Skáče ako koza

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Skáče ako koza

Příspěvek od Kajo 79 »

Nazdar páni.....dnes sa mi vyskytol problém.....zase....Moje auto zničoho nič začalo skákať....robí to hlavne pri pridávaní plynu, ale aj pri plynulej jazde. Keď spomalujem a držím zmačknutú spojku a druhú nohu mám na brzde, tak nič......Otáčky pri neutrále sú v norme na 900.....
Mohlo by to byť palyvovým filtrom, alebo sviečkami, alebo čím...??????
Každá rada sa cení...
Reklama
 

Uživatelský avatar
žofre
Příspěvky: 73
Registrován: ned bře 21, 2010 21:21
Bydliště: Dolné Srnie S.R. okr.NMn/V

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od žofre »

Já som mal taký problém s Lanosom zaslepil som ERG ventil a je pokoj autíčko ide jak šíp. Jak nevieš kde to je ,tak je to taký mosadzný hríbik alebo zmenšený lietajúci tanier pišrobovaný na sacom potrubí dvoma skrutkami na 13 klúč, môže to robit aj palivo alebo filter
Lanos 1,5 ,8v 63 kw r.v. 2000 modrozelená metalíza, predné okná v elektrike, fólie,deflektory , nové pneu. barum brilantis 2.
Uživatelský avatar
Laclosak
Příspěvky: 167
Registrován: pát dub 02, 2010 15:16
Bydliště: Brodek u Konice----24km od Prostějova

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od Laclosak »

Kajo 79 píše:Nazdar páni.....dnes sa mi vyskytol problém.....zase....Moje auto zničoho nič začalo skákať....robí to hlavne pri pridávaní plynu, ale aj pri plynulej jazde. Keď spomalujem a držím zmačknutú spojku a druhú nohu mám na brzde, tak nič......Otáčky pri neutrále sú v norme na 900.....
Mohlo by to byť palyvovým filtrom, alebo sviečkami, alebo čím...??????
Každá rada sa cení...
No filtrem by to mohlo byt,zkus pridat prudce plyn a v momente kdy ma auto akcelerovat tak by se melo zacit dusit pokud je to filtrem nebo treba i cerpadlem v horsim pripade......Ocisti svicky zkontroluj odtrh.....
Daewoo Nexia 1.5 8v....55kw...r.v 95....5dv....Hatchback
Je to mazel :D
Červené podsvícení,RECARO sedačky,Sportovní filtr,Bíločerný lak
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od ferino28 »

Nexia nema EGR ventil, teda aspon som ho este na nexii nevidel. Chyba tam moze byt teda ... Skusit to rozdelit. Bud na chybu v dodavke benzinu do motora, alebo problem s iskrou (teda za predpokladu ze nesvieti ta oranzova kontrolka motora na pristrojovke a vzduchovy filter je v schopnom stave). Takze sa zacne od toho najjednoduchsieho, teda asi vizualnou kontrolou sviecok (ci su rovnakej farby ...) a postupne dalej ..........
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od Kajo 79 »

Sviečky sú v poriadku....sú ako nové....Ale skúsil som naštartovať za tmy .....a všimol som si, že prebíja indukčná cievka a kábel, ktorý z nej vedie do rozdelovača.....tak uvidím....
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od ferino28 »

Vynikajuco. Tak vymenit. Verim, ze to bolo tym. Este mozno by to chcelo dat dole hlavu rozdelovaca, skontrolovat, vycistit (bez vody). Nastastie nexia nemoze prekvapit ziadnou drahou opravou, je tak jednoducha ... Asi najhorsie co ju moze stretnut, je prasknuty rozvodovy remen (z tych "beznych poruch") ...
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od mikikoti »

Keby nepomohlo vymeniť ten kabel od cievky tak rozlož rozdeľovac a pozri palec rozdeľovača a popripade ho vymen a očisti kontakty.mne to pomohlo.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Laclosak
Příspěvky: 167
Registrován: pát dub 02, 2010 15:16
Bydliště: Brodek u Konice----24km od Prostějova

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od Laclosak »

ferino28 píše:Nexia nema EGR ventil, teda aspon som ho este na nexii nevidel. Chyba tam moze byt teda ... Skusit to rozdelit. Bud na chybu v dodavke benzinu do motora, alebo problem s iskrou (teda za predpokladu ze nesvieti ta oranzova kontrolka motora na pristrojovke a vzduchovy filter je v schopnom stave). Takze sa zacne od toho najjednoduchsieho, teda asi vizualnou kontrolou sviecok (ci su rovnakej farby ...) a postupne dalej ..........
Nexie maji EGR ventil ,ale myslim se davali jen do 16V DOHC vyrobenych v 1997
Daewoo Nexia 1.5 8v....55kw...r.v 95....5dv....Hatchback
Je to mazel :D
Červené podsvícení,RECARO sedačky,Sportovní filtr,Bíločerný lak
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od Kajo 79 »

Tak dnes som to vyriešil......dal som vymeniť ten filter, aj vysokoprepeťovú cievku.....kábel som zatial nezohnal......auto ide ako pomasle......zaťial........
Ale poviem vám- zohnať tú cievku dalo mechanikovi zabrať.......aj tie káble sa robia iba po sadách, takže sú tam káble aj ku sviečkam....a o to je to drahšie.
Ale hlavne, že to šlape....
Haggi
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 31, 2006 11:44
Bydliště: Jihlava

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od Haggi »

ferino28 píše:Nexia nema EGR ventil, teda aspon som ho este na nexii nevidel. Chyba tam moze byt teda ... Skusit to rozdelit. Bud na chybu v dodavke benzinu do motora, alebo problem s iskrou (teda za predpokladu ze nesvieti ta oranzova kontrolka motora na pristrojovke a vzduchovy filter je v schopnom stave). Takze sa zacne od toho najjednoduchsieho, teda asi vizualnou kontrolou sviecok (ci su rovnakej farby ...) a postupne dalej ..........

Zdravím,dnes se mi na palubovce rozsvítila ta oranžová kontrolka...střídavě chvíli svítí pak zhasne auto pocukává a ztratilo chvílema výkon , otačky volnoběhu nedrží padají snad na 400-500 a po jízdě cca 20 km je uplně černá koncovka výfuku .. no hrů za nemá někdo zkušenost??? díky sem z toho dosti v... pač denně do práce ale v tomto stavu to asi nemá cenu ani startovat i chod motoru je nepravidelný ..ze dne na den se to takhle vysypalo :| díky za případné připomínky ..rady
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od JRD McLAREN »

mrkni cievku v rozdelovaci....

aaaaaa archiv fora....
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od Serpico »

ferino28 píše:
Nexia nema EGR ventil, teda aspon som ho este na nexii nevidel.

...to ferino mám nexii 8V / 97 a má " egr " ventil a v minulosti tady bylo popisovaných nexin víc s egr ventilem...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
kaboo
Příspěvky: 62
Registrován: sob bře 06, 2010 20:23
Bydliště: Kolín

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od kaboo »

Serpico píše:ferino28 píše:
Nexia nema EGR ventil, teda aspon som ho este na nexii nevidel.

...to ferino mám nexii 8V / 97 a má " egr " ventil a v minulosti tady bylo popisovaných nexin víc s egr ventilem...
:!:
Taky mám EGR 8V 97'
Daewoo Nechcijet 1.5
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od ferino28 »

Serpico píše:ferino28 píše:
Nexia nema EGR ventil, teda aspon som ho este na nexii nevidel.

...to ferino mám nexii 8V / 97 a má " egr " ventil a v minulosti tady bylo popisovaných nexin víc s egr ventilem...

Ale je ich ako safranu, bolo tu o tom pisane, ale skor velmi mala vynimka :D
Je to ako s vybavou. Teraz budem riesit nexiu sedan, co ma original posilovac, airbag, ABS, komplet elektrika, klimatizacia, v. nastavitelne sedadlo, v. nastavitelny volant (teda myslim) ... r.v. 96 :-)
a posahany motor, kde sa stretli ventily s piestami :mrgreen:
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Skáče ako koza

Příspěvek od mikikoti »

No ja mám Nexiu r.v. 96 Gle a EGR ventil nemám a ani mi nechýba.len nechápem jeho funkciu že načo vracia spaliny do novej zmesi . Veď sa tá zmes len zahnusi a stratí kvalitu.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“