distribuce vzduchu ventilátoru kabiny

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

distribuce vzduchu ventilátoru kabiny

Příspěvek od carminsky »

Přestalo fungovat ovládání distribuce vzduchu od palubního ventilátoru. Ventilátor vč. regulace tepla pracuje normálně, ovladač rozdělovače vduchu ale nejde, do přívodní hadičky nejde vzduch. Je nějaká jednoduchá pomoc? Koukám do anglického manuálu a nejsem z toho mudrý. Odkud je zásobován přívod vzduchu do hadiček ovladače na přístrojové desce? Lze nějak přepnout alespoň do polohy ofuku čelního skla? Mě to vysadilo v poloze foukání na přední sedadla, takže auto je nyní kvůli mlžení skla nepojízdné. Děkuji za pomoc.
Naposledy upravil(a) carminsky dne čtv pro 09, 2010 16:32, celkem upraveno 1 x.
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: distribuce vzduchu ventilátoru kabiny

Příspěvek od -peha- »

To máš namysli manuálnú klímu :?:
carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

Re: distribuce vzduchu ventilátoru kabiny

Příspěvek od carminsky »

Ne, nemyslím klimu, prostě jen fukar vzduchu do kabiny, tedy přesněji rozdílení vzduchu ventilátoru - na čelní sklo,na nohy, přední sedadla atd.. Jak jsem pochopil, ten prostřední ovládací knoflík (vpravo je ovládání síly tahu ventilátoru, nalevo je regulátor tepla) pracuje na principu vzduchového spínače. Nepřichází mi do něj ale žádné médium, takže porucha není asi v přepínači, ale tam, kde vzniká nějaký vzduch, hnací médium pro přetlak právě k tomuto polohovému spínači. Zůstalo mi to viset v poloze foukání do kabiny, stačilo by mi to přepnout nějak na foukání na sklo.
Vzteknul bych se, včera po STK (komplet nové parkovačky - štíty, obložení, lanovody a nové zadní kotoučobubny s destičkama a ve předu čepy a silentbloky) a nyní nevyjedu kvůli zapařenému sklu.
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: distribuce vzduchu ventilátoru kabiny

Příspěvek od -peha- »

No tak tam Ti velmi neporadím lebo automatika nemá podtlaky ale skús je prekontrolovať či je nemáš dakde odpojený či prasklú hadičku :idea:
carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

Re: distribuce vzduchu ventilátoru kabiny

Příspěvek od carminsky »

Tak jsem našel podtlakovou pumpu, ale nejsem schopen posoudit, zda pracuje nebo ne a hadičky od ní nelze odpojit.
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: distribuce vzduchu ventilátoru kabiny

Příspěvek od -peha- »

No pokud sú tedy myslím že ano troška dlhšie tak je odrezaj ale inak čo s tým podtlakom to neviem lebo mám manuál ale len s klimatronikom :)
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“