POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
andyrs1
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 16, 2010 23:33
Bydliště: Rimavka Sobota Slovensko

POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

Příspěvek od andyrs1 »

Cafte. Roztrhol sa mi rozvodovy remen na DAEWOO NUBIRA 2.0 98kw rv1998. Typ motora X20SED.
Moja otazka je ci podla vas velka skoda na motore? stalo sa to za jazdy. Neviem ci sa este oplati davat to do servisu.
Volal som ohladom tohoto problemu jedneho znameho ktory je mechanik a ten mi povedal ze nema skusenost s daewoom ale ze niektore vozy z azie su robene tak ze sa v pripade roztrhnutia remena skoro nic nestane. Tak vas prosim ak mate skusenost alebo ste odbornici poradte :( dat opravit alebo tahat hladat nejaky pojazny bez papierov? Krasne vam dakujem za vase rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

Příspěvek od Ivoš »

Mě se to stalo, ale naštěstí když jsem stál. Variant je spousta a mezi nimi i ta, že je motor kaput úplně. Takže posouzení bych nechal na servisu. Ten můj případ mě stál tuším někde okolo 8 000 Kč
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

Příspěvek od Peterek »

to andyrs1: není podstatné jestli k roztržení řemene dojde za jízdy nebo u stojícího auta. Vždy běží motor a záleží na jeho konstrukci. Jestli jsou ventily při plném otevření níže než písty v horní úvrati je to malér - potkají se. Pokud ne jde pouze o řemen + kladky a H2O pumpu. Klasická výměna rozvodového řemene. Kdyby se ti potkaly byla by to rána a motor by byl KO (generálka). Motor 2,0 98 kW je myslím původem konstrukčně Opel (GM) a ty se nepotkávaly. To až novější 16-ti ventily (vyšší výkon - větší kompresní poměr).
Myslím že To máš OK, ale dej vědět. Máš stejný motor jako Leganza.
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
andyrs1
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 16, 2010 23:33
Bydliště: Rimavka Sobota Slovensko

Re:Peterek a Ivoš

Příspěvek od andyrs1 »

Ivoš dik za povzbudenie. boh daj aby to bolo bez poskodenia. zajtra ho beriem k odbornemu lekarovi. :D uz mam termin.


Peterek ani nevies ako si ma potesil. mozno uz dnes budem vediet trochu spat a zajtra vecer uz budem vediet viac. To auto pre mna vela znamena :D nestracam nadej a urcite dam vediet ako sa to skoncilo.


Este chcem dodat tolko ze mi ten remen nevydrzal ani 2400 km a urcite budem skumat z akeho dovodu nevydrzal.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

Příspěvek od mino »

Dopln si do profilu prosím aspon orientačne bydlisko. -i Držím palce aby to dobre dopadlo. Po tolkých km to je fakt čudné.
Škoda Roomster TSI
stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

Příspěvek od stefan zbortek »

No na mojí 1.6tce se mi to potkalo na dálnici za Brnem.Dotáhl jsem to k palikxovi a ten po sundání hlavy zjistil uplnou katastrofu.Všech 16ventilu v čudu,z toho 2-3 uplně zlomený.Materiál mě v drafelu-20% sleva,vyšel na cca 13 000kč+nějaká ta prácička.Tak přeju hodně štěstí
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
andyrs1
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 16, 2010 23:33
Bydliště: Rimavka Sobota Slovensko

Re: vsetci :D

Příspěvek od andyrs1 »

Tak vam dakujem za vase rady. sprava zo servisu ma velmi nepotesila lebo som nevedel co to pre mna znamena.
Mam zniceny jeden rad ventilov. Servisak ale ma nejake kontakty na vrakoviska a udajne vie zohnat celu hlavu
za cca 1ooEUR a novu sadu rozvod remena za 17oEUR. takze ma to cele bude stat cca 320-350eur.
Remen sa roztrhol preto lebo pri poslednej vymene vymenili len remen a kladky, no nepovazovali za potrebne vymenit
vodnu pumpu. takze bacha na znackovy servis kde cloveka nepustia do priestorou dielne a nemoze sa pozriet za co vlastne ozaj zaplati. Kedze uz nemam doklad o oprave, tak nemam narok ani na ziadne zaruky a radsej nebudem konkretne menovat servis. Viete aby som nahodou nemal problemy za poskodzovanie dobreho mena ak nejake maju :D mozem povedat len tolko ze ten servis je vo Zvolene na strazi :D a tento smailik venujem len a len im :lol:
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

