Mechanicka klimatizácia

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

jaro80
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 14, 2011 11:19
Bydliště: Bratislava

Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od jaro80 »

Ahojte,
mam taky maly problem
Kupil som si novučke Aveo sedan 1,4 16V.
Hned od zaciatku kupi.
AK prepnem otočný regulator rozvodu vzduchu do polohy : podlaha/odmrazovanie alebo len samostatne odmrazovanie, počuť take bzučanie, je to neprijemne...
Horšie je, že to robí často, niekedy pri zapnuti motora, niekedy po najazdeni 5,10,20 km, a niekedy to nerobi vobec, aj 3 dni nič a potom sa to opať zacne.
V servise mi povedali, že oni nič nepočuju, ine som od nich ani necakal
Neviete mi poradit v com može byt chyba?

dakujem Jaro
Chevrolet Aveo sedan 1,4 16V 74kW, r. výroby 2010
Reklama
 

miroslav79
Příspěvky: 28
Registrován: úte čer 01, 2010 13:51

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od miroslav79 »

Nerobí to ventilátor pri spolujazdcovi.Daj ventilátor na štvorku rýchlosť
jaro80
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 14, 2011 11:19
Bydliště: Bratislava

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od jaro80 »

No ano, "klepe" to na strane spolujazdca. A počuť to len ked je na 1, po pripoade na 2. Ak prepnem prepinač na vyššiu rychlosť tak to nepočuť :)
Chevrolet Aveo sedan 1,4 16V 74kW, r. výroby 2010
jaro80
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 14, 2011 11:19
Bydliště: Bratislava

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od jaro80 »

No bol som v servise, a vraj je vsetko v poriadku. Pravdou je že to uz teraz nerobí, po pol roku to robit prestalo, tak dufam to už robit ani nebude..... :_)))
Chevrolet Aveo sedan 1,4 16V 74kW, r. výroby 2010
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od rastom1556 »

Ahoj.
Ja som mal problém s ventilátorom, o ktorom som ani nevedel kým som nezmenil servis.
Od začiatku bol, už na dvojke hlučný. Bral som to ako normálnu vec nevedel som ako má byť hlučný.
Po menších sporoch so servisom som prešiel k MGM Internacional Topolčany a tam mi povedali, že mám vyosený ventilátor.
Najprv som myslel, že chcú zarobiť ale keď ma posadili do druhého Avea, tak som uznal že je vyosený.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
jaro80
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 14, 2011 11:19
Bydliště: Bratislava

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od jaro80 »

AHOJ,

no, cele leto som mal pokoj od toho neprijemného "bzukotu" až do tejto chvíle! Asi pred dvoma tyždňami sa to objavilo opäť.
Robilo to celu minulu zimu, a teraz , ked je chladnejsie sa to objavilo opať......
Ja už neviem, asi zmenim aj ja servis. Nech sa na to pozrie niekto iný..... Nemyslim si že je to normalna vec, hoc ma v servise v BA otom presviecaju že vraj oni nic nepocuju.....
Chevrolet Aveo sedan 1,4 16V 74kW, r. výroby 2010
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od rastom1556 »

Ja som chodil do servisu M a H s.r.o. Trenčín. Z Dubnice som tam bol po dialnici za 8 minút.
Tak málo času stačilo aby som bol vytočený.
Teraz chodim do Topolčian je to sice 60km ale uplna pohoda.
Aj 2 ročná kontrola bola lacnejiššia.
V Trenčíne chceli 240,-€ a v Topoľčanoch za rovnaké úkony chceli 180,-€.
V M a H mi dali polosynteticky olej, po geometrii som mal volant otočený o 20° od roviny.
Ventilátor neriešili , rádio som chcel reklamovať malo problém s prehrávaním mp3 - tvrdili že funguje
lebo zrovna vtedy to nerobilo.
Zavolal som do GM Praha a chcel som servis, ktorý auto vie servisovať a nie kaziť.
Odporučili mi MGM Internacional.
Teraz mám syntetický olej, auto ide rovno aj volant je v rovine, rádio hrá no pohoda.
Netreba sa báť a skludom zavolať na GM nech sa servis stará o autá ako má.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
chevy9827
Příspěvky: 275
Registrován: úte lis 01, 2011 19:01
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od chevy9827 »

rastom1556 ahoj ja som tiež z dubnice ale z novej v juni som kupil aveo 1.4 16v som spokojny v v trenčíne som bol dosť spokojny boli ochotny no ale ked som si prečítal tvoju správu ostal som ohromený tiež sa mi niečo nezdalo ked som tam bol z dôvodu či by mi vimenili nárazník a videl som na nom že nevedel čo hovorí lebo povedal že to bude stá´t asi 650e potom som bol v nitre a tý mi povedali že to bude stát asi 350e tak neviem či nepôjdem na servisnú do nitri
Chevrolet Aveo Sedan 1.4 16v 74kw
Uživatelský avatar
jovannno
Příspěvky: 55
Registrován: stř kvě 30, 2007 16:04
Bydliště: Slovakia

