Nastartuje a hned chcípne

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
tygrass
Příspěvky: 18
Registrován: sob říj 16, 2010 19:35
Bydliště: Praha 10

Nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od tygrass »

Mám takový problém,než jsem něco začal dělat,tak jsem měl volnoběžné otáčky1800ot/min Nessi 1.5 16V,dělal jsem si v pohodě své věci na autě a odpojil baterku,při zapojení baterky a pokusu nastartování byly otáčky už jen 1000 ale to hned chcíplo.Jako kdyby řídící jednotka zapoměla otáčky krokoměru.Může to být tím krokovým motorkem??děkuji moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
verusamira
Příspěvky: 167
Registrován: sob zář 04, 2004 00:30
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od verusamira »

Mám stejný problém.Přivezl jsem auto ze servisu,výměna rozvodů,brzd,chladiče, vodní pumpy atd. A ted mi nedrží otáčky.Nastartuju a v pohodě,ale jekmile sešlápnu plyn začne se dusit a chcípne a pak to chvilku trvá,než zase naskočí.Když se mi podaří to rozjet tak musím držet otáčky aby to zas neumřelo. -P
tygrass
Příspěvky: 18
Registrován: sob říj 16, 2010 19:35
Bydliště: Praha 10

Re: Nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od tygrass »

jenže já jí na plynu udržím,když ho pustím tak chcípne a to můžu jet jenom na jedničku-spojka plyn a pořád dokola,nestačí zareágovat vůbec motor či nevím
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: Nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od vladimir fodor »

tygrass skus spresnit tých 1800ot-min.pri studenom motore alebo teplom a akú opravu si vykonával,no a či si trikrát zapol a vypol klúčik zapalovania pre nakalibrovanie krakoveho motorčeka a snímača polohy škrtiacej klapky po zapojení baterky.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od Hynek »

vladimir fodor píše:tygrass skus spresnit tých 1800ot-min.pri studenom motore alebo teplom a akú opravu si vykonával,no a či si trikrát zapol a vypol klúčik zapalovania pre nakalibrovanie krakoveho motorčeka a snímača polohy škrtiacej klapky po zapojení baterky.

Přesně tak. po odpojení baterky ji musíš znova naučit , jak se má chovat! Podívej se do archívu , tam je přesně popsán návod, jak na to! :roll: :roll: :roll:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
tygrass
Příspěvky: 18
Registrován: sob říj 16, 2010 19:35
Bydliště: Praha 10

Re: Nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od tygrass »

Tak motor byl studený a otáčel jsem klíčkem několikrát abych to nastavil,to jsem si přečetl ale od tý doby to jen nastartuju a hned zdechne,pokud už předtím měla špatné otáčky,když byla teplá,úkony které jsem při odpojení baterky dělal jsou,že jsem se hrabal v přístrojovce ale nic zásadního.zkusím vyměnit krokový motorek a uvidím,všechno jinak normálně šlapalo
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od palikx »

zkusil bych jeste znova odpojit baterku.nekdy to chvili trva nez si to sedne.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
tygrass
Příspěvky: 18
Registrován: sob říj 16, 2010 19:35
Bydliště: Praha 10

Re: Nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od tygrass »

Tak jsem to zkoušel ještě jednou a pořád stejný,už nereaguje ani na plyn když jej sešlápnu při tom volnoběhu startovacim,tak už fakt nevím
tygrass
Příspěvky: 18
Registrován: sob říj 16, 2010 19:35
Bydliště: Praha 10

Re: Nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od tygrass »

Tak už jsem jí konečně rozhýbal,bylo to mít motorkem,byl úplně černej :? ,při první jízdě jsem se lekl,auto vůbec netáhlo,jen na 2tis ot,pak po chvíli už to bylo dobrý jela krásně.Pořád mi vypadává náhon na tachometru,už to ukazovalo a pak najednou nic -P
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Nastartuje a hned chcípne

Příspěvek od mikikoti »

skus pozret cidlo skrtiacej klapky alebo sice neprevdepodobne ale mozno modula a cievka v rozdelovaci.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“