imobilizer CLIFFORD

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
jurajz
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 12, 2003 21:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

imobilizer CLIFFORD

Příspěvek od jurajz »

Minuly tyzden sa mi stalo nasledovne, sadnem do auta pichnem klucik do imobilizeru a LEDka zostava blikat dalej. Nervy v kybli a to som bol len 10 km od domu, kde mam rezervne kluce a aj druhy klucik do imobilizeru. Nastastie s tym druhym to fungovalo bez problemov. Je to bezny stav, ze sa stane nieco podobne? V lete sa chystam na Ciernu Horu a keby sa mi tam toto stalo, tak neviem, co spravit. Auto mam strvrty rok a toto sa mi stalo prvy krat.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Tyhle imobilizéry jsou obecně hodně nespolehlivé. Výrobce na ni měl původně dávat doživotní záruku, ale nakonec se ukázalo, že mnohé z nich nevydrží bez problémů fungovat ani rok. Já sám jsem musel tento imobilizér za těch 9 let nechat spravovat už 2x.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Ja som mal na svojom Lanose meneny cely modul originalneho zabudovaneho imobilizera, potom 2x snimaciu cievku - nechcel uznat kluc (ani ten druhy) za platny, niekedy som sa s tym trapil aj 15 minut, pokial sa mi podarilo nastartovat. Teraz je relativne klud, ale sem-tam (raz za dva mesiace pri dennom jazdeni) sa stane, ze kluc je odmietnuty a nechce nastartovat. Vzdy muzim vypnut zapalovanie a zapnut ho znova. Na druhykrat to vaecsinou zaberie a nastartuje. S autom mam prebehnute pol europy a zatial ma nenechalo "na holickach".
V servise hovorili, ze je to na Daewach dost caste ...
Tak asi som ta nepotesil ....
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Taky mi behem 3 let na Lanosu jeden odesel. Takze (nejen z tohoto duvodu, ale prece jen clovek muze klic i stratit :)) kdyz jedu nekam dal, beru oba klice.
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

presne tak. treba zobrat 2 kluce (imo) a mas klud
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

PavelZ píše:Taky mi behem 3 let na Lanosu jeden odesel. Takze (nejen z tohoto duvodu, ale prece jen clovek muze klic i stratit :)) kdyz jedu nekam dal, beru oba klice.
Mne nastastie ani raz :oops: tuk tuk :) Rezervny kluc som este ani raz nepouzil ani som ho nevybral za skoro 7 rokov zo sacka :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Andy
Příspěvky: 388
Registrován: čtv led 20, 2005 09:01

Příspěvek od Andy »

imobilizer /pokial nieje zabudovany priamo v kluci od zapalovania/ je vpodstate blbost. :roll:
Dal som to uz davnejsie odpojit.
Zabezpecenie imobilizerom je minimalne, staci prepojit dva droty a je po imobilizery, a su stym zbytocne len starosti. Nehovoriac otom ked som sa ponahlal tak najprv odkodovat imo a potom az startovat to mi liezlo pekne na nervy.
Bol to taky boom pred cca 8-9 rokmi si to davat do aut ale odporucam kludne to z auta vyhodte! :lol:
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

ale aspon mame dobry pocit bezpecia :lol:
jurajz
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 12, 2003 21:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jurajz »

Tak som teda vbehol do jedneho servisu /Matlovic/, vysvetlil im aky mam problem, no a ked som to uz vysvetloval tretiemu /ti predtym mi len vraveli, ze hned pride technik/, tak sa mi iba zasmial, ze tento imobilizer sa uz 10 rokov nemontuje. Ale ze pokial chcem vie mi ten klucik objednat, ale cena ma zaskocila 1000.-Sk trochu moc za jeden mono 3.5" jack a kusok plastu :) Nema nahodou z Vas niekto nieco podobne a nepotrebuje to? Vraj sa to da naprogramovat do riadiacej jednotky imobilizeru. Najlepsie zo SR.
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

Andy píše:imobilizer /pokial nieje zabudovany priamo v kluci od zapalovania/ je vpodstate blbost. :roll:
Já mám skoro přesně takový typ, jen to mam zabudované do dalkového ovladače,takže pokud neodemknu dalkovym,neodjedu... :lol:
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od voyo »

Blue Lanos píše:
PavelZ píše:Taky mi behem 3 let na Lanosu jeden odesel. Takze (nejen z tohoto duvodu, ale prece jen clovek muze klic i stratit :)) kdyz jedu nekam dal, beru oba klice.
Mne nastastie ani raz :oops: tuk tuk :) Rezervny kluc som este ani raz nepouzil ani som ho nevybral za skoro 7 rokov zo sacka :lol:

dedo ma v Ticu ten cliford a pohoda uz 8 rok - bez problemu ;)

ha mam na nexi taky iny taky hranaty a 8 rokov bez problemu - niekedy sice ked to tam strcim na prvy krat nejde , ale na druhy vzdy ;)
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Příspěvek od goror »

ahoj ja som si daval robit novy klucik a stalo ma to litrik,
a este kamos hovoril aby som s klucom nesuchal o veci co su silonove lebo potom nenastartujem
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“