kombinace pneumatik ano-ne?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

kombinace pneumatik

4 zimní - 4 letní
14
82%
zadní po celý rok zimní, přední střídat
0
Žádná hlasování
zadní univerzální, přední střídat
0
Žádná hlasování
4 univerzální
1
6%
4 zimní po celý rok
2
12%
 
Celkem hlasů: 17

Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od Vlasta »

Protože nám panstvo přikázalo mít zimní pneumatiky stojím před problémem. Mám 6 disků z toho na dvou zimní gumy. V zimně toho moc nenajezdím, spíš jen po městě a tak mám obuté zimáky jen na předek. A v létě to je sice lepší, ale stejně najezím celkem málo. Vychází mi to kolem 6000km za rok a tak ty pneumatiky ani neojezdím, spíš zestárnou. Další problém je se skladováním, zatím je kde, ale to nebude trvat dlouho a kam s nima potom v paneláku? Proto řeším otázku jak dál.
Dokoupit další dva disky s pneumatikami a střídat zimní-letní. Pro mě asi ta nejhorší varianta.
Dokoupit jen dvě zimní gumy s tím, že na zadku je nechám i v létě a na předku budu střdat letní-zimní.
Koupit dvě celoroční a zase střídat na předku letní-zimní.
Koupit jen zimní a jezdit na nich celý rok.
Případně mít 4 celoroční a dál to neřešit.
Nebo jsem mimo prodání auta na nějakou variantu zapoměl? :D
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od Serpico »

...to Vlasto jednoznačně 4 zimní a 4 letní a na diskách, přezouvání pneu dvakrát nesvědčí, jinak celoroční pneumatiky nedoporučuji, nejsou vlastnostmi ani letní ani zimní..., je to o směsi a o teplotách v provozu.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od Vlasta »

Zapoměl jsem napsat že budou nasazané každá na svém disku. Přezouvání nesvědčí ani pneu a ani peněžence. :lol:
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od ppp »

keby som najazdil 6000 rocne tak jazdim celorocne na zimakoch, dnes okrem zmesi a mikrodrazok medzi letnymi a zimnymi nie je rozidle takze sa nemusis obavat obtazovanim lepicov kamienkami spod kolies. Za 5 rokov co pneu zostarnu ich akurat zoderies na polovicku a pred zimou vymenis za nove. Ak nejazdis ako debil (cize 1m za predjazdcom a plny kotol do zakrut a v jednej ruke mobil, v druhej kavu a vnimas 20m pred autom, nanajvys) tak kecy o tom ze zimne v lete nie su dobre su len kecy.
Ja teraz dorazam zimaky (3.5 az 4.5mm) trochu piskaju na vysmykanom asfalte ale menej nez o rok starsie letne s 2.5 az 3.5mm vzorkom a na rozdiel od letnych maju omnoho mensi problem s hlbokymi kaluzami. Ono to je tym ze som zimaky kupoval podla dezenu a voda sa lahsie odprace do traktoristickeho dezenu nez do lubivych tenkych liniek micheliniek. :lol:
emil
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 16, 2011 20:41

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od emil »

no ja by som skúsil aj tie celoročné keď sa neblázniš tak tie rozdiely niesu postrehnutelné.A dnešné celoročné značkové pneu sú v zimných parametroch lepšie ako niektoré zimné pneu od menej renomovaných vyrobcov.je pravda že v letných parametroch je to trošku horšie ale zas lepšie ako zimna guma takže kľud na ceste a svoju službu dajú dobru hlavne v meste :lol:
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od Vlasta »

Ty celoroční mi docela lákají. Jen nevím, jak je to u nich se vzorkem. Jestli na ně v zimně koukají jako na zimáky a musí mít ty 4mm nebo kolik vlastně chtějí nebo je to brané jako letní. Nebo mají nějakou svojí normu, která není ani letní ani zimní? :lol:
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od ppp »

Uz len kvoli zakonu by som isiel do pneu, ktore zakon v pripade suvislej vrstvy snehu pozaduje. Ci ich predajcovia alebo marketingaci nazvu, celorocne, zimne, letne, offroad alebo makove to je fuk.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od Serpico »

