Na základnom plyne vynecháva,kašle,inak ide normálne,pomožte

Moderátor: Blue Lanos

Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Na základnom plyne vynecháva,kašle,inak ide normálne,pomožte

Příspěvek od Mirin »

Tak je to horší a horší.Přestane to házet jiskru a nejede.Přijdu po hodině k autu a jede normálně,ujedu 5 km ,chcípne a ani ťuk. Vyměnil jsem kabely,cívku,svíčky. Už nevím co s tím. Máte někdo nápad čím to může být? Mě napadl rozdělovač, ale jetý nemůžu sehnat a nový by 2x převýšil cenu vozu....
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
TOMIO
Příspěvky: 22
Registrován: ned zář 20, 2009 20:49

Re: Na základnom plyne vynecháva,kašle,inak ide normálne,pomožte

Příspěvek od TOMIO »

Mirin píše:Tak je to horší a horší.Přestane to házet jiskru a nejede.Přijdu po hodině k autu a jede normálně,ujedu 5 km ,chcípne a ani ťuk. Vyměnil jsem kabely,cívku,svíčky. Už nevím co s tím. Máte někdo nápad čím to může být? Mě napadl rozdělovač, ale jetý nemůžu sehnat a nový by 2x převýšil cenu vozu....
Zkus rozebrat rozdělovač a přeměřit jej, může to být cívka v rozdělovači, v polské knize Tico je o měřících hodnotách toho dost. Taky by měl po odpojení hadičky z podtlaku změnit chování běh motoru - může to být podtlak(to by bylo nejlepší mít na stroboskopu). Jinak předpoklad je vyčistit všechny kontakty na kabelech, svorkovnicích, a hlavně mít dobře ukostřený motor a veškeré kostry v perfektním stavu, odpovídající svíčky (NGK,CHampion), taky uvnitř rozdělovače čisto...
Zkus proměřit cívku v rozdělovači, měla by mít kolem 1/2 kOhmu (425- 505 Ohm).
rozdelovac.JPG
rozdelovac.JPG (32.31 KiB) Zobrazeno 2674 x
Rozdělovač by měl jít případně sehnat starší, na netu jsou minimálně dva :-)
Tomio TicTac/ Spark
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Na základnom plyne vynecháva,kašle,inak ide normálne,pomožte

Příspěvek od Mirin »

Dík za radu,jeden jsem našel ,ale píše tam že je na Racer a TICO což mě přijde jako blbost. Dnes to zkusím proměřit a uvidím.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Na základnom plyne vynecháva,kašle,inak ide normálne,pomožte

Příspěvek od Mirin »

Tak cívka proměřena 485 Ohmů,nový palec,-motor chvilku jede chvilku ne. Poslední věc co mě napadlo je ten černý malý cosi s nápisem Mitsubishi J170.Zkusím to sehnat a pokud to nepojede tak Tico prodám jako kapesní hlavolam.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Na základnom plyne vynecháva,kašle,inak ide normálne,pomožte

Příspěvek od Mirin »

Takže po zbytečné výměně svíček,kabelů,cívky a palce byl asi problém v té malé černé p...ě v rozdělovači s nápisem Mitsubishi a cenou 1755 kč... Kua,korejské auto jezdí v podstatě 14 let bez problémů a první co odejde je jediný díl na autě z Japonska.Nechápu.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Na základnom plyne vynecháva,kašle,inak ide normálne,pomožte

Příspěvek od Woyta »

No Tico je vlastne cele Japonske. :)
Jen ho Suzuki prestalo vyrabet a zacalo ho vyrabet Daewoo.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Na základnom plyne vynecháva,kašle,inak ide normálne,pomožte

Příspěvek od Mirin »

Jo ,já vím jen mě zarazila kombinace: původ-Suzuki ,výroba- Daewoo,elektronika- Mitsubishi a ta se odporoučela první. :shock: Mám ještě Mazdu přímo z Hirošimi ,žádný pseudojaponec z Maďarska a to je spolehlivost sama,tak se divím že něco japonského šlo do kytek. :lol:
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
Odpovědět

Zpět na „TICO“