vibrace do volantu a pedálu při brždění

Moderátor: Blue Lanos

misasvihy
Příspěvky: 18
Registrován: úte črc 20, 2010 17:41

vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od misasvihy »

ahoj, prosím o radu co by to mohlo být:

daewoo kalos 2002, cca 14 dní jsem s autem nejezdil a najednou když jedu a brzdím tak mi to vibruje do volantu a brzdového pedálu. čím menší silou šlapu na pedál tím to dělá intenzivněji. když dojíždím cca 30km/hod k semaforu a brzdím tak mi to jakoby hází. Na netu jsou informace o křivých kotoučích, ale co vím když mi to dělalo na fábii, tak nepomohlo ani 2x vyměnit kotouče. vždycky po takových 300 km to začalo dělat znovu. tak mě napadá jestli to třeba nebude nějaký čep, tlumič nebo ta řídící tyčka. díky
Daewoo Kalos 2002, 1.4, 61Kw
www.knihacina.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od palikx »

orezle kotouce.
budto chce najezdit aspon 100 km po meste a trosku ostreji brzdit nebo sendat kola a vse poradne osmirkovat.
pokud to nepomuze je to orezle hodne a vymena kotoucu
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
misasvihy
Příspěvky: 18
Registrován: úte črc 20, 2010 17:41

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od misasvihy »

orezlé? jestli to je kotoučema tak musejí mít normálně osmičku, protože asi tak nějak to dojíždí na červenou když brzdím. no vyměním tedy destičky a kotouče. Doufám ale, že to nebude třeba třmenem nebo tou tyčkou či čepem. to by se mi pak i ty nové kotouče poníčili. jak jsem psal už jsem s tím měl problém na fábii, vyměnil jsem za nové i s destičkama a po pár km to přišlo znovu. tak jsem reklamoval kotouče a dal zase nové, značkové. a zase se to vrátilo. pak jsem tu fábku prodal, takže nevím čím to bylo.
Daewoo Kalos 2002, 1.4, 61Kw
www.knihacina.cz
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od palikx »

no pises ze to stalo 14 dni.tak to je jedine lehce orezle.
pokud to ale delalo i ppred tim muze to byt i naboj.
nez budes neco menit nejdriv vse poradne ocisti.
je pravda ze me to dela taky jedno kolo a trvalo par dni nez se to zlepsilo.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
misasvihy
Příspěvky: 18
Registrován: úte črc 20, 2010 17:41

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od misasvihy »

tak kotouče a destičky vyměneny za nové. problém stále přetrvává. Napadá někoho co by to mohlo být? Věděl jsem, že se to tím nevyřeší. Akorát jsem vyhodil dvojku.
Daewoo Kalos 2002, 1.4, 61Kw
www.knihacina.cz
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od Serpico »

...inu o řádek výše jsi to jaksi nedočetl
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od HusarJan »

Skús si dat premerat hádzavost kotúčov niekedy sa stáva že aj nové sú zlé odmeraj to priamo na aute majú aj neakú toleranciu a ešte si premeraj aj disky či sú rovné ;)
tomos
Příspěvky: 32
Registrován: sob črc 07, 2007 17:53

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od tomos »

Kalos sedan 2004, Po výmene brzdových doštičiek mi to robilo tiež. Nepomohla ani výmena tyčiek, ani čapov.
Pripadala do úvahy len výmena doštičiek, ale s tým ,že zaplatím ďalšie nové a tieto pôjdu na expertízu, či nie sú krivé.
Nakoniec to vyriešila náhoda. Pre jelena, krorý vybehol z lesa na cestu, musela manželka prudko zabrzdiť. Odvtedy trasenie vo volante a brzdovom pedáli prestalo. Ale príčinou trasenia je vraj strmen, ktorý nepracuje tak, ako má. Pri prudkom brzdení sa to napraví.
misasvihy
Příspěvky: 18
Registrován: úte črc 20, 2010 17:41

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od misasvihy »

Serpico píše:...inu o řádek výše jsi to jaksi nedočetl
????
Daewoo Kalos 2002, 1.4, 61Kw
www.knihacina.cz
Robin6
Příspěvky: 8
Registrován: pon dub 08, 2013 19:04

