Ako dam dole manzety ???

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
MatkoZthc
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 07, 2011 22:03

Ako dam dole manzety ???

Příspěvek od MatkoZthc »

Nazdar vsetci , menim motor na Nexii 1.5 16V , vsetky kabliky aj hadicky som poodpajal , uz som sa chystal na drziaky ale nedokazal som dat dole poloosy. Odmontoval som vele brzdy , nasadil som stahovak a chcel som vybrat poloosu z toho kludu kde srubujeme kolesa :D:D ale neslo to , je am len taky tisichran a malo by to ist celkom lahko vytiahnut ale nejde :((( Poradte co mam robit ?????
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ako dam dole manzety ???

Příspěvek od Richard »

No nějak tomu nerozumím, s kolem na zemi si povol tu středovou matku , pak sundej brzdovej třmen, poté stačí jen vyndat spodní kulák z těhlice (je to na konusu) a když to máš celý volný normálně jde celý Mcpherson odklonit a poloosa je u kola volná, u převodovky se musí pak ještě jakoby odpáčit pajcrem, má tam takový ocelový kroužek který ji tam drží.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Ako dam dole manzety ???

Příspěvek od HusarJan »

MatkoZthc píše:Nazdar vsetci , menim motor na Nexii 1.5 16V , vsetky kabliky aj hadicky som poodpajal , uz som sa chystal na drziaky ale nedokazal som dat dole poloosy. Odmontoval som vele brzdy , nasadil som stahovak a chcel som vybrat poloosu z toho kludu kde srubujeme kolesa :D:D ale neslo to , je am len taky tisichran a malo by to ist celkom lahko vytiahnut ale nejde :((( Poradte co mam robit ?????
Ahoj v tom tisíc hrane je ešte poistka taká spona treba riadne klepnut po nej a pojde von len najlepšie sa to robí dvom jeden drží a druhý klepne :D
Uživatelský avatar
Laclosak
Příspěvky: 167
Registrován: pát dub 02, 2010 15:16
Bydliště: Brodek u Konice----24km od Prostějova

Re: Ako dam dole manzety ???

Příspěvek od Laclosak »

S tím kelpáním mám špatnou zkušenost mě to nějak nešlo a bušit do toho jako hluchej do vrat se mi nechtelo..... nejlepší je si celou poloosu vyndat z převodovky ji vytáhneš jen trhnutím (pozor poteče převodový olej) pak si to chytit do svěráku zbavit se toho tuku kolem a za tím tisíci hranem je taková pojistka v drážce ,ale nemá náběh je 4hraná nejlepší je 2úzkejma šroubováčkama ji jakoby rozevřít a klepnout po kynetáku..... a samo to z toho sjede ,ale chce to trosku šikovnosti a trpělivosti.....GL :D
Daewoo Nexia 1.5 8v....55kw...r.v 95....5dv....Hatchback
Je to mazel :D
Červené podsvícení,RECARO sedačky,Sportovní filtr,Bíločerný lak
MatkoZthc
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 07, 2011 22:03

Re: Ako dam dole ,,,

Příspěvek od MatkoZthc »

Dik vsetkym za odpovede, Este jedna otazka, musim davat dole poloosy aj z kolies ked chcem menit motor ?? nestaci ich vytiahnut z prevodovky a nechat ich tam visiet ???? a ak to ide len tak vytiahnut z prevodovky tak mne to tam asi drzi nejak pevnejsie lebo osm to tahal a neslo to vytiahnut a ta kovova obruba je len zo strany spolujazdca ....
MatkoZthc
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 07, 2011 22:03

Re: Ako dam dole manzety ???

Příspěvek od MatkoZthc »

Richard píše:No nějak tomu nerozumím, s kolem na zemi si povol tu středovou matku , pak sundej brzdovej třmen, poté stačí jen vyndat spodní kulák z těhlice (je to na konusu) a když to máš celý volný normálně jde celý Mcpherson odklonit a poloosa je u kola volná, u převodovky se musí pak ještě jakoby odpáčit pajcrem, má tam takový ocelový kroužek který ji tam drží.....


Noooo auto je na zdvihaku , dal som dole kolesa , nasledne som odmontoval brzdovy strmen aj kotuc a nasledne som odmontoval 3 sruby z toho ramena co to drzi odspodu. So vzduchom som odsruboval aj tie velke matky (32) v stede a nasadil som stahovak a chcel som vytiahnut poloos von ale neslo to ani za boha. Niekto tu pisal ze tam je neaka poistka.....tak neviem presne. Ale faktom je ze menim motor a neviem ci to vobec musim davat von a ci nestaci len vyriahnut polosy z prevodovky (To mi tiez neslo aj ked som to nerobil velkou silou a uz vobc nie pajserom) na neviem teraz ako a co mam dalej robit
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ako dam dole manzety ???

Příspěvek od Richard »

No měl jsem kdysi racera - pontiaca ale je to dávno a už si nepamatuju, jak to tam přesně bylo...... ale když jsem měnil manžety na poloose, tak jsem jen povolil tu velkou středovou matku a vyrazil ten dolní kulovej kloub z personu a ten jsem celej odklonil a poloosa z ložisek lehce vyjela....... je jištěná tím kroužkem jen v převodovce ale samo je to už hodně let....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Ako dam dole manzety ???

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj je tam tá poistka taký krúžok v drážke na poloosi v tom tisíc hrane treba držat poloos a neakú gulatinu tičku z mekého materiálu treba opret o ten klb a kladivom buchnút musí sa prekonat tá sila tej poistky niekedy to ide dost tažko ak je to ešte aj skorodované potom tam treba dat trocha tuku tak držím palce aby si to dostal von :PP:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“