Jaký motor v Tacumě zvolit?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
robertvalosek
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 29, 2006 20:37
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Jaký motor v Tacumě zvolit?

Příspěvek od robertvalosek »

Dobrý den Vám všem,
chci zakoupit Tacumu a tak okukuji co se o ní píše. A protože zde je přímo fórum, optám se jakou pohonnou jednotku zvolit v tomto voze, vhodnou k provozování na LPG ? Já vím o třech - 1.6 , 1.8 a 2.0l . Uváděny jsou i rozdílné výkony u stejných jednotek. Je některý z nich problematický, hlučný, "slabý" atd nebo je to jedno jaký motor a rozdíl je jen ve výkonech a možná spotřebě papírově? Ta se uvádí, že je vesměs u všech jednotek cca podobná.

Děkuji za Vaše postřehy a názory a hlavně Váš čas a přeji dobré dny.

Robert
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor v Tacumě zvolit?

Příspěvek od simone »

no mal som nubiru 1,6 išla celkom dobre ale ked som vyskušal 2.0 v leganze tak už pod by som NIKDY nešiel..spotreba rovnaká ale výkon je určite lepší..ja odporučam 2.0
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Jaký motor v Tacumě zvolit?

Příspěvek od blackjohn »

Já mám 1.8 66kW a žádná raketa to není, spíš na klidnou jízdu, spotřeba tak kolem 8l/100. S dvoulitrem budeš mít tak o litr větší spotřebu, ale pojede to o dost líp a navíc dvoulitry byly většinou nejvyšší výbavy(CDX-volitelně byla automatická klima, otočná sedačka spolujezdce, dešťový senzor a vyhřívané přední sedačky).
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Jaký motor v Tacumě zvolit?

Příspěvek od rudla »

Mám Tacumu 1,8 - 72kW, LPG systém BRC již od počátku provozu. Spotřeba LPG do 10l. Najeto 185 000 km. Spokojenost.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký motor v Tacumě zvolit?

Příspěvek od megajvr »

Dvoulitr je super- vyšší pojistka, jedna osma 72 kw- zlatý střed, jedna šest je pro klidnou jízdu (těžké auto). Spotřeba tě u všech motorizací plus, mínus vyjde nastejno. Hodně záleží na stylu jízdy, ovšem LPG je nejlepší volba :PP:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
hurkar
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 21, 2009 12:48

Re: Jaký motor v Tacumě zvolit?

Příspěvek od hurkar »

Dvojliter je oproti 1,6-ke tichší, živší, spotreba rovnaká. 1.6 som sa zbavil. Teraz mám 2.0 a spravil som osobný rekord, 7,5l s "troma chlapmi a vercajgom" no v zime berie viac. Normálne jazdím za 8-8,5 litra. Jednašestka bol po dvojlitrovej Nubire krok späť. Ja by som už menší motor nebral, v hocičom. Ideálny by bol Hemi V8 8) :lol:
Nubira I 2.0 CDX
Tacuma 1.6 SX
Tacuma 2.0 CDX
Orlando 2.0 LT 120kw AT
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Jaký motor v Tacumě zvolit?

Příspěvek od Hanzy »

AMEN 2.0 nejlepsi volba pojistka rozdil 00 prd proste nejlepsi verze ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
rezzotacuma
Příspěvky: 48
Registrován: pon kvě 03, 2010 11:01

Re: Jaký motor v Tacumě zvolit?

Příspěvek od rezzotacuma »

Mám 2,0 na LPG a slabší bych nebral. Spotřeba benzín 9l, LPG 10l. Povinné ručení platím 4.200 ročně - podmínka muž věk nad 30 let, bydliště mimo město. Byla to nějaká akce, ale nechali mi to i další rok.
Rezzo (Tacuma) 2,0 LPG r.v.2004, majitel od 03/09 Brno
cmd
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 02, 2010 20:45

Re: Jaký motor v Tacumě zvolit?

Příspěvek od cmd »

Ahoj, všichni,
uvažuji o koupi Tacumy 2.0, ale protože by mě určitě čekaly minimálně rozvody, možná další věci na motoru, snažím se předem něco zjistit. V Tacumě by měl být motor 2.0 s výkonem 89kW, což jak se tady na fóru píše by měl být motor z Leganzy, ale se seškrceným výkonem. Neví někdo, zda je to seškrcení dáno jenom naprogamováním řídící jednotky a motory jsou mechanicky shodné, a jestli je ten motor shodný (alespoň mechanicky) s motorem v jiném Daewoo nebo Opelu? Ptám se, kdyby mě potkala generálka, abych se mohl v příslušném fóru "nachytřit" nebo zeptat, cena v servisu by se taky mohla blížit ceně ojetiny :-( .
petas
Příspěvky: 6
Registrován: čtv pro 23, 2010 12:38
Bydliště: Přelouč okr.Pardubice

Re: Jaký motor v Tacumě zvolit?

Příspěvek od petas »

cmd píše:Ahoj, všichni,
uvažuji o koupi Tacumy 2.0, ale protože by mě určitě čekaly minimálně rozvody, možná další věci na motoru, snažím se předem něco zjistit. V Tacumě by měl být motor 2.0 s výkonem 89kW, což jak se tady na fóru píše by měl být motor z Leganzy, ale se seškrceným výkonem. Neví někdo, zda je to seškrcení dáno jenom naprogamováním řídící jednotky a motory jsou mechanicky shodné, a jestli je ten motor shodný (alespoň mechanicky) s motorem v jiném Daewoo nebo Opelu? Ptám se, kdyby mě potkala generálka, abych se mohl v příslušném fóru "nachytřit" nebo zeptat, cena v servisu by se taky mohla blížit ceně ojetiny :-( .
Zdravím,pokud mám informace o motorech 2.0 16V 98 kw,tak jenom ty co se montovaly Leganzy ,byly technologicky upraveny v Austrálii ve firmě Holden,tak tam pramení jistý výkonnostní rozdíl.Co se týče rychlosti,tak rozdílnost je v převodovce a rozvodovce.
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“