Píská mi alternátor

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od Dark69 »

Nikto nevie presne poradit??? Potrebujem to vediet ze sa pustim do prace este teraz tento vikend....
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Reklama
 

Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Moja skúsenosť s pískaním alternátora. Zo začiatku pískanie , neskôr slabé , potom stále zosilňujúce praskanie a napokon rozpadnutie ložiska alternátora. Po výmene ložiska je kľud.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od Dark69 »

Lozisko to nieje, mam rozobraty alternator a ani remen nepiska... Bude to diodovy mostik alebo regulator napätia.... Tak viete mi poradit??? Ci mozem vymenit funkcne dieli medzi 85A alternatorom a 80A alternatorom...Kedze v jednom je asi chybny diodovy mostik a v druhom regulator, rad by som z tych dvoch alternatorov urobil jeden...
Este by som sa chcel opytat ako zistim alebo zmeram ci je funkcny diodovy mostik alebo regulator napätia....
Alternatory su uz po demontazi a cakam len na odpovede..
Jedine co viem je to, ze uhliky na alternatore vyrobcu Delco-Remy maju mat minimalnu velkost 11,00 mm

Obrázek
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od ppp »

Ak je rozmerovo a kontaktovo zhodny tak mozes regulator aj usmernovac vymenit. 5A nie je nic hrozne, navyse oba mostiky su mozno zhodne, max prud je udavany nie podla regulatora a mostika ale konstrukcie rotoru a statoru. Usmernovaci mostik a regulator mozu ale nemusia prisposobit v ramci setrenia slabsim verziam. AK by aj usmernovac bol menej dimenzovany tak sa bude maximalne o trochu viac zahrievat. Samozrejme len ak vyuzijes plny vykon alternatora co okrem par okamihov po starte, ked je este cely alternator studeny, byva malokedy.
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od mikikoti »

Obávam sa že ked na jednom odišiel mostík a na druhom regulator tak ked ich dáš dokopy tak neviem koľko to vydrží.predsa už to má svoje roky.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od Dark69 »

To ppp: v ND predajniach asi nerozlisuju diodove mostiky na 85A a 80A alternator, je iba jeden typ asi, len si niesom isty ;) Zajtra zavolam do Daewaa v KE a opytam sa.....

to mikikoti: Mna to netrapy kolko vydrzi, ak oddide, tak si ho zas opravim ako teraz zadarmo doma. I tak za druhy rok to uz je druhy alternator co mi odisiel....

Hlavne by som chcel vediet ako mam zmerat diodovy mostik alebo regulator...Potrebujem na 100% vediet co na tych dvoch alternatoroch je chybne.... Nenajde sa niekto kto poradi ako?? A ake hodnoty to ma mat pri merani?
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od ferino28 »

Ak nemas osciloskop, tak to spolahlivo nezmerias. Alternator by musel byt "pohromade", musel by sa tocit a davat prud do zataze, popri tom merat.
Mozno so stastim to poskladat, nahodit do auta a skusit merat napatie pri volnobeznych otackach (napr. 13.4 V, zalezi co vsetko je zapnute) a pri zvysenych otackach (14.1 V max 14.4 V viac urcite nie ani pri max. otackach motora).
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od ferino28 »

To Dark69 : Gratulujem k jubileju :D :D :D 1000 prispevok :D :D :D
Sorry za OT v teme, no musel som :arrow:
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od Dark69 »

to ferino28 : Heh ani som si nevsimol ze uz to bola rovna tisicka :mrgreen: :D vdaka ;)
A k alternatoru, dam ho zmerat do servisu, uvidim ze co a potom si ich poskladam....
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od Dark69 »

No....tak som si poradil sam..... Rozobral som alternator a premeral si diody, boli dobre a aj regulator napätia....Tak som vsetky kontakty prepajkoval , uhliky vycistil a medene zberne kruzky prebrusil...Cuduj sa svätu alternator slape teraz ako novy...
Na volnobehu dobija 14,10V a pri 3000ot/m 14.50V .... Ak mam zapnutu komplet elektriku aj so spotrebicmi tak dobija pri volnobehu 13.50V a pri 3000ot/m 14.10V...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
dzanoka
Příspěvky: 208
Registrován: pát úno 22, 2008 18:29

Re: Píská mi alternátor

Příspěvek od dzanoka »

No....tak som si poradil sam..... Rozobral som alternator a premeral si diody, boli dobre a aj regulator napätia....Tak som vsetky kontakty prepajkoval , uhliky vycistil a medene zberne kruzky prebrusil...Cuduj sa svätu alternator slape teraz ako novy...
Na volnobehu dobija 14,10V a pri 3000ot/m 14.50V .... Ak mam zapnutu komplet elektriku aj so spotrebicmi tak dobija pri volnobehu 13.50V a pri 3000ot/m 14.10V...
viem že staršia téma ale mám podobný zámer poskladať alternátor ako sa premerajú diody?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“