NEW SPARK je v ČR

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 79
Registrován: pon úno 12, 2007 07:54
Bydliště: Havířov - Šumbark

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od Lucas »

Ahoj, jezdil jsem s nim, a ve srovnání s Aveem je prostor pro posádku stejný. Jízdní vlastnosti mi příjdou o něco lepší, jen škoda že že ten litrový motor nemá trochu víc výkonu v nižších otáčkách. Ale jinak mě to auto vcelku hodně překvapilo. -i
Aveo 5dv. 1,4 LT
Ex:Daewoo Lanos
člen AVEO fanklubu
Reklama
 

LubosekZUsti
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 17, 2010 20:53

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od LubosekZUsti »

Přátelé,

tak jsem i já zkusil trochu jízdy v nové "jiskře". Mé zkušenosti a dojmy jsou ve zkratce následující a snad někomu usnadní rozhodování:
- auto působí vedle "starého" sparka dosti robustně
- je větší ve všech ohledech, což je myslím v této kategorii mínus, zejména pro parkování
- příď na můj vkus vypadá trochu vyumělkovaně a násilně, starší matizové a sparci byli takoví sympatičtější
- uvnitř je místa habaděj, ale neřekl bych, že o mnoho více, nežli u staršího sparka
- sedačky jsou pohodlné, ale ty byly už i předtím
- palubka se mně osobně vůbec nelíbí, je to jak slepené z několika dílů, a lá motorka, kontrolky úplně všude a vše působí takové nějaké malé
- ve vyšších výbavách je palubka s akcentem barvy vozu, vypadá to zajímavě, ale dosti lacině, věřím, že to bude brzo poškrábané
- motor běžel v testovacím autě krásně potichu (1,0 litru) a vyrovnaně
- zátah mě, přiznám se, dosti zklamal - může to být nezajetým motorem, ale taky těžším autem a čtyřválcem - tříválec šel ochotněji do otáček
- samotná jízda je docela fajn, subjektivně jsou trochu méně cítit nerovnosti na silnici (i tak ale dost)
- spotřeba nebyl žádný zázrak, cca o litr a půl vyšší než udává výrobce, nemyslím, že jsem jel s těžkou nohou a navíc pouze ve dvou - tohle je dle mé zkušenosti slabá stránka chevroletu, narozdíl od ostatních značek, tady jsem nikdy avizované spotřeby (zejména ve městě) nedosáhl.
- divně fungovalo centrální zamykání testovacího vozu, spíše tak na 20 cm od dveří, dál už nic
- ještě kufr - není ani o fous větší než ten původní, trochu jsem čekal alespoň malý nárůst, když už se zvětšilo auto.
- servisky jsou o něco dražší nežli u tříválce (více oleje, o svíčku navíc...)

Závěry nedělám, šlo o kratší jednorázovou jízdu v jednom kuse. Připočtu-li ale cenu, nevím, zda se bude jednat o bestseller.
Neukamenujte mě, ale řekl bych, že v ceně kolem 220 000 za průměrnou výbavu stojí za úvahu i jiná auta, narozdíl od původního Sparka - tam moc konkurentů v ceně a velikosti nebylo.
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od PeterF »

Ahojte od pondelka som majitelom Sparka vo vybave LT.Niektore nazory zdielam s Lubosem.Ale vo vacsine sa nezhodneme.Mozno je to tym ze mam 1,2 motor.Charakteristika motora je super auto pekne taha aj plne nalozene.Jedine minus aj ked mne sa to paci je trosku hrubsi zvuk ale aj to je mozno tym ze je motor este surovy.Zatial som nabehal len okolo 300km takze spotrebu hodnotit nemozem.Auto sa na nekvalitnej ceste sprava neposedne na kazdej jame poskakuje co je tiez pomerne subjektivne mna to celkom bavi.
Co sa tyka celkoveho spracovania na tuto kategoriu aut je spracovane super vsetko pekne licuje a materialy su na dotyk celkom prijemne.Najlepsie je na to volant taky slusny volant som este v aute nemal ma idealny priemer je dobre tvarovany a na dotyk prijemny.
Ale aby som len nechvalil ako najvacsie minus zatial hodnotim podsvietenie pristrojovej dosky ktore sa neda stlmit a v noci to moze byt niekedy dost neprijemne.Chyba klasicke madlo na kufry a zadne plastove podbehy.Pri jazde pocut kazdy kamienok z cesty budem to musiet casom riesit pravdepodobne vibraflexom a pod.
Co sa tyka ceny ta je k takemuto autu primerana pobehal som dost autosalonov a nakoniec som si vybral sparka za tieto peniaze dostanete najviac co sa vybavy a bezpecnosti tyka.Jedine co mi vyslo porovnatelne bol hyunday i10 a bol by vyhral ale v Ziline by som mal problem jak s kupou auta tak so servisom na rozdiel od CHEVROLETU kde boli vsetci v pohode a spravili aj zaujimavu cenu.
Ak budu dotazy rad odpoviem a pripadnych zaujemcov rad povozim na zraze v BB :D
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od Jajuska95 »

Zdravím Peter, jsem ráda, že jsi tady napsal své dojmy z nového Sparka, dneska jsme byli s Ivošem v Náchodě u prodejce Dědek a byla jsem naprosto nadšená Sparkem, nechtělo se mi jít pryč a moc o něm uvažujeme, tak jsem ráda, že jsi tady napsal, jelikož jsi první na fóru kdo má tohle autko.. ;) Vnitřek se mi moc líbil, prostorově, palubovku jsem si zamilovala.. Paní, která nám Sparka ukazovala, byla velmi sympatická a milá, takže pokud se rozhodneme koupit Sparka, tak jedině v Náchodě, zas taková dálka to není a do servisu můžeme jezdit tady v Pardubicích.. ;)
PeterF píše:Ahojte od pondelka som majitelom Sparka vo vybave LT.Niektore nazory zdielam s Lubosem.Ale vo vacsine sa nezhodneme.Mozno je to tym ze mam 1,2 motor.Charakteristika motora je super auto pekne taha aj plne nalozene.Jedine minus aj ked mne sa to paci je trosku hrubsi zvuk ale aj to je mozno tym ze je motor este surovy.Zatial som nabehal len okolo 300km takze spotrebu hodnotit nemozem.Auto sa na nekvalitnej ceste sprava neposedne na kazdej jame poskakuje co je tiez pomerne subjektivne mna to celkom bavi.
Co sa tyka celkoveho spracovania na tuto kategoriu aut je spracovane super vsetko pekne licuje a materialy su na dotyk celkom prijemne.Najlepsie je na to volant taky slusny volant som este v aute nemal ma idealny priemer je dobre tvarovany a na dotyk prijemny.
Ale aby som len nechvalil ako najvacsie minus zatial hodnotim podsvietenie pristrojovej dosky ktore sa neda stlmit a v noci to moze byt niekedy dost neprijemne.Chyba klasicke madlo na kufry a zadne plastove podbehy.Pri jazde pocut kazdy kamienok z cesty budem to musiet casom riesit pravdepodobne vibraflexom a pod.
Co sa tyka ceny ta je k takemuto autu primerana pobehal som dost autosalonov a nakoniec som si vybral sparka za tieto peniaze dostanete najviac co sa vybavy a bezpecnosti tyka.Jedine co mi vyslo porovnatelne bol hyunday i10 a bol by vyhral ale v Ziline by som mal problem jak s kupou auta tak so servisom na rozdiel od CHEVROLETU kde boli vsetci v pohode a spravili aj zaujimavu cenu.
Ak budu dotazy rad odpoviem a pripadnych zaujemcov rad povozim na zraze v BB :D
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od alvin »

Ja zas v Topoľčanoch,
http://mgmauto.sk/chevrolet/new_spark.htm
aj keď fotky som porobil u nás v NR,ale o tom servise sme tu už boli popísali,charakterizoval by som ich slovami majstra Zdeňka Svěráka :" Tak ano,ale přiště bych raději spolupracoval s někým jiným" :P :P :P
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od PeterF »

Som rad ze sa auto paci ak sa mi podari pokusim sa ho poriadne nafotit a pridam sem foto.Vsimol som si jednu zajimavost a to ze spark sa cloveku bud velmi paci alebo velmi nepaci neexistuje nic medzi.
A o aku farbu by si mala zaujem?
Nazivo som zatial videl len cervene,biele,zelene a modre.U mna vyhrala biela-je bez priplatku :D
Tak dufam ze sa bude pocet sparkov rozrastat bola by skoda keby ich bolo vidno len v showroomoch.
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od Jajuska95 »

U mě jednoznačně vyhrála taky bílá, ta bílá k tomu prostě sedne, jak byl řekl Ivča.. "Jak prdel na hrnec".. :D ještě se mi líbí ta hnědá, tu tam měli taky, ale přece jenom částka 9.tis. za barvu.. no nevím, raději to investuju do něčeho jiného.. To budeš moc hodný, když sem dáš pár fotek, aspoň se pokochám krásným autkem.. ;) :D
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od Ivoš »

Já bych klidně těch 9 tis. zainvestoval, ale ta bílá je