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od Robin6 »

Nové kotouče a desky, změřena házivost a diagnostikován křivý náboj kola.
Výměna všeho, včetně ložiska. Házivost o.k.
Najeto 3000 km a opět házivost, vibrace. Nové kotouče opět hází. Opět křivý náboj kola.
Auto je neopravitelné. :-( Nejhorší kvalita co jsem kdy zažil. Musí to jít z domu.
Během roku odešly 2x nové těsnění u EGR ventilu.
Ještě u zánovního auta po 40 tis. km odešly silentbloky u zadní nápravy.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od Serpico »

...no Robine vono jde taky o servis nebo toho, kdo to dělal a hlavně co tam dal a jak tomu dal na prdel

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Staré téma protože už Kalosů moc nejezdí ale platí to pro všechna auta. Když jsem jel s Ježova /po dálnici udělal i 165 km/ ale začal jsem pozorovat vibrace volantu. Samozřejmě zkontroluji kotouče a i destičky .Dá se říct, že mám vybráno ale kdyby se někomu chtělo projít nabídku a vybrat výrobce. Ono totiž pokaždé neplatí nejdražší = nejlepší . Tak co by jste vzali vy ? A třeba i destičky stačí přehodit stránky.
Hlavně ať nám jezdí a nezlobí a nevybruje !

https://shop.jaknaauto.cz/nahradni-dily ... ted=100032
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od Richard »

Ahoj, asi před měsícem jsem dával synovi na Santa Fe I. generace kotouče Zimmerman Coat Z jsou lakované , takže za diskama nemáš žádné rezavé monstrum a desky jsem dával Textar je s touto kombinací spokojen - brzdí to slušně ani to moc nešpiní disky předtím měl road house a nic moc.....

Důležité je náboj kde dosedá kotouč dokonale očistit a ošetřit proti kotozi, já používám měděnou pastu... stejně tak i malinko potřu desky na jejich kontaktu s držákem třmenu..... samo desky nééééé :D

A jinak malá poznámka koukal jsem na toho tebou vybraného prodejce - typické chování na vše 50% sleva a někdo se chytne ;)
porovnával jsem s mým dodavatelem Dufy.cz a na mého mamutka brzdový kotouč Zimmermann Coat Z sport vrtaný stojí bez jakékoli slevy 2183,- ten tvůj jak na auto je se slevou 50% za 2261,- Na tohle jsem hodně alergický a nesnáším když ze mě někdo dělá vola - nikdy bych tam nenakupoval ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od Slam »

No, já Leganzou jezdím jenom svátečně poslední dobou a že by mi kvůli tomu vibroval volant (protože kotouče musí být zákonitě orezlé po dlouhé době stání), to rozhodně ne.
Pouze pak nějakou dobu, když jedu, to skoro nebrzdí, než si to sedne. ;) Jinak kotouče a destičky kupuji originál nebo Made in Korea.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: vibrace do volantu a pedálu při brždění

Příspěvek od esperkac »

Podobný problém. Sused ma Kalosa a dával vymeniť predne brzdy. Asi aj pneumatiky...neviem z toho všetkého co vravel už mam guláš.

Problém je že vo vysokej rýchlosti keď sa brzdí vibruje volant a pulzuje aj brzdový pedál.
Pri nízkej rýchlosti no problem. Brzdný účinok tiež ok. A pocitovo to robí ľavé predné koleso.

Dnes sme to rozobrali a čistili. Nové kotúče a platničky STARLINE. Čapi chodia voľne namazané. Pliesky čisté aj platničky voľné.
Piestik pri brzdení išiel von aj zatlačiť išiel no trošička to mohlo byt ľahšie by som povedal. Paákrát sme ho vysunuli zatlačili pootočili aj pod prachovku poliali brzdovku.

Dosadaciu plochu som čistil. ok nejaká smietka tam ostala.... Dali sme to dokopy a robí to tiež ale o niečo menej.

Vidím že je tu dosť tém ohľadom kalos vibruje volant pri brzdení tak sa pýtam čím to je a ako ste vyriešili problém.

Pomohla vám výmena gumičky a piestika?
Odpovědět

Zpět na „KALOS“