problem z kurenim a klimou

Moderátor: Blue Lanos

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od -peha- »

Ale už si videl elektroinštaláciu tam máš len pár watíkú naviac a teliesko tedy 1 má 500 W a musíš dať najmenej 3 a vieš si predstaviť mostík alktíku no daj si to tam a o týždeň si lahší o 60€ to v najlepšom keď mostík zoženieš tak lacno :D Jo inak Legyna má od stavitelných tlmičou až po hudobné aparatúry plno uzavretých a slepých veciček no a to vykurovanie je práve deklarované VEBASKO to sa tam dá namontovať je to nezávislé a na vodu sa napája na hadicu kúrenia a teraz POZOR ten otvor je na topné teliesko 2000 W a to je napájané 220 V sústavou to sme už na jednej potvorke mali ale na to treba garáž :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od HusarJan »

No ak to tam je tak to je na 220v namontuje sa tam taká špirála no to je nič moc musíš mat zastrčku na 220v.Peto ja tiež uvažujem nad tým bevastom ale je moc drahé inač je to super mal som to možnost vyskúšat :D no a v bazare už som videl celkom dobrú cenu ;)
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od janodvt »

zdravim.
Pehačku, tak som rozmyslal, to treba odpajat tie rurky pri preplachu? co keby som ten dolny kohutik uvolnil a zhora lial vodu do systemu pri nastartovanom aute?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od kesko »

Ja som robil preplach podľa Pehovho návodu, ale hadice som odpojilpri radiátore, išli dole celkom dobre. A fakt treba pustiť tu vodu do protismeru aby si vyplavil tie usadeniny z radiátora. Jeden známy ale spomínal nejaký prípravok na čistenie systému ktorý majú v petersone a vraj je dobrý.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od -peha- »

Nie je dobré preplachovať keď tak len radiátor a pokud sa bojíš odpojiť tie rúrky u radiátoru ( kesko blahoželám Já som moju odtrhol a bolo vystarané takže radši ten druhý spôsob :D ) tak je odpoj tak ako som to tu opisoval je to lahké a Já to mám hotové za 10 minut takže žiadne obavy :lol:
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od kesko »

Ja som chcel pôvodne vymeniť radiátor, ale som asi menej zručný, nepodarilo sa, zavadzalo mi tiahlo od rychlostky k páke tak som ho nevybral. Zlomený ako detva som to vzdal a len prepláchol. Zatiaľ funguje, tak neriešim a radiator je doma takže keby niečo.... :((
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od HusarJan »

Ja som včera tiež konečne prepláchol ten radiator :D a je to poznat teraz začína kúrit skorej stačí prejst 4km a paráda :D no a pred chladičom karton :D
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od kesko »

Janko do akej výšky cladič zakrývaš?
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od -peha- »

Já do 3/4 to bohate stačí a kartón mám vždy z nádrží na LPG :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od HusarJan »

čav Peto ja mám do roboty tak 4-5km tak ho mám zakrytý celý a ešte zo spodu je celý motor zadeklovaný,ale musíš na to myslet aby si ho neuvaril :D no myslím si ,že sa to ani nedá lebo, ked sa spustia oba predné vetráky tak je to dobrý rámus ktorý sa podla mna prehliadnut nedá to mám takú kontrolku :D dole na nohy je vždy teplejší vzduch lebo je bližšie k radiatoru a kým príde hore k fukárom je o niečo chladnejší :D sú tam straty korejci zabudli zabalit té hadice niečím no Nemci pri A8 mysleli na všetko :D no ale aj cena stojí zato :lol: Peto ak chceš mat ešte teplejšie čo tak si spravit bufík na plyn :D kedysi som nosil zo sebov prerobený ohrievač lebo ávie nič nemali no a na colnici vetšinou do čiech ,ked som tám stál jak blbec aj 5hod by som zamrzol no oplatilo sa to, každý sa chodil ku mne zohrievat :D a ty tam máš zrovna nádrž na lpg škoda by hu nebolo využit dva krát :lol:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od -peha- »

No Já mám do roboty len 2 km a Superb a Oktávka sú vždy vytopené bo cez zimu im v garáži kúrim a tak Kráska sa pomali uloží na zimný spánok :lol: Já ju v zime používam len keď dakde ideme dalej alebo na výlet na zimnú prevádzku mám hlavne Octávku a ta kúrí fantasticky :lol:
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od HusarJan »

To maš pravdu aj feldy kuria dobre :D
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od janodvt »

sevaste, dnes som rozbehal radiator podla Pehovho navodu, vdaka. ale: ked som dole poodoberal plasty prisiel som na to ze neviem ci tam ma byt alebo nema byt daco. je tam take biele L tiahlo co nie na nic napojene a funguje ked sa bavim s teplotami. ako to mate zapojene a kam to ma ist?
Přílohy
30102010138.jpg
30102010138.jpg (62.09 KiB) Zobrazeno 2766 x
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od -peha- »

V pohode to má každá a fakt neviem na čo tam je ale nechýbá tam nič no aj Já som prvý krát hladal tiahlo k nej :lol:

Tady je moje tiahelko................. :lol:
Přílohy
DSC00072.jpg
DSC00072.jpg (112.2 KiB) Zobrazeno 2764 x
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: problem z kurenim a klimou

Příspěvek od janodvt »

Dakujem Peha, ako stale si nesklamal, este raz vdaka
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“