Příspěvek od ppp »

A toto je dovod, preco si menim rozvody radsej sam. Potrebujem mat istotu ze neostanem stat na dialnici s roztrhnutym remenom.
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

Příspěvek od koniQ »

tak ja si to sam nemenim, meni mi to kamos, a mam na neho spolah :) :PP:
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
barticz
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 25, 2009 12:54

Re: POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

Příspěvek od barticz »

Zdravím ,mě se to stalo za jizdy do kopce zničeho nic mi chcípl motor.Musí být vždy velká rána aby byl motor k.o??Ještě jsem myslel že mi asi došel benzín protože mi svítila kontrolka tak jsem dolil benzín a zkoušel startovat až když to po hodně dlouhé době nestartovalo tak jsem zkusil odpojit filtr abych viděl jestly teče benzín a tekl pak jsem koukl pod kryt rozvodáku a on nikde.Mám 1.6 16 ventil prosím o odpověd díky
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Re: POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

Příspěvek od stulpa »

To samy, jedu,jedu a najednou koukam ze nejedu :roll: motor tise zhas. Praskl rozvodovy remen. Zadna rana,zadny skripot,vubec nic. Tak sem taky zvedav jak dopadnu :idea: :?
Daewoo Nexia 1.5, 16V, 66 kW, 5dveří HB, GTX--- R.I.P.
Daewoo Nubira 1.6 16V (A16DMS) sedan + LPG AGC 01.05-67R-01 Rv: 2001
barticz
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 25, 2009 12:54

Re: POTREBUJEM RADU ROZTRHNUTY ROVOD REMEN: NUBIRA 2.0 98kw

Příspěvek od barticz »

já zejtra zavolám do servisu jestly by mě vzaly snad nebudou mít plno tady to je na prd bez auta.......Docela mě děsí představa že by byl k.o
Uživatelský avatar
Peterek
Příspěvky: 112
Registrován: čtv led 15, 2009 10:30
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: vsetci :D

Příspěvek od Peterek »

andyrs1 píše:Tak vam dakujem za vase rady. sprava zo servisu ma velmi nepotesila lebo som nevedel co to pre mna znamena.
Mam zniceny jeden rad ventilov. Servisak ale ma nejake kontakty na vrakoviska a udajne vie zohnat celu hlavu
za cca 1ooEUR a novu sadu rozvod remena za 17oEUR. takze ma to cele bude stat cca 320-350eur.
Remen sa roztrhol preto lebo pri poslednej vymene vymenili len remen a kladky, no nepovazovali za potrebne vymenit
vodnu pumpu. takze bacha na znackovy servis kde cloveka nepustia do priestorou dielne a nemoze sa pozriet za co vlastne ozaj zaplati. Kedze uz nemam doklad o oprave, tak nemam narok ani na ziadne zaruky a radsej nebudem konkretne menovat servis. Viete aby som nahodou nemal problemy za poskodzovanie dobreho mena ak nejake maju :D mozem povedat len tolko ze ten servis je vo Zvolene na strazi :D a tento smailik venujem len a len im :lol:
Promiň, že jsem Ti dal marnou naději. Ona se nemusí vždy ozvat rána. To jen když popř. dojde k proražení bloku motoru. Shodou okolností jsem ve čtvrtek viděl takto postižený motor 1,9 TDI z Octávie. K té výměně a dohledu nad ní. Nechci se Tě dotknout, ale ve faktuře jsi měl práci a díly. A čerpadlo H2O Ti zadarmo nedají. Takže ho neměnili. Taky když dám miláčka do servisu, podrobně se informuji co budou dělat a při přejímce - co udělali a staré díly chci zpět. Slušný servis to dělá bez vyzvání - automaticky.
Jinak mnoho šťastných km (s novým řemenem a spol aspoň 60 kkm). ejedeš na Manín?
stará Škoda OCTAVIE, 2xMB W123, manželka Š100, Olcit (děs a hrůza), Opel Kadet combi, Toyota Yaris (automat), nyní náhodně Leganza přezdívaná "Legolanza" tmavá modrozelená metalíza
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“