Co mě dnes nepotěšilo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od V.Brousek »

Upřímnou soustrast celé rodině.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Serpico »

...Jirko, upřímnou soustrast celé Tvé rodině
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od J.Bad »

Serpico píše:...Jirko, upřímnou soustrast celé Tvé rodině
Chlapi a kamarádi díky moc - sice to nijak nepomůže ,ale aspoň člověk vidí že i někdo "cizí" má pochopení.
No vlastně jsme s maminkou nemluvili od středy 5,1 - ve čtvrtek bylo divadlo - v pátek večeře.. - v sobotu už nezvedala telefon - a dneska policie - bratranec - odemkli a našli jí v posteli jak spí... bohužel navždy....
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od ladinek »

Badíku drž se ,ztráta někoho blízkého je vždy bolestivá minulý rok jsem to zažil dvakrát během dvou měsíců,jistě se na tebe dívá někde shora a nechtěla by aby se někdo trápil ,ale vzpomínal v dobrém!!!Také přeji brzké přebolení a jistě ve vzpomínkách bude žít dál.Upřímnou soustrast Laďa. :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Petr S. »

Jirko ode mě a od Lucky přijměte upřímnou soustrast.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od vado »

Hmm, potesilo-nepotesilo
vcera som sa vybral aj s rodinou na maly exkurz do Rakuska, konkretne GrosEngersdorf (popri ceste z Viedne) a:
benzin N95: SK:1.41E, A: 1.28E
ponozky SK 1E/par, A: 0.50/par
zemiaky: SK 1kg/1E, A: 5kg/2.5E
cerealie SK 1.5E/200g, A:2E/500g
....
Jednoducho, oplieskali sme tam asi 150E, doniesli plny kufor a ked sme to doma spocitali, tak na SK by nas to vyslo minimalne na 210E. Plus uspora na benzine + kvalita potravin (hlavne zeleniny a ovocia, mandarinky chutia naozaj ako mandarinky a nie ako citrony, paradajky maju chut ako paradajky, a nie ako cosi "nedefinovatelne") + ochota personalu + sortiment, o akom sa v BA ani nesniva + ....

Mam pocit, ze odteraz, hoci uz len kuoli tankovaniu, budem mat vylet kazdu sobotu do Rakuska a namiesto nakupovania v miestnych BA obchodoch si odtial donesiem zasoby na cely tyzden.

A je mi jedno, ze DPH zaplatim v Rakusku a nie na Slovensku. Za tu kvalitu sa to oplati.

Hmm, ze by ten kapitalizmus na SK bol len chimera ? Asi nie som sam, kto ma z toho taky blby pocit -P
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
st_Andy
Příspěvky: 87
Registrován: pon říj 25, 2010 11:26
Bydliště: Košice

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od st_Andy »

toto ma dnes zial nepotesilo :roll: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=10&t=17549

verim ze to rychlo dam do pucu! :PP:

http://www.nasr.at ...
Chevy SPARK 0,8i '06 / 56 ps (manzelka) / Chevy SPARK 1.0i '10 (pani mama) / Matiz 0,8i '99 (ex)
Volvo V70 R AWD 2,4T 20V / 250 psss
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od hladolef »

vado píše:Hmm, potesilo-nepotesilo
vcera som sa vybral aj s rodinou na maly exkurz do Rakuska, konkretne GrosEngersdorf (popri ceste z Viedne) a:
benzin N95: SK:1.41E, A: 1.28E
ponozky SK 1E/par, A: 0.50/par
zemiaky: SK 1kg/1E, A: 5kg/2.5E
cerealie SK 1.5E/200g, A:2E/500g
....
Jednoducho, oplieskali sme tam asi 150E, doniesli plny kufor a ked sme to doma spocitali, tak na SK by nas to vyslo minimalne na 210E. Plus uspora na benzine + kvalita potravin (hlavne zeleniny a ovocia, mandarinky chutia naozaj ako mandarinky a nie ako citrony, paradajky maju chut ako paradajky, a nie ako cosi "nedefinovatelne") + ochota personalu + sortiment, o akom sa v BA ani nesniva + ....

Mam pocit, ze odteraz, hoci uz len kuoli tankovaniu, budem mat vylet kazdu sobotu do Rakuska a namiesto nakupovania v miestnych BA obchodoch si odtial donesiem zasoby na cely tyzden.

A je mi jedno, ze DPH zaplatim v Rakusku a nie na Slovensku. Za tu kvalitu sa to oplati.