...no já nevím ale podle našich zákonů se může lehce stát výklad a tedy označení M + S pro zimní pneu podstatným, tolik k celoročním pneumatikám, ...no vono nejde ppp jenom o to jak jezdíš ale třeba o brzdnou dráhu a každej metr je pak dobrej, vím rozhoduje na ledě i ABS a to podstatným způsobem, stav brzdových komponentů, pokud to někomu brzdí rozdílně levá strana vůči pravý... těch faktorů je samozřejmě více.
Ale to jsem opomenul ekonomický důsledek anebo lobing prodejců, pokud někdo jezdí 6tis. km ročně, tak prostě dvě sady neuživí, neodjede dřív zestárnou u zimních to je čtyři roky, pak se mění struktura a přilnavost pneu - ztvrdne... Je otázkou a to podstatnou jezdíš na hory, pak jsou zimní gumy nezbytný i s řetězy.
inu, mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od Richard »

Vlasto, pneumatiky dnes nejsou o vzorku, ale o směsi !!!!! Proto tzv. universální léto-zimní gumy jsou vždy jen kompromisem a tak se i chovají, v létě a hlavně na mokru na nic, stejně tak v zimě na sněhu taky na nic ........... sebehorší zimní a stejně
i letní pneumatika je lehce strčí do kapsy..... toť můj názor Já osobně používám zimní Debica Direktional nebo tak nějak a jezdím do Krkonoš a řetězy jsem ještě nanasazoval, v létě obouvám Good Year Hydragrip což jsou prý jedny z nejlepších letních pneu na mokro a můžu to i potvrdit oboje ve standartním rozměru 185/65 14 letní H zimní T ........ doporučuji zimní a letní gumy !
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od Vlasta »

Mě nešlo o vzhled desénu. Mě šlo o hloubku vzorku, jak to budou posuzovat u celoročních. Jestli jako zimní nebo letní nebo jak vlastně.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od Peterek »

Vlasto, sada zimních a sada letních to řeší. Vše ostatní je kompromis. Navíc přes Vysočinu neprojedeš bez zimních (mohou být i univerzály značené M+S) a kde tu všude na horách (značka zimní výbava). A musíš mít min. 4 mm. Takže pokud nejezdíš jen po Kladně a okolí nevím co řešíš.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od ladinek »

M+S mají označení i čínské v podstatě letní,daly by se chápat i na zimu když M+S,ale na zimu bych je nedal nikdy -P zimní jsou označeny vždy vločkou :D a kombinovat předek zimní,zadní letní bych taky nedělal -P
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od Vlasta »

Peterek
Právě že jezdím skoro pořád jen okolo "komína", mimo pár cest do Budějovic. Proto to řeším, já ty gumy prostě neojezdím. Letní co tam mám mají ještě 4-5mm vzorek, ale jsou 6 let staré. A to je ta guma se svými parametry úplně někde jinde, než když byla nová. Proto hledám nějaký rozumný kompromis. V zimě jedu nejdál do Prahy a na hory nejezdím, nemám zimu rád, jsem teplomilný člověk. :D
ladinek
Proti tomu kombinování je nějaký racionální důvod? Nebo je to jen takový pocit, že to není úplně ono? Když už bych bral kombinované, tak určitě ne něco jako CE (China Export).
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od ladinek »

no když dáš zimní dopředu a dozadu letní tak ti v zatáčce bude sedět předek a zadek ti ustřelí/letní směs v pneu je tvrdá a mrazem je z ní kameň/.Jezdil jsem tři sezony na feldě na letních a už ani prt.Zimní jsou zimnía zdá se mě že to uzákoní že musí být zimní v určité době.Dá se to pochopit proč by mě měl v zimě na sněhu někdo drcnout a polámat auto z důvodu jeho šetření na pneu.Tím nemyslím tebe,ale jsou tací co jezdí na sjetých letních pneumatikách a v podstatě ohrožují ty ostatní.Brzdná dráha na letních v zimě a ovladatelnost i v malé rychlosti je tu tam.Ty univerzální pneu byly myslím dřív na 120 škodovkách a tam by to mělo i zůstat.Koupit zimní plecháče třeba na aukru a k tomu sadu zimních pneu není tak neunosná investice,dobře se rozmysli aby jsi pak nelitoval.Stačí klidně Barum polaris 2 ty jsou super -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: kombinace pneumatik ano-ne?

Příspěvek od Vlasta »

Asi jsem to špatně napsal. Já nepolemizuji o tom, jestli v zimě zimní nebo ne. Navíc, jak už jsem psal, panstvo nám je nařídilo takže tady není o čem přemýšlet.
V zimě zimní na všech 4, ale jak v létě? Na to jsem se ptal. Jestli kombinace letní ve předu a zimní vzadu je vražedná kombinace nebo ne. Myslím si, že zadek je celkem lehkej a tak by tam ty zimáky nemusely tolik trpět i přes to, že jsou měkčí. Od doby Š120 ty univerzální snad taky udělaly nějaký pokrok, alespoň doufám.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“