl, že místo zapojení káblu do EGRu se to může napojit na odpor a řídící jednotka nepozná rozdíl...
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od jamal89 »

no to som zvedavy na odpoved lebo aj ja planujem zaslepit egr
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od KakosWRC »

zaslepene do dnesneho dna aj na 1.2 aj na 1,4 16V.....kontroloval som to asi pred mesiacom na 1.4 este sviniar beha ale je zaspleney a na 1.2 uz dobehal. cest jeho pamiatke :lol: ....etse co sa tyka 1.2 treba si dat pozor kde sa zaslepi...malo by sa to od bloku motora hned pred drziak egeru lebo ja som to zaslepil na vystupe egeru a motor sa ochaldzuje a ohrieva a nevydrzaala ten tlak a vyrazilo mi tesnenie co je od bloku motora na eger...tak sa vymenilo tesnenie a zaslepil som to na bloku a je uz pokoj na veky vekov amen... :lol: ...este spomeniem popri reci veduci ma sharana 1.9tdi a svietil mu check a spotrebu mal nehorazne velku okolo 10-12 litrov co jazdieval max 8.5 pricina bola odisiel mu eger ventil a zostal v otvorenej polohe cize neustale pustal splodiny naspat do sania...nevymenil ho len zaslepil a cuduj sa svete uz jazdi nie na 8 8.5 ale zajazdil aj 7 co sa mu predtym casto nestalo...
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Koumeles »

Tak sjem si nechal konečne zalepit EGR ventil, udělal mi to znamý ze servisu skoro na počkaní. A mám klid. :lol:
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Pajin »

Na kolik to přišlo to zaslepení? ja sem si to zaslepil taky ale v servise mi to odstranily tu mou úpravu a nenašel jsem ještě chuť se do toho pouštět znova..
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od palikx »

kluci jen takova drobnost.
ted jsem menil egr na 1,2 ktery tam byl cca 9 mesicu a opet nefungoval.
zjistil jsem ale ze v motoru je olej 15w40 coz je pomerne velky problem.jelikoz se spatne spaluje dotava se do vyfuku a totalne zalepuje trubky egru.
a po zaslepeni zacala diag psat chybu propustnosti egru.opet.takze nechapu ze na nekterych autech to funguje a na nekterych ne.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od pekrtek »

Takže moje úvaha o oleji nebyla tak špatná (musím se pochválit) :lol:
Stalo se mi to poté, co jsem si nechal vyměnit v servisu olej za jejich. Do té doby i u minulých aut bez problémů.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Serpico »

...to pekrtek taky " dobrá " zkušenost, servisům včetně značkových něvěřím už nic
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
jiriknet
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 09, 2011 20:13

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od jiriknet »

Zdar,
mám kalose 1,2 53kw z rv. 2004 a na autě se zatím nic neměnilo. Má naběhaný téměř 50tkm. Je možné, že egr stále běhá a nebo mi nefunguje check kontrolka? Dík za názory :)
jiriknet
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 09, 2011 20:13

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od jiriknet »

jiriknet píše:Zdar,
mám kalose 1,2 53kw z rv. 2004 a na autě se zatím nic neměnilo. Má naběhaný téměř 50tkm. Je možné, že egr stále běhá a nebo mi nefunguje check kontrolka? Dík za názory :)
Doplním, při zapalování se check rozsvítí, po nastartování zhasne. EGR jsem zaslepil a auto se chová stejně. Jen mám dotaz, není zapotřebí po zpětném nasazení egeru ho ještě nějak utěsnit? Mám pocit, že tam mám občas průvan a víc už to utáhnout nejde. Díky
Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od KakosWRC »

jiriknet píše:
jiriknet píše:Zdar,
mám kalose 1,2 53kw z rv. 2004 a na autě se zatím nic neměnilo. Má naběhaný téměř 50tkm. Je možné, že egr stále běhá a nebo mi nefunguje check kontrolka? Dík za názory :)
Doplním, při zapalování se check rozsvítí, po nastartování zhasne. EGR jsem zaslepil a auto se chová stejně. Jen mám dotaz, není zapotřebí po zpětném nasazení egeru ho ještě nějak utěsnit? Mám pocit, že tam mám občas průvan a víc už to utáhnout nejde. Díky
to original plieskove tesnenie malokedy sadne do roviny...treba si vziat klingerit vyrezat pozadovany tvar a ten ti prievan vyriesi.... ;)
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
jiriknet
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 09, 2011 20:13

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od jiriknet »

KakosWRC píše:
jiriknet píše:
jiriknet píše:Zdar,
mám kalose 1,2 53kw z rv. 2004 a na autě se zatím nic neměnilo. Má naběhaný téměř 50tkm. Je možné, že egr stále běhá a nebo mi nefunguje check kontrolka? Dík za názory :)
Doplním, při zapalování se check rozsvítí, po nastartování zhasne. EGR jsem zaslepil a auto se chová stejně. Jen mám dotaz, není zapotřebí po zpětném nasazení egeru ho ještě nějak utěsnit? Mám pocit, že tam mám občas průvan a víc už to utáhnout nejde. Díky
to original plieskove tesnenie malokedy sadne do roviny...treba si vziat klingerit vyrezat pozadovany tvar a ten ti prievan vyriesi.... ;)
Průvan vyřešen, ale že by se chod motoru změnil k lepšímu se říct nedá. Možná v určitých otáčkách víc táhne (ale pořád tah jak u trabiho), ale zato mi připadá běh motoru nepravidelný. V nižších otáčkách totálně bez výkonu, plně naložené auto má problémy při startu do mírného kopce po přeřazení na dvojku. Nechce prostě jet...
MiraA
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 23, 2011 12:03

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od MiraA »

Zdravím , před nedávnem jsem pořídil Kalos 1.2 . Prosil bych o pomoc kde je umístěn ten EGR ventil. Nebylo by nějaké foto jak přesně vypadá? Staré odkazy už se mi nezobrazují. Fota už tam nejsou jak na čištění tohohle ventilu.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“