Teplota motoru

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Teplota motoru

Příspěvek od Ivan »

Přátelé, jak víte, mám 16V a chtěl jsem se Vás zeptat na Vaše zkušenosti na toto:

Ačkoli mám ručičku teploty motoru vždy v normě (tj. někde uprostřed pole), tak mám stejně pocit, že jde z motoru hrozné teplo. A nemusí to být dlouhá jízda, ani sprinty, stačí jen pár minut po městě a třeba na semaforech vidím, jak mi valí horký vzduch ven čelní maskou. A když je venku větší zima, tak se mi z motoru jakoby "kouří ". Když otevřu kapotu, tak je motor úplně horkej, že bych na něm mohl smažit řízky :-)
Je to normální nebo to může diagnostikovat nějakou závadu?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr II
Příspěvky: 56
Registrován: čtv bře 11, 2004 07:54
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Petr II »

Já mám úplně stejný pocit i s tím kouřením. Taky 16V ;)
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Hm.... ja mam 8V a nic take som nespozoroval a to chodim 50 km do prace a cez kopce. Jo a rucicka je na zaciatku toho pola.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Ja mam rucicku tiez uprostred toho pola, a tiez mam taky pocit, ako Ivan. Dokonca vidim, ako sala teplo cez kapotu, ale myslim, ze to je normalne... Mam 8V
cubafire

Příspěvek od cubafire »

Ahoj.
Asi Tě uklidním. To, že se valí horký vzduch z pod kapoty (masky) je OK. Stává se tam to, že se sráží teplejší vzduch s chladnějším a kondenzuje tam voda. A ta jekikož je celkem teplá, tak se dere ven. Toto se mi stávalo na škodovce a poprvé mě to vyděsilo, protože jsem si myslel, že mi hoří ventilátor u chladiče. A pokud jedeš někdy fabií a je trošku sychravo, tak to je teprve kuřba :?:
olin

teplota

Příspěvek od olin »

já mám taky 16V a taky motor hodně páří,když jsem to zjistil poprvé,tak jsem myslel,že mám prasklý chladič ,ale voda neubývá tak jsem v klidu
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

mne to nerobi.
Andy

Příspěvek od Andy »

... mam 16V a robi to iste, ked som skontroloval nadrzku s chladiacou zmesou tak bola v norme. Hadice a spoje su suche tak dufam ze je to oukej
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

para

Příspěvek od voyo »

chlapi to robi aj mne - vzdy ked je dako zima, prsi a tak ;)

druha vec - podfukuje mi vyfuk - tak tvrdil servis man - cize moze to aj odtial sa parit ;)
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
Marek
Příspěvky: 132
Registrován: čtv srp 21, 2003 21:02

Příspěvek od Marek »

Já mam ručičku spíš v dolní polovině toho pole. Když se mě dostane zhruba do poloviny tak mi sepne ventilátor. 8v
Uživatelský avatar
Petr II
Příspěvky: 56
Registrován: čtv bře 11, 2004 07:54
Bydliště: Zlín

Re: para

Příspěvek od Petr II »

voyo píše:chlapi to robi aj mne - vzdy ked je dako zima, prsi a tak ;)

druha vec - podfukuje mi vyfuk - tak tvrdil servis man - cize moze to aj odtial sa parit ;)
Jak se projevuje podfukování výfuku ?
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Marek píše:Já mam ručičku spíš v dolní polovině toho pole. Když se mě dostane zhruba do poloviny tak mi sepne ventilátor. 8v
Ja mam presne v polovici a ventilator mi to nezapina.... Nastartujem motor, zohreje sa , dostane sa do polovice, a tam sa ani nepohne...
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Ja som aj nove cidlo ventilatora kupil aj tak nezapina. Je pravda, ze som este nezazil leto s tym novym cidlom. Inac ten motor je horuci jak hovado. Druhe auta sa tusim tak nezahrievaju.
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Inak, ked niektori pisete, ze mate rucicku v dolnej polovici, ja som pred chvilou sa detailnejsie na to pozrel, a presne v strede toho pola su take dva bodky, nie je ich dobre vidiet, len za svetla, a rucicku mam presne medzi tymi dvomi bodkami, presne v strede pola..
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

No a ja mam tu rucicku na tej dolnej bodke. Ale som zvedavy gde bude teraz, ked som menil pristrojovku.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“