Hmm, ze by ten kapitalizmus na SK bol len chimera ? Asi nie som sam, kto ma z toho taky blby pocit -P
To neni nic noveho,butikari z Bratislavy,chodi nakupovat,obleceni(az70% slevy)Tady-http://www.neusiedlersee.com/de/themen/ ... pping/DOC/
Potom to prodavaji,na slovensku,za dvojnasobek.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Arendal »

Me vcera vubec nepotesil stav prahu na moji Ascone :cry:

Vlevo dura jak do kravina a pravej taky zacina deravet.
Tak sem to zadelal prozatimne mekgajvrovkou a strikl barvou a lakem, at to chvilku jeste vydrzi nez bude teplejc
a bude se s tim dat neco podomacku delat ;)
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Vazoun »

Přeji všem na foru hezký den ... :o) tak mne dnes nepotěšilo zjištění ... :o) nutnosti výměny brzdových čelistí a destiček :o) neb mi při brzdění klesá brzdový pedál a měkne došlap . Bude to vlastně první výměna od r. 07.2002 .
.....................
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE/II.0.8 - r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2012
moudro.jpg
moudro.jpg (34.2 KiB) Zobrazeno 1159 x
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Vazoun »

hladolef píše:
vado píše:Hmm, potesilo-nepotesilo
vcera som sa vybral aj s rodinou na maly exkurz do Rakuska, konkretne GrosEngersdorf (popri ceste z Viedne) a:
benzin N95: SK:1.41E, A: 1.28E
ponozky SK 1E/par, A: 0.50/par
zemiaky: SK 1kg/1E, A: 5kg/2.5E
cerealie SK 1.5E/200g, A:2E/500g
....
Jednoducho, oplieskali sme tam asi 150E, doniesli plny kufor a ked sme to doma spocitali, tak na SK by nas to vyslo minimalne na 210E. Plus uspora na benzine + kvalita potravin (hlavne zeleniny a ovocia, mandarinky chutia naozaj ako mandarinky a nie ako citrony, paradajky maju chut ako paradajky, a nie ako cosi "nedefinovatelne") + ochota personalu + sortiment, o akom sa v BA ani nesniva + ....

Mam pocit, ze odteraz, hoci uz len kuoli tankovaniu, budem mat vylet kazdu sobotu do Rakuska a namiesto nakupovania v miestnych BA obchodoch si odtial donesiem zasoby na cely tyzden.

A je mi jedno, ze DPH zaplatim v Rakusku a nie na Slovensku. Za tu kvalitu sa to oplati.

Hmm, ze by ten kapitalizmus na SK bol len chimera ? Asi nie som sam, kto ma z toho taky blby pocit -P
To neni nic noveho,butikari z Bratislavy,chodi nakupovat,obleceni(az70% slevy)Tady-http://www.neusiedlersee.com/de/themen/ ... pping/DOC/
Potom to prodavaji,na slovensku,za dvojnasobek.
.........................
Toto dělají ... příteli Josefe ... u nás " Rákosníci " také a dokonce i s potravinami :o)
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Petr S. »

Vazoun píše:Přeji všem na foru hezký den ... :o) tak mne dnes nepotěšilo zjištění ... :o) nutnosti výměny brzdových čelistí a destiček :o) neb mi při brzdění klesá brzdový pedál a měkne došlap . Bude to vlastně první výměna od r. 07.2002 .
.....................
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE/II.0.8 - r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2012
moudro.jpg
To má být provokace? 8.5 roku neměnit destičky,to je pomalu na sebevraždu. :shock:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od V.Brousek »

Měknutí pedálu nemájí na svědomí destičky či obložení, ale brzdová kapalina. Buď se ti dostal do systému vzduch (netěsnost čehokoliv u brzd) a nebo brzdová kapalina (kvalita)
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od alvin »

nemyslím, Vazoun je pedant,ale výmena brzdových doštičiek nepodlieha opotrebeniu vekom,ale kilákmi,na Matizku a aj iných vozoch GM je bežný interval 60 000 km,takže žiaden hazard,ja som ich menil po 58 000 a neviem veru,ale predpokladám,že nie,,či boli menené už predtým,tu ma to čaká o rok,bližim sa k 120 000, a už raz boli menené.
nepovažujem za hazard,ani keď sa to prešvihne o nejakú tisícku,keď to bude napr. 62 000,len aby to nebolo 80,ale zas hodne závisí aj od štýlu jazdy,my so staršou pokojnejšou krvou brzdíme viac motorom,než brzdami a aj to sa odráža pozitívne na životnosti bzdových komponentov,Ruzhodne by ale nemala dlžka používania hadíc prekročiť 10 rokov,aspoň bez dôkladnej kontroly,myslím,že na tom sa nič nezmenilo od čias Š120 a pod,kde sa to doporučovalo po 10 rokoch automaticky vymeniť.
Samotný fading brzd ,ako píše Václav máva na svedomí kvapalina,ale hlavne netesnosť nejakého gumového komponentu, manžeta,či piestik valčeka,to je zjavné pri pohľade zospodu,inak stačí len vymeniť kvapalinu a odvzdušniť celý systém
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Vojta

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Vojta »

Souhlasím s Alvinem - já měnil destičky při cca 61500 km a ještě vypadaly dobře. Zadní pakny byly ještě pěkné, ale na jedné se odlepilo obložení, tak se měnily taky. V servisu na prohlídce mě ale trochu sprdli, že mám víc brzdit, protože jsem měl rezavé kotouče :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „POKEC“