Podivné chování

Moderátor: Blue Lanos

michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Podivné chování

Příspěvek od michal.vrzak »

Ahoj, vlastním Matize 10let 40tis Km. Dnes jsem jel na nákup normálně jsem nastartoval a jel. Když jsem chtěl odjet z parkoviště u nákupního střediska, tak Matiz prostě nechtěl nastartovat. Starter točil jak divej, ale nic po delším startováním najednou nazkočil, ale chod motoru byl divnej, když jsem chtěl víc šlápnout na plyn tak mě připadalo, že se motor začal dusit. Dojel jsem před barák a už jsem Matize nenatočil podíval jsem se na svíčky ok-suché a jiskra ok, benzínová pumpa běží. Když startuji, tak to občas práskne do výfuku, nebo do karbesu :( . Měl jsem venku krokový motorek tam bylo vše ok. Byl jsem odhodlán, že v pondělí ho nechám dát do servisu :(( Potom asi po třech hodinách, když jsem dobil baterii jsem zkusil znova nastartovat, a motor naskočil normálně, že by to byla lambdasonda, nebo co by to mohlo být, že to dělá, když je motor ohřátý?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Podivné chování

Příspěvek od Hynek »

Pokud tam máš imobilizer, máš jiný klíč? Zkus je vyměnit.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Re: Podivné chování

Příspěvek od michal.vrzak »

No, ale to by nešlo natočit vůbec mě to jde, když je motor studený, ale děkuji za každý nápad ;)
Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: Podivné chování

Příspěvek od bastet »

mě podobným způsobem zlobilo čidlo otáček, zkus ho očistit a zkontrolovat konektor.
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Re: Podivné chování

Příspěvek od michal.vrzak »

Aha, a kde se nachází?
Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: Podivné chování

Příspěvek od bastet »

michal.vrzak píše:Aha, a kde se nachází?
Tak to netuším :?: , já mám Nubiru a tam to je vpravo úplně dole.
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Re: Podivné chování

Příspěvek od michal.vrzak »

No já si myslím, že by to mohlo být to čidlo, když jsem si přečetl co všechno dělá :shock: . Zítra zavolám do Krče, snad to čidlo budou mít.
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Re: Podivné chování

Příspěvek od michal.vrzak »

Tak je to špatný volal jsem do Krče, a ten díl nemají -P
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivné chování

Příspěvek od Mikeš »

Tak zkus Drafel ;)
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Re: Podivné chování

Příspěvek od michal.vrzak »

Tak dneska jsem volal ještě do Draflu a tam mě ten pán říkal, že u Matize rok 1999 není tohle čidlo samostatně, ale v rozdělovači, přímo uvnitř. Jsou dva typy výrobců Mando a Dac, říkal mě, že tento problém je v rozdělovači, a já si to myslím taky, protože jsem měl jednu svíčku černou, a ostatní ok. Taky to práskání do výfuku svědčí o tom, že rozdělovač dává špatně načasovaný jiskry. Chtěl bych si to spravit sám, protože v servisu mě řádně odrbou. Poraďte prosím :?:
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Podivné chování

Příspěvek od Robert08 »

ahoj,

Pokud seš tedy přesvědšený, že závada je v rozdělovači.
Tak jej vyndej a rozeber. Víko si vem do Drafelu ( Mando je nižší a palec je placatej uprostřed dvě vlnky, Dac je vyšší a palec je kulatej).
Kup si modul zapalování dle příslušného typu (Obyč dvě infrazávory na tom kotoučku jsou na prvním válci dvě díry) a vyměn jej.

Namontuj do auta a pokud bude vše fungovat tak mi prosím ten špatný modul dej já bych sním něco vyvíjel.

K vyjmutí rozdělovače nejdřívě vyndej fitrbox odpoj na něm čidlo teploty vzduchu a hadici rozpoj u škrtící klapky.
Pak si poznač polohu rozdělovače a potom bych si poznamenal radši pořadí kabelů a pro jistotu i polohu palce, ikdyž tohle samozřejmě můžeš odvodit z pořadí zapalování atd.
A vyndej ho ven.

Hodně zdaru Robert
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Podivné chování

Příspěvek od Robert08 »

Když to tady tak čtu celý, tak ještě před tím než než utratíš 2300Kč nebo 3024Kč za modul.
Vyzkoušel bych jiný kabely očistil víčko a palec prohlédl jestli tam není někde viditelný svod.
Uhlíkový kabely sou mrchy. Já mám v kufru vždy nějaký jetý co vim že fugujou z pravidla ten nejdelší a propojovací.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Re: Podivné chování

Příspěvek od michal.vrzak »

Ahoj, děkuji za rady, dostanu se k tomu až v sobotu, a jsem zvědavej co tam na mě bude čekat za překvapení. Zapalovací kabely jsem už jednou měnil byly nějaký spuchřelý a přerušený. Teď při té závadě jsem šel jako první po kabelech, ale měli kolem 5kohm - tak že dobré, ale na ten rozdělovač se už fakt těším.
Ještě jedna věc, jak se nastavuje předstih? Když koupím nový rozdělovač, tak samozřejmě nebude souhlasit nastavení jako u toho starého.
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Re: Podivné chování

Příspěvek od michal.vrzak »

Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Podivné chování

Příspěvek od Robert08 »

Teda to je fosílie !
Někdy člověka překvapí co je ještě schopné fungovat :D .
Jinak je to ale příjemná závada když jde zjistit pouhým okem.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“