Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

chrudoš píše:...Toz lidi, budme radi, ze resime jen a jen spotrebu a auta zatim jezdi bez technickych zavad! Tak mnoho stastnych km vsem :)
Jo, jo... nechete někdo koupit moje Lacetti??, Je v dieselu!!! :lol: A na diesely mám docela slušnou spotřebu!!! :o)
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: spotřeba

Příspěvek od Muco »

Aj ja si to myslím...Chalani,Cruze je pekné a verím tomu,že aj pohodlné vozenie je v ňom..tak sa vys..na nejaký vyšší apetit-len nech slúži!!!
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Benzin dat LPG a jen se pri tankovani usmivate na pumparky :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

A existuje nejaky ofiko zpusob na Cruze? Bez ztraty zaruky? Jen by me to zajimalo
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

No taky se přidávám k dotazu. Už jsem taky o tom přemýšlel. A jak se pak to auto změní výkonově?
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Co se tyce zaruky bych to neresil tam nemuze zaden problem nastat a maximalne na veci s tim spojene a museli by prokazat ze to spusobilo LPG a to nema co poskodit.Vykon neklesa dnes u novych systemu nebo tak ze minimalne a navic kdyz mate auto na firmu tak se neplati silnicni dan i kdyz u novych aut se nejakou dobu myslim neplati taky...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

chrudoš píše:A existuje nejaky ofiko zpusob na Cruze? Bez ztraty zaruky? Jen by me to zajimalo
Když jsem přemýšlel o Cruzovi, bavil jsem se s prodejcem o 1.8 LT s předěláním na LPG. Oficiálně záruka padá na dotčené díly, ale záleží na servisu, jak se k tomu postaví. V Rychnově jsou velice vstřícní.
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

A jaka je cena to tam nechat namontovat? Muzu si potom menit jestli pojedu na benzin nebo na plyn?
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

PeS píše:
chrudoš píše:A existuje nejaky ofiko zpusob na Cruze? Bez ztraty zaruky? Jen by me to zajimalo
Když jsem přemýšlel o Cruzovi, bavil jsem se s prodejcem o 1.8 LT s předěláním na LPG. Oficiálně záruka padá na dotčené díly, ale záleží na servisu, jak se k tomu postaví. V Rychnově jsou velice vstřícní.
Presne tak je to o tom jak se k tomu postavi a nebo jestli to budou chtit svest na LPG ;)
Prestavba kolem 26000-30000kc jak kde a ukazatel byva takovy ze ukazuje vetsinou diodove ze jsou 4 a to ukazuje po ctvrtinach.CRUZE ma dokonce origo na displeji kontrolku LPG ale jestli jen jako ze nekde se dela origo s plynem a jde ozivit to jsem jeste nezjistoval...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

Daff.Cz píše:A jaka je cena to tam nechat namontovat? Muzu si potom menit jestli pojedu na benzin nebo na plyn?
Ano, ceny jsou, jak píše Hanzy.
Pokud se objednává Cruze v 1.6, je možné objednat "předpřípravu" pro LPG. Ptal jsem se prodejce, a znamená to - jiné ventily a nějaké drobné úpravy. (možná i ono zpojení kontrolky LPG...).
Jinak 1.8 je možmné přestavět jako "hromadnou montáž" a doporučuji s mazáním ventilů - je to cca o 1000,-Kč dražší, ale určitě se ta investice vyplatí, pokud nemáte ventily určené pro LPG...
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Nevim jestli priprava znamena jine ventily ale vim ze to mazani pridavaji autum co maji s tim problem u GM jak Opel tak my s tim problem nikde nebyl i po 500000km a kdyz budu citovat tak je to jen tahani penez od lidi ale kdyz to tam chcou tak jim to tam dame :D Ja osobne mam auto co ma za sebou pres 170000km na LPG a motor jak novy a na druhem ted 40000km a rovnez ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od -peha- »

Preboha veď sa to tu už milionkrát preberalo FLASH-HUBE je odrb na vaše peňaženky :!: Veď aj sám dodávatel tvrdí že sa jedná o VÝFUKOVÉ ventily a ako do nich zo sania pri tej teplote vo valcoch dostaneš ten olej to nechápem a až to pochopím tak idem opravovať šiacie stroje.Tento problém naposledy mali Š-120 a prvé modely Favorita.Podnikové auta dodávatelou Flashu to majú a vetšina z nich už tam 3 roky nemá novú náplň.Cruze môže jazdiť bez akých kolvek úprav na LPG.
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

Hanzy píše:Nevim jestli priprava znamena jine ventily ale vim ze to mazani pridavaji autum co maji s tim problem u GM jak Opel tak my s tim problem nikde nebyl i po 500000km a kdyz budu citovat tak je to jen tahani penez od lidi ale kdyz to tam chcou tak jim to tam dame :D Ja osobne mam auto co ma za sebou pres 170000km na LPG a motor jak novy a na druhem ted 40000km a rovnez ;)
Přiznám se, že jsem měl 5 aut na LPG a ani u jednoho mazání ventilů a taky žádný problém. Ale vím o lidech, kteří je upálili se stejným autem, jaké jsme měl já. Takže teď jsem objednal nové auto a mazání ventilů si nechám namontovat. možná to jsou vyhozeníé peníze - ale fungují jako placebo )a je mi dobře :lol: )
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Problem byl u starych systemu ktere dovolily jizdu na LPG aniz by byl zahraty motor a bylo mozne jet na LPG i pri teplote motoru -20 a to byl problem ze plyn nebyl dostatecne zplyneny a sel tam v kapalnem stavu a v tom ma daleko vyssi teplotu horeni a muze podpalit ventily a zalepit vstriky.Jednou jsem tak jezdil asi 6 mesicu jen na LPG protoze byla porucha a nejelo to na benzin a museli cistit vstriky a nastesti to stacilo.
Dnesni moderni systemy dovoli prepnout az je teplota motoru minimalne 30 stupnu a kdyz je teply motor tak me nepusti driv nez 30 sekund po nastartovani.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

A jqk to vlastne funguje na LPG? To si urcuje samo jestli to pojede na benzin nebo na plyn? Nebo si to ja muzu prepinat jak potrebuju? A jaka je spotreba plynu?
A to se montuje misto rezervy? Nebo se to da namontovat i nekam jinam? A jak je to s Stk?a nemate strach s tim jezdit? Jak se to chova kdyz treba jsou takovy vedra a nebo kdyz do vas nekdo naboura?
Omlovam se za tolik dotazu najednou :D
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“