Potenciometer škrtiacej klapky + lambda sonda + LPG -problém

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Palo99
Příspěvky: 98
Registrován: čtv led 15, 2009 13:40

Potenciometer škrtiacej klapky + lambda sonda + LPG -problém

Příspěvek od Palo99 »

Včera som bol na diagnostike, pretože mi skoro stále vyhadzovalo kontrolku - CHECK- .
Doteraz to bolo len pri jazde na plyn , ale v poslednej dobe to robilo už aj pri jazde na benzín , preto som dal auto na diagnostiku.
Vypísalo chyby- vadné :
a. lambda sonda
b. potenciometer škrtiacej klapky.
1. Dá sa nejako repasovať potenciometer , alebo treba vymeniť radšej za nový ?
2. Pri demontáži a spätnej montáži treba urobiť nejaké základné nastavenie potenciometra resp. škrtiacej klapky ?
3. Môže súvisieť vadná lambda sonda s vadným potenciometrom , čiže keď vymením potenciometer ,lamda sonda bude dávať správne hodnoty ?
4. Dá sa z emisnej kontroly výfukových plynov zistiť , že keď idem na LPG , nespaluje sa súčastne aj benzín /mám podozrenie , že mi nejako rýchlejšie klesá ručička stavu paliva -benzín / ?
Mám ešte klasický systém LPG - LOVATO - montovaný v r. 2003.
5. Na ako dlho môže byť odpojená baterka , aby na nevyresetovala pamäť RJ pre LPG a s tým spojení nutné znovu naprogramovanie nastavení RJ pre LPG ?
6. Môžem nabíjať baterku tak ,aby som nemusel odpájať jej kontakty ?

Ďakujem za pomoc.
Reklama
 

carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

Re: Potenciometer škrtiacej klapky + lambda sonda + LPG -problém

Příspěvek od carminsky »

Kontrolka Check se mi rozsvicí při startu na benzin, po přepnutí zhasne.
Podezření na současnou spotřebu benzinu s plynem mám také.

Je možné instalovat nějaké vypínání benzin. pumpy, když jedu na plyn?
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Potenciometer škrtiacej klapky + lambda sonda + LPG -problém

Příspěvek od -peha- »

Palo - No lambda Ti pri tvojom systému riadí LPG taže budeš ju musieť vymeniť a asi nič íné ako vymeniť ten potenciometer tiež nebude lebo oprava je prakticky nemožná ale pokud o dakom čo to skúsi tak nehovorím že sa to nedá ale ješte som o tom nepočul.Po spetnej montáži netreba nič nastavovať a LOG jednotky majú trvalo nastavené hodnoty no pokud ale blbne lambda je dosť isté že to už LPG rozladilo takže nastavenie bude nubné. A to prisávanie benzinu to sa Nám tu stávalo ale len na Nubirách no vieš dá sa to lahko skúsiť a to tak že pri chodu na LPG odpoj jeden káblik z plynového ventilu a mal by motor po chvýly zhasnúť no ovšem dá sa aj odpojiť čerpadlo a to už je odpoveď aj pre Carminskeho :idea:

Tak hoši tady to máte

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... a&start=15

Jo na Leganze je pojistka čerpadla presne tak ako je to tam lebo je to zhodné s Nubkou :D
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“