ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od ladinek »

:PP: AHOJ VŠICHNI,MÁM MOŽNÁ HLOUPÝ DOTAZ ,ALE PŘESTO SE ZEPTÁM.VZHLEDEM K TOMU ŽE NEMÁM GARÁŽ A NA AUTĚ MÁM LITÁ KOLA KOUPIL JSEM NA NĚ BEZPEČTNOSTNÍ MATKY.MYSLÍTE ŽE PŘÍPADNÉHO ZLODĚJE TYTO MATICE ODRADÍ ANEBO DNES JIŽ NENÍ PROBLÉM SI S NIMI PORADIT?

MÁTE NĚKDO ZKUŠENOST S ODCIZENÍM KOL I S MATKAMI?
A JE DOBRÉ NA JEDNO KOLO NAMONTOVAT TY MATKY TŘEBA DVĚ?JESTLI TO VŮBEC MŮŽE BÝT. :o)
DÍKY ZA REAKCE :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od Ondras »

Bezpečnostní matice odradí spíše náhodného zloděje. Když někdo tvá kola opravdu chce, vezme si je. Nicméně obyčejná kola se nijak hodně nekradou. Buď klidný.

btw. Capslock není dobrý ;)
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od Scorpion.11 »

Já si myslím,že pro svůj klid v duši ty bezpečnostní matky mají svůj smysl i trochu zabezpečení ;) Včera jsem přezul u nás kola a též mi říkal kámoš v opravně,že by bylo nad těma bezpečnostníma matka zauvažovat a zakoupit -i Ono z jedné strany se to třeba nekrade,ale když si vezmu,že kola stála 8.500Kč a dalších kolem 5.000Kč za gumy,takže to žádná levná záležitost není :mrgreen:
Ono někdo může tvrdit,že když to bude chtít tak to stejně sebere a nebo ti ukradnou či odtáhnou celé auto,ale zas s takovým smýšlením by nemohl člověk ani s autem vyjet před barák :lol:
Tak kdopak z vás už má bezpečnostní matice :?:Které z těch bezpečnostních matic jsou kvalitní a fakt dobré i vhodné :?: Kde a jaká cena :?: Možná,že i nějaké fota by potěšili lahodnému zraku ať je s čeho vybírat :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od HusarJan »

No dnes už skoro každý má na al.diskoch bezp.šroby no niektorý aj na plecháčoch a ked nie tak ich na to upozorníme aj v servise. ;) -P
Přílohy
IMG_2430.JPG
IMG_2430.JPG (184.43 KiB) Zobrazeno 5969 x
IMG_2429.JPG
IMG_2429.JPG (203.79 KiB) Zobrazeno 5969 x
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od mino »

Bezpečáky mám aj ja ale dostal som ich v servise spolu s ozdobnými maticami, lebo som kupil disky bez . Samozrejme boli zadarmo. :lol: Ale tie bezpečnostné su asi okolo 30-40 e čo som pozeral.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od lomngi »

Čo sa týka bezpečnostných šrobov tak samozrejme je to dobrá vec na zabezpečenie kolies aj ja ich chcem mať na alu kolesá. Problém je v tom že v BA a okolo TT začali kradnúť kolesá aj tak. Používajú na to jednoduchý spôsob. Rozbijú na aute sklo , otvoria kufor , nájdu kľúč na bezpečáky a zoberú kolesá. Tak že vznikne 2násobná škoda. Kolegovi z práce tak ukradli alu kolesá . Zlodeji podľa štatistiky vedia že 92 percent ľudí to uklada do kufra kde ma kľúč na kolesá. Preto osobne ja chcem kupovať take čo môžeš použiť ako prívesok na kľúče. Výrobca k tým dodáva aj nálepku čo sa lepí na kolesá a oznamuje že kľúč sa nenachádza v aute . Najbližšie priložím foto. Cena 4 ks sa pohybuje okolo 60- 80 eur ale výrobca garantuje jedinečnosť kľúča . Že ďalší taký není. A pripade ukradnutie kolies uhradí škodu.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od Scorpion.11 »

Nazdar lomngi to jsem ani nevěděl,že něco takovýho existuje -i Máš nějaký foto těchto bezpečnostních šroubů a nebo aspoň odkaz ať vím co to mám vůbec hledat :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od ladinek »

:D Bezpečnostní matky mám i já.Kupoval jsem je za cca.1000kč.Jsou úplně zapuštěný uvnitř kola takže se nedají chytit např. hasákem.V Tescu jsem viděl i za 200kč ,ale těm moc nevěřím,já je koupil u nás v BMW Renocar.A nástavec na klíč v autě nenechávám nikdy :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak jsem se díval na net a hledal jsem co tu psal lomngi,ale nepodařilo se mi zatím nic takovýho najít :?(doufám,že lomngi dá sem nějaký odkaz) :PP: Zatím to asi vypadá na pojistné matky od McGard-vypadají být asi nejspolehlivější ;) http://www.tgpneu.cz/fulltext.php
Nebo která je nejlepší značka pojistných matek :?: :?:

McGard - pojistné šrouby a matice
http://www.autodoplnky.cz/aktuality-sho ... ce-a947079
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od lomngi »

Dám sem tu stránku aj foto. Tie skrutky už mám doma na synovom aute. Musím pozrieť na výrobcu.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od Scorpion.11 »

lomngi píše:Dám sem tu stránku aj foto. Tie skrutky už mám doma na synovom aute. Musím pozrieť na výrobcu.
Díky moc a jsem zvědav co je to za značku :lol: Jinak ty ještě na Aveu nemáš tyto šrouby :?: ;)
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od Scorpion.11 »

lomngi píše:Dám sem tu stránku aj foto. Tie skrutky už mám doma na synovom aute. Musím pozrieť na výrobcu.
Čau Lomngi kdy sem dáš ty fota a odkaz na ty zabezpečovací matky? :PP: Předem dík ;)
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 151
Registrován: stř bře 03, 2010 12:59
Bydliště: Pardubice

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od Baryk »

Zabezpečovací matky jsem nikdy neměl v ruce. Podle obrázků, zde vystavených vidím, že je potřeba speciální klíč, který se asi dodává s matkami/šrouby. Předpokládám, že pro zloděje nebude problém si tyto klíče opatřit. Já to řešil na svých autech tak (dříve se takové speciální matky neprodávaly), že jsem si na každé kolo nechal vyrobit dva šrouby/matky, které měly hlavu s jiným průměrem na použitý klíč. Pak jsem měl na každém kole dvě originál matky/šrouby a po jedné matce/šroubu s jiným průměrem na klíč. Je sice pravda, že jsem musel mít v autě schované další klíče potřebného rozměru, ale vyplatilo se mi to. Jednou mi chtěli ukrást kola, ale neukradli. Byli to "slušní zloději", u kola na zemi ležela odšroubovaná jedna originál matka a sundaná poklice kola.
AVEO sedan 1,2 16V / 72856 km
Spotřeba: 4,7 až 5,9 l/km
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od simone »

Lomngi čo požaduje predajca aby nahradil škodu???? lebo sa mi to začína páčit ta veta že ak to ukradnú uhradia škodu...
totižto ak sa chce ukradne sa všetko ..len nato treba vytvoriť podmienky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: ZABEZPEČENÍ ALU. KOL

Příspěvek od ladinek »

potřeboval bych poradit nějakou stránku na bezpečtnostní matice na alu kola ,protože ty co jsem měl mi přijdou nějaký moc krátký,nechci kupovat někde v tescu ty už jedny mám ,chtěl bych nějaký dobrý tak jestli o něčem víte hodte mi sem prosím link :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Kola a pneu“