nesvieti kontrolka stavu paliva

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od hlavna »

Mal som poruchu palivového čerpadla, pričom mi prestala svietiť kontrolka stavu paliva. Po výmene palivového čerpadla sa táto kontrolka nerozsvietila ani pri stave ručičky stavu paliva v spodnej časti červeného poľa. Skontroloval som žiarovku, je v poriadku. Kde môže byť ešte porucha. PS : Nešiel som až do úplného vyprázdnenia nádrže, je možné, že nové čerpadlo meria stav paliva inak ako pôvodné.
Reklama
 

Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od KakosWRC »

sice mame kalosa ale tento problem sme riesili aj mi...menil sa plavak nadrze a kontrolka vzdy svietila nad cervenym polom..odkedy je novy plavak kontrolka sa rozsvieti az ked je rucicka opreta pod cervenym polom o kolik vtedy ostava 5-6lit paliva...
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od Dark69 »

Palivove cerpadlo nema s tym nic spolocne... Na to je v nadrzi plavak ktory ukazuje stav paliva a aj rozsviecuje tu kontrolku.... Presne v strede pod autom na spodku nadrzi, idu do plavaka 3 kabliky...Tie zvyknu sa zaoxidovat a potom to blbne...Takze lahnut pod auto odpojit tie kabliky, vycistit ich a zapojit naspät.. Ak nepomoze ani to, tak treba kupit novy plavak, velmi casto na nich sa spali odpor ktory rozsviecuje tu kontrolku...S tym ma problem kopec ludi.

P.S Inak pouzivaj hladat !!! Uz to tu bolo popisane 1 000 000 000 krat ! :lol:
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od hlavna »

Skontroloval som žiarovku, je v poriadku, skontroloval som kontakty na plaváku, skúšal som všetky tri na kostru, ani jeden nereagoval na rozsvietenie oka kontrolky, len ručička palivomeru sa zdvihla cca. asi o milimeter. Inak žiadna reakcia. Čo ešte skúsiť a nemeniť plavák.
Ak je potrebné meniť plavák musí byť nádrž asi prázdna a dúfam že stačí odskrutkovať tých 6 skrutiek zospodu.
Uživatelský avatar
Korda
Příspěvky: 70
Registrován: ned srp 23, 2009 10:10
Bydliště: Praha 9

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od Korda »

Což kontrolka svítí ale tak málo že není při rozsvícených světlech vůbec vidět. takže se raději spoléhám na ručičku ukazatele paliva 8)
Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 3 dv.,typ KLAS, 53,6 kW, 8 ventil,
rok výroby 2006 v červené barvě

...člen AVEO klubu...
http://www.korda.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od Dark69 »

Z tych 3 kablikoch jeden kablik, ten cierny je kostra. Ostatne 2 su na palivomer a rozsvietenie rezervy. Ak spojis jeden kablik z tych dvoch spolu s tym ciernym, tak rucicka palivomera musi vyjst az na plnu nadrz, ak spojis ten dalsi kablik s tym ciernym kablikom tak sa musi rozsvietit kontrolka rezervy, ak sa to vsetko tak stane, vsetko je OK a len treba vymenit plavak za novy..
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od hlavna »

Všetko som spravil, ako si povedal Dark69 (ak môžem tikať), ručička palivomera šla hore a oko sa rozsvietilo. Teraz čakám, či sa oko rozsvieti pri skoro prázdnej nádrži, teraz tam mám podľa ukazovateľa ručičky menej ako milimeter od dorazu a v kufri pre prípad núdze 5 litrovú bandasku s benzínom.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od Dark69 »

hlavna píše:Všetko som spravil, ako si povedal Dark69 (ak môžem tikať), ručička palivomera šla hore a oko sa rozsvietilo. Teraz čakám, či sa oko rozsvieti pri skoro prázdnej nádrži, teraz tam mám podľa ukazovateľa ručičky menej ako milimeter od dorazu a v kufri pre prípad núdze 5 litrovú bandasku s benzínom.
Jasne ze mozes tikať ;) ja som mladik hehe ktory sa este tiez uci tu od velmi dobrych mechanikov :D :D No k veci... Tak vyjazdi tu nadrz a uvidis.. Ak sa ani po vyjazdeni nadrze nerozsvieti rezerva (predpokladam ze nie,chyba skoro kazdej nexie) , tak uz mas odpaleny ten odpor na plavaku ktory rozsviecuje rezervu. Potom uz nepomoze nic ine len vymenit komplet plavak za novy. Novy stoji okolo 600 sk a mas pokoj na dlho ;) Vela stastia cuss
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
tomik1200
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 31, 2011 14:27
Bydliště: žilina SR

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od tomik1200 »

mohol bys my poradit ako ma to byt zapojene na plavaku alebo nikto tu neviem a nahodu schemu na zapojenie nema nik
kde ma ist biely a červeni kablik
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od Franta P. »

10000000000000000000000000000000000xxxxx tu popsané. zespodu nádrže je plovák na ukazatel paliva. očistit všechny 3 kontakty co do něj vedou. pokud nepomůže spojit jeden z kulatých konektorů s jedinym placatym konektorem. měla by se rozsvítit kontrolka, pokud se rozsvítí tak je v čudu ten nahřívací bazmekt na plováku uvnitř nádrže který když je na suchu tak se ohřívá a rozsvicí kontrolku paliva. ten se snad nedá koupit samostatně takže musíš vyměnit celej plovák. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
ale většinou je to těma 3 zoxidovanýma a zarezlíma konektorama hlavně tim placatym kostřícim. pořádně vše očistit naolejovat a bacha na ten kostřák ať ho neulomíš.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od Hynek »

;) Všichni máte pravdu! Je to v kostře měřáku. Ten je třeba co nejdůkladněji spojit se "zemí". Pak nebude měřák "kecat"! Pokud není možné jej připojit na původní místo, klidně ten zemnící kablík nadstavte a uzemněte jinam. Dúkladné uzemění zaručuje dobrý chod palivoměru. :lol:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od Dark69 »

On sa pyta ako maju byt tie kabliky zapojene spravne.. Takze tie vase obidva prispevky su mimo :lol:

to tomik1200 : Nemas sa tam kde pomylit, nedaju sa tie kabliky zle zapojit... Jeden plochy ten cierny je kostra, ten sa vlozi pod srubku.. Ostatne 2 kabliky maju kulatu koncovku.. Jedna je tensia a druha je hrubsia, neda sa to zle zapojit...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
tomik1200
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 31, 2011 14:27
Bydliště: žilina SR

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od tomik1200 »

Mno tak promin ale tak neviem a inač mne to urobilo tak že ked som zapojil jeden s kostrou my svietila kontrolka teda stav paliva a ked som spojil s druhym tak ručučka nešla hore ako plny stav paliva ale na nulu tak neviem či to je za chybu a či nie :lol: :?: :?: :?:
tomik1200
Příspěvky: 16
Registrován: pon led 31, 2011 14:27
Bydliště: žilina SR

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od tomik1200 »

A dalši dotaz nema tu nahodou nikto na predaj alebo nedaroval by my plavak do nadrže :PP:
Robbo
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 02, 2011 10:55

Re: nesvieti kontrolka stavu paliva

Příspěvek od Robbo »

Potreboval by som poradit ohladom auta daewoo nexia.nefunguje mi kontrolka rezervi a vobec neukazuje palivomer kolko je benzinu v nadrzi.Pokusil som sa uz spojit kostru s cervenym aj s bielym kablom na plavaku a aj napriek tomu sa nic nezmenilo.rucicka sa vobec nehybe. meral som odpor na plavaku ,ukazuje ze je v poriadku.kde by mochla byt este chyba?prosim poradte kto viete...dakujem
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“