Přibržďování zadního kola

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
José
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 29, 2011 13:53

Přibržďování zadního kola

Příspěvek od José »

Ahoj všichni.Chtěl bych požádat o radu.Přibržďuje mi zadní kolo a už si nevím rady.Hadičky vyměněné,kapalina měněná loni.Dík
Reklama
 

tomxxxxx
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 26, 2011 18:22

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od tomxxxxx »

To není všechno co na zadních brzdách je. To jsi vyměnil hadičky, nevím jestli tohle mělo být první co jsi měl udělat. Jaké máš auto a typ zadních brzd? Buď to máš v zádu jenom bubny, nebo jenom kotouče a nebo kombinované brzdy ( v zádu kotouč s bubnem)? Je to potřeba zkontrolovat. U samostatných kotoučových brzd vzadu, Bych hledal závadu buď v lanovodech od ručky nebo třmenu. Za 1. skontrolovat a vyčistit a promazat pojezdy třmene, třmen by se měl i bez destiček volně pohybovat. Vyčistit uložení destiček a nastříkat tepelně odolným mazivem ( destičky by se měli také, za pomocí lehkého páčení šroubovákem, ve třmenu pohybovat). Za 2. odpojit lanovod od třmene a vyzkoušet jeho volnost v chodu. Pak bych teprve řešil přicpané trubky a samotný vnitřní mechanismus třmene (výměna třmene). Tento systém brzd, ale moc Daevo-Chevroletú nemá. Jestli že máš jenom bubny - zkontrolovat popřípadě vyměnit lanovody, zkontrolovat mechanismus paken prostříkat lehce pohyblyá místa stříbrem a seřídit ruční brzdu (pokď možno nezatahovat v zimě, a na delší stání-prostě přimrzne nebo přirezne). U kombinovaného systému si sečti ty dva předešlé systémy brzd a proveď. Někdy se dá třmen i opravit výněnou prachovky, stěrky a pístku. Chse to trochu trpělivosti a šikovnosti.
José
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 29, 2011 13:53

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od José »

Díky.Jedná se o Nubiru III.Brzdy jsou kombinované.Vše co jsi napsal,jsem již proved.Stále bez úspěchu.To přibržďování není stálé.Jednou ano,jednou ne.
Cylinder
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 20, 2010 02:51

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od Cylinder »

Zdravim Vas,

momentalne riesim podobny problem. Mal som na Lacetti 1.8(automaticka prevodovka) zakusnutu pravu zadnu brzdu, vymenili sa kotuce aj platnicky zadne. Avsak nadalej mam s tymi zadnymi brzdami neustale problemy, najskor sa prehrievala iba ta prava a najnovsie sa zacala prehrievat aj lava zadna brzda. Na pravej sa menila hadička, nepomohlo to. Jedina moznost ktoru mi moj mechanik dava, je kupit na obe strany nove casti strmena, kde je piest s gumickami, cele to stoji na jednu stranu 100E, samostatne casti na udrzbu sa kupit nedaju.
Neviem, ci existuju aj nejake ine moznosti, ako by sa dal odstranit tento problem. Ak niekto vie, tak prosim napiste. Alebo je to bezne, ze treba tieto veci menit po 100tisic km najazdenych? Tiez sa bojim, ze dam do toho dalsich 200E a zisti sa, ze bol problem inde.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od Krtek »

Mně kdysi na tom krámu zarezly zadní brzdiče a musely se vyměnit
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
José
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 29, 2011 13:53

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od José »

Čauves.Dá se sehnat opravárenská sada na zadní brzy.Minulý týden byl můj problém vyřešen.Musel jsem znovu vyměnit gumičku na pístku a vyčistit ho(byla roztržená).Jinak jak píšeš cenu brzdiče 100E,ano dá se sehnat,ale kvalita nic moc.
Cylinder
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 20, 2010 02:51

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od Cylinder »

Ahoj... to je pre mna velmi zaujimava informacia. Kde sa prosim Ta da zohnat ta opravarska sada a pod akym nazvom?
Ja som bol u oficialneho predajca nahradnych dielov na daewoo a chevrolet, a oni podla katalogu ponukaju iba celu cast strmena .. za tych 100E, je to oficialny nahradny diel, tak kvalita by mohla byt rovnaka ako pri vyrobe, nie?
José
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 29, 2011 13:53

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od José »

Ahoj.Sehnal jsem to v AUTODONTH.Název je jak jsem napsal(opravárenská sada brzdiče).Pokud myslíš celý brzdič,tak je to super cena.Když jsem se poptával u nás,tak vycházel 3500,- až 7500,-Kč(dle výrobce).
Cylinder
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 20, 2010 02:51

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od Cylinder »

Dakujem za odpoved.
Ten AUTODONTH zrejme nema e-shop, ale nasiel som to tu - http://www.automedik.cz/automobily-nahr ... pid=152962, tak to tu objednam. Este som inde nasiel sroby a prachovky, akurat piest som nenasiel, snad to bude v poriadku ked sa spravi takato udrzba.
Ten originalny strmen je komplet aj s castou s platnickou v carmaxe za 140E; za 100E je cast v ktorej su pohyblive casti - piest atd. Mechanik vravel ze to je super cena a ze to mam kupit, ale na obe strany to je hned 200E; a ked sa to da vyriesit za par kč, tak je to zbytocne.
José
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 29, 2011 13:53

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od José »

Když to rozebereš,tak ty pístky vyčisti.Dej hlavně bacha,aby jsi nedal gumičky obráceně!!!!Přeji hodně štěstí.
Cylinder
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 20, 2010 02:51

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od Cylinder »

Dakujem, som zvedavy ako to dopadne. Buduci tyzden to budem robit.
Mirek6
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 01, 2011 17:08

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od Mirek6 »

I na mne došlo. Takže jsem zakoupil za 24 Kč nové gumičky, vytočil dva šrouby, vyšlápnul pístek (mírně zasviněnej), sundal hadici, očistil pístek i vnitřek brzdiče, přehodil gumičky, nasadil, odvzdušnil a funguje to.
Po sedmi letech a 160ti tisících kilometrech (nutno uznat tvrdé služby) mi to ale nepřijde jako zásadní problém.
Daewoo Nubira 2004 1,8 CDX. Na plyn ujeto 110 000km, celkově 180 000
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: Přibržďování zadního kola

Příspěvek od vagascan »

momentalne riesim rovnaky problem.

lave zadne koleso mi nevracia platnicky - neprehrieva sa, len sucha.

pred vymenou oblozenia sa prehrieval :/ a oblozenie bolo na jednej strane vysuchane na 90% ana ostatnych tak na 70%.

Staci vymenit gumicky. Vytlacit a namazat valec ako opravu problemu?
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“