EGR ventil

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
18spyker18
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 11, 2011 23:41
Bydliště: Brno

EGR ventil

Příspěvek od 18spyker18 »

už se to tady asi řešilo.....ale přece jen.....zaslepit či ne??? před 2 týdnama se rozsvítila ta otravná oranžová konrollka, tak sem šel s tím na diagnostiku...a nečekaně porucha spalování spalin čili egr ventil...tak to smázli nabral sem shell v-power a týden byl klid a dneska se to zase rozsvítilo....pomuže to když se to zaslepí???
Reklama
 

Uživatelský avatar
18spyker18
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 11, 2011 23:41
Bydliště: Brno

Re: EGR ventil

Příspěvek od 18spyker18 »

jo a ještě jedna věc...kde ten egr ventil najdu??? vlastním chevrolet lacetti 1.4 16v
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: EGR ventil

Příspěvek od pekrtek »

Lepší než V-power je Verva 100 od Benziny. Nalej nádrž (lepší dvě) a vyjezdi to. Nechci tady dělat reklamu, ale zkus toto: http://www.44k.cz/bg-44k.htm
Nejdřív mi Palikx vyčistil EGR ventil tímto: http://www.iob.cz/produkty-bg-care/serv ... ky-egr.php. (Je to ten druhý výrobek BG 406). A potom jsem nalil do nádrže ten BG-44. Zatím, už asi rok, mám klid. U tchána (má Aveo 1,4) jsme ani EGR ventil nečistili a sám to reklamoval jako závadu v záruce. Sám technik mu řekl, ať vezme Vervu a ne V-power. Do nádrže jsme zase nalili ten BG 208 a pokud vám, tak má zatím klid (cca 6 měsíců).
Určitě budeš mít ten elektronický, který se mám dojem ani zaslepit nedá (někde tady na stránkách je to tady popsáno). Pro uklidnění ale Ti můžu sdělit, že to není jen náš problém. Stejný problém mají i jiné značky.
Mě by zajímalo, kdy se Ti to objevilo. Po první garančce? Podívej se, kolik máš oleje. Dost často se stává, že při prohlídce Ti olej nalejou nad maximum a to by na to mohlo mít vliv.
Kromě toho, že jednou ročně naleješ do benzinu přípravek na dekarbonizaci (buď tento nebo jiný - je jich hodně) s tím asi nic jiného neuděláš. EGR ventil je po pravé části motoru takový váleček. Najdeš někde tady i fotky.
Uživatelský avatar
18spyker18
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 11, 2011 23:41
Bydliště: Brno

Re: EGR ventil

Příspěvek od 18spyker18 »

to auto sem kupovat v autobazaru...tak newim jestli s tim mě majitel problémy před tím...ale počítám že asi jo tak to auto dal pryč...uvidíme skusím do toho něco nalít a pak se uvidí jestli to pomůže
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“