zapojení autorádia

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

tygrass
Příspěvky: 18
Registrován: sob říj 16, 2010 19:35
Bydliště: Praha 10

zapojení autorádia

Příspěvek od tygrass »

Zdar pánové,
jen bych potřeboval vědět,když jsem chtěl zapojit neoriginální autorádio,tak jsem přišel na to,že podle návodu mi tam asi chybí 3 káble,protože tam mám jeden červený a jeden modrý a zbytek je střídavý zelená zelenobílá repráky,těch tam je 8 jak má být a ještě je tam jeden ten je bílý ale má širší koncovku.Poradíte díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od Serpico »

...to musíš zapojovat přes ISO kontakt - kostky a jenom přepojíš konektory, jsou v prodeji i na nexii

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
tygrass
Příspěvky: 18
Registrován: sob říj 16, 2010 19:35
Bydliště: Praha 10

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od tygrass »

to vím,že to musím připojit přes to ale nevím jestli to přes to půjde,když vím,že napájecí kabely mají být 2 co já vím a jedna kostra ale mám jeden napájecí a redukce by musela být 10pinová,nebo mám ten zbytek nechat prázdný??
Bladzej
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 22, 2010 16:24

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od Bladzej »

Bílý je na anténu, tušim vysouvačka u sedanu. Modrý je remote. Červený stálé plus, žlutý spínané plus na paměť. Pokud ti nedrží pamět, tak se právě přehazuje červený s žlutym.
Edit: doporučuju natáhnout nový napájecí i kostřící kabel od baterie k rádiu. Origo je nitka a některý rádia pak zloběj kvůli nedostatku napětí.
Mimochodem, když jsem měnil origo rádio za jiný, tak jsem kopuil redukci Daewoo <> Iso, snad za 150.
Přílohy
ISO.jpg
ISO.jpg (65.41 KiB) Zobrazeno 5701 x
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od kesko »

Na daewoo je original prechodka. Naposledy sa o tom písalo v sekcii MATIZ.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
tygrass
Příspěvky: 18
Registrován: sob říj 16, 2010 19:35
Bydliště: Praha 10

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od tygrass »

tak našel jsem přímo na nexii redukci,myslel jsem,že by stačila univerzální ale asi nebude stačit a to jsem si myslel,že modrý ten tvůj remote je ukostření,pa nevím jakou barvu bych si tam jinak dal a sedana nemám,takže ten bílej mi je asi k ničemu hlavně červenej a modrej byly bez těch cvočků,jinak ostatní je mají
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 13, 2009 15:39

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od Gartik »

Já mám zase problém právě s anténou na sedanu. Při zapnutí klíčku normálně vyjede, ale v životě jsem žádné rádio nenaladil :( CD mi jede normálně. Co si pamatuju, tak jsem jen sehnal tu redukci a zapojil do nového rádia. Ale anténa asi není zapojená. Jde to nějak bokem nebo je to nějaký z těch drátků v redukci a jaký?? Díky
Nexia 1.5 Mpi, Limuzína
Filipko
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 07, 2011 15:44

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od Filipko »

Na anténu je predsa samostatný drôt a koncovka ako cinch :shock:
Daewoo Nexia GL , 1,5, 8V , 1996 - Canterbury Green Metal.,imob. a nič viac
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 13, 2009 15:39

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od Gartik »

Aha :) asi to budu muset vytáhnout a podívat se co tam vlastně mám za kontakty ještě.
Nexia 1.5 Mpi, Limuzína
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od Franta P. »

zrovna sem přeletovával minulý víkend ten svazek. zbyde ti tam jeden kabel ted nevim jestli šedý nebo bílý. to je osvětlení orig rádia. takže ten zapojovat nemusíš. zapni světla a změř ho jestli do něj jde proud.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 13, 2009 15:39

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od Gartik »

Tak je tam chinch samostatně od anteny nebo je to některý z těch drátků ve svazku?? A kam příjde do nového rádia..
Nexia 1.5 Mpi, Limuzína
Filipko
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 07, 2011 15:44

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od Filipko »

Pozri sem tu je odfotený konektor +anténa
https://www.nexiaclub.com/vymena-origin ... adia-tank/
Daewoo Nexia GL , 1,5, 8V , 1996 - Canterbury Green Metal.,imob. a nič viac
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 13, 2009 15:39

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od Gartik »

Díky, ty návody jsem si už kdysi procházel všechny ale asi jsem si tohoto nevšiml, nebo na něj zapoměl :) Teď jen jestli nové rádia mají na ten cinch samičku... nebo se to bude muset odstřihnout a nějak přeletovat.. já a pájka.. to nejde dohromady :)
Nexia 1.5 Mpi, Limuzína
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1525
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od LordMMX »

kks ja neviem chlapi čo tu riešite s rádiom . jednoduché ako facka. vyberiete staré, odpojíte hlavný kábel + kábel antény, kúpite ISO prechodku, ktorú napichnete na kábel a zapojíte do nového rádia ... pomýliť sa nedá lebo sú tam na to také akoby jazýčky, ktoré nedovolia ich zapojiť opačne a kábel na anténu normálne do rádia zapichnete... 99% rádií spĺňa euro normy takže netreba ani pájku ani žiadne maturovanie s pájkovaním. nič, proste len krížový šrobovák a 10 minút času...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 13, 2009 15:39

Re: zapojení autorádia

Příspěvek od Gartik »

Šak ok, nerozčiluj se :) Já třeba celý týden nemám na to čas a dělám to po víkendech. Tak první zjišťuji jestli mě tam něco nepřekvapí až to oddělám. Protože nemám doma pořádný "vercajk" a musel bych narychlo něco schánět :)

Plánuju vyměnit tu anténu už to někdo dělal? Oddělal jsem boční lištu v kufru a jen tak z dálky jsem se na to díval, tam to snad taky bude jen o vyšrubovaní a přecvaknutí konektoru...
Nexia 1.5 Mpi, Limuzína
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“