FOLIE

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

Ciernygepard píše:Na Slovensku predné okná naozaj max 25,či 30, tak nejako. To sa rovná len slabému tónovaniu. V Čechách je to o inom. Neviem ako presne to majú v zákone, ale podľa toho, že tam majú fólie zásadne na všetkých oknách tak zrejme výrazne voľnejšie.
Vzdyt to povidam, "Jiny kraj,jiny mrav".. :lol:
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Reklama
 

Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Hej,hen, len aby si niekto nemyslel, že v EU si to navzájom tolerujú. Minule ma išiel navštíviť kamarát z Čiech a na hraniciach ho otočili, lebo mal čierne oká aj napredu. A nijak si nepomohol.
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Servus, ciernygepard, tu je to podstane dýchatelnejšie, že?!

Nad tými fóliami v predu som rozmýšľal a aj mi poradil "fóliar" fólie, ktoré si vraj poliš určite nevšimne, ale potom som to radšej nechal tak, lebo ja mám extra šťastie. Inak tvrdil to na základe skúseností, pretože vie, aké fólie potom dáva "expertom" na pravidlá zase dole...

Tých "expertov" nemyslím Vás, aby tu nevznikla hádačka ako v Matiz fóre... :D :D :D

Prajem pekný deň
Uživatelský avatar
Zirmanill
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 10, 2005 12:09

Folie

Příspěvek od Zirmanill »

ja mam na nubire totalne cerny folie jsou s atestem dela je Bruxafol. V noci je pres ne videt dovnitr ale pres den jenom matne stinky. Stalo me to 4600 na celou Nubiru a ta macelkem velke plochy
Obrázek
Uživatelský avatar
Zirmanill
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 10, 2005 12:09

Příspěvek od Zirmanill »

Ciernygepard píše:Hej,hen, len aby si niekto nemyslel, že v EU si to navzájom tolerujú. Minule ma išiel navštíviť kamarát z Čiech a na hraniciach ho otočili, lebo mal čierne oká aj napredu. A nijak si nepomohol.
Proto je lepsi mit ty folie s atestem, ja mam cerne cele boky(predek i zadek)
a cerny zadni okno celni ne na to se prej nevztahuje zadnej atest ale bylo by to fajn :lol:
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

No, tak tomu nerozumiem, máš pod fóliou nalepené aj značky, či čo to je, že majú atest aj na predných sklách? Mne to nechcel urobiť, že ak chcem, tak mi ich tam capne, ale bez tých značiek (atestu), ale že "O týždeň tu budeš späť a budem Ti ich musieť dať dole..."
A tiež by som nechcel dopadnúť tak, ako sa to tu už písalo, že ma nepustia cez hranice...
Na Slovensku je to tak a u Vás???


Zirmanill píše:
Ciernygepard píše:Hej,hen, len aby si niekto nemyslel, že v EU si to navzájom tolerujú. Minule ma išiel navštíviť kamarát z Čiech a na hraniciach ho otočili, lebo mal čierne oká aj napredu. A nijak si nepomohol.
Proto je lepsi mit ty folie s atestem, ja mam cerne cele boky(predek i zadek)
a cerny zadni okno celni ne na to se prej nevztahuje zadnej atest ale bylo by to fajn :lol:
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

To je zajímavý. Viděl jsem hafo folií s atestem a na všech bylo napsáno že nemaji co dělat na předních (bočních abych nebyl za vola) oknech. Dokonce jedny byly určený pro nějakou kategorii aut písmeno/číslo, už nevim přesně ale podle chytrý knížky z toho vylezly autobusy !
Mimochodem když jsem čet ten zákon tak bych řek, že je postavenej naruby. Nepsali že múžeš mít ztmavení max 25 nebo kolik % ale průhlednost. To by odpovídalo 75% tmy.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Krtek píše:To je zajímavý. Viděl jsem hafo folií s atestem a na všech bylo napsáno že nemaji co dělat na předních (bočních abych nebyl za vola) oknech. Dokonce jedny byly určený pro nějakou kategorii aut písmeno/číslo, už nevim přesně ale podle chytrý knížky z toho vylezly autobusy !
Mimochodem když jsem čet ten zákon tak bych řek, že je postavenej naruby. Nepsali že múžeš mít ztmavení max 25 nebo kolik % ale průhlednost. To by odpovídalo 75% tmy.
Tak to je dobre, už som sa chcel sťahovať ku Vám, keď sa u Vás môžu montovať fólie aj do predu (na boky samozrejme)! :D :D :D

Ale ten fóliar, čo to robil mne (AWEX v Prievidzi - SLOVAKIA), stále hovoríme o fóliach :lol: , mi vnukol zaujímavú myšlienku. Chudáci policajti si tiež nemusia všimnúť všetko, veď sú to tiež len ľudia...
Ide o to, že dopredu dáš podstatne slabšiu fóliu a keď bude vidieť, že vpredu do vnútra vidí a vzadu nie, tak to zo psychologického hľadiska musí stačiť. Horšie by to bolo vo vzťahu poisťovňa verzus havária a oni zistia, že si tam mal fólie na čierno (proti predpisom). Potom to bude asi podobne, ako keď sa v zime vybúraš na letných gumách...
Pre mňa samozrejme by mali fólie vpredu (na boku) význam len kvôli teplu v lete, neviem ako Vy.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

ještě maji jednu výhodu: neni vidět, když se dloubeš v raťafáku :)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Krtek píše:ještě maji jednu výhodu: neni vidět, když se dloubeš v raťafáku :)


:D :D :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

RoSta píše:No, tak tomu nerozumiem, máš pod fóliou nalepené aj značky, či čo to je, že majú atest aj na predných sklách? Mne to nechcel urobiť, že ak chcem, tak mi ich tam capne, ale bez tých značiek (atestu), ale že "O týždeň tu budeš späť a budem Ti ich musieť dať dole..."
A tiež by som nechcel dopadnúť tak, ako sa to tu už písalo, že ma nepustia cez hranice...
Na Slovensku je to tak a u Vás???


Zirmanill píše:
Ciernygepard píše:Hej,hen, len aby si niekto nemyslel, že v EU si to navzájom tolerujú. Minule ma išiel navštíviť kamarát z Čiech a na hraniciach ho otočili, lebo mal čierne oká aj napredu. A nijak si nepomohol.
Proto je lepsi mit ty folie s atestem, ja mam cerne cele boky(predek i zadek)
a cerny zadni okno celni ne na to se prej nevztahuje zadnej atest ale bylo by to fajn :lol:
Ano mam znacky atestu pod vsema foliema a mam tu karticku o atestu kde jsou vypsana okna
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Neviete kolko by stalo pokovovanie okien na Slovensku ?
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Co se týče cen závidim slovakom-v pardubicích mi nabídli folie za 4500kč a pokov asi o další 3500 navrch :(
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“