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od jovannno »

Mne tiez jedneho casu vydaval ventilator taky slikotavy tichy zvuk. Slik, slik, slik... dookola slik, cca 5x v sekunde.
A len v polohe 1. (a kde bol natoceny smer vzduchu to bolo jedno).
A presne viem ako to cloveka dokaze rozculit na dlhej trase.
No ale... vykaslal som sa ja cely slikot, ked zacal slikotat, tak som prepol na polohu 2 a bol klud, po chvile som dal nazad do polohy 1 a bol pokoj.
Teraz mi to uz nerobi, mozno obcas ale dzigam sa ja nan. Mozno sa to len uhliky potrebovali zabehnut vo ventilatore alebo kamencek co sa tam dostal a drbal o vrtulu ventilatora to nakoniec vzdal sam.
Aveo 1.4 16V 69kW 2007 blueee
jaro80
Příspěvky: 12
Registrován: čtv dub 14, 2011 11:19
Bydliště: Bratislava

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od jaro80 »

No presne, ten zvuk si vystihol do bodky slik slik slik.....
Robí to len ked je studeny motor.
Dosť to po ranu naserie cloveka.
Skusim vymenit servis v BA, či na nieco neprídu, lebo kto vie ako sa na to pozerali....
Som im doniesol koleso, ze mi sfukuje, nech to opravia..... Večer mi volali, že je vsetko v poriadku, že tam nie je ani defekt, a aj ventil je v poriadku, bla bla bla, lenže každé zhruba dva tyždne som musel furt dofukať koleso. Tak som to koleso, doniesol do servisu, nie autorizovaneho, a v priebehu 5 minut servisak dosiel aj s kolesom aby som videl, že je tam defekt, aj mi ukazal ako bubla s pod rafika vzduch....Tak by som rad vedel, ako sa na to v autorizovanom servise v BA na to pozerali, navyse to koleso mi sfukovalo, hned od kupy vozidla.... to radsej komentovat ani nebudem.
Takže by ma zaujimalo, ako nasi autorizovani servisaci sa mi pozerali na klimu.....
Ale inak dobrý napad, s pretocenim do polohy 2 , musi sa uznať :_))))
Chevrolet Aveo sedan 1,4 16V 74kW, r. výroby 2010
miroslav79
Příspěvky: 28
Registrován: úte čer 01, 2010 13:51

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od miroslav79 »

V Trenčíne som bol raz na servis v M H a stačilo mi.Ten povyšenecký prístup neochota neskutočné. Viac som tam nešiel...
Uživatelský avatar
chevy9827
Příspěvky: 275
Registrován: úte lis 01, 2011 19:01
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od chevy9827 »

miroslav ty si odkial ????
Chevrolet Aveo Sedan 1.4 16v 74kw
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od Scorpion.11 »

Pánové ( rastom1556, jaro80, jovannno, miroslav79)mohli by jste si laskavě doplnit správně dopsat bydliště a kdo nemá tak i do podpisu typ auta a kubatůru -i Děkuji předem za doplnění :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Mato_PP
Příspěvky: 156
Registrován: čtv kvě 03, 2012 16:53
Bydliště: Poprad

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od Mato_PP »

Neviem ci to patri sem ale tak hidim to tu klima mi ide sama od seba aj ked je vypnuta stale ide auto mam v zaruke zatial ho mam len 3 mesiace, neviete mi poradit ci bude problem pri reklamacii nie ze budu sa vyhovarat ze to je bezna porucha a budem musiet za to platit dakujem za odpovede
Chevrolet Aveo LTZ 1,3D SDE 95 k
Renault Megane II 1,4 16 V (predané)
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Mechanicka klimatizácia

Příspěvek od 18lukin18 »

už se to tu probíralo,myslím že v sekci Cruze nebo Orlando,když máš nastavený ofuk na sklo tak to funguje jako automatická klíma (doufám že jsem to napsal dobře :lol: :lol: :lol: )
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Technická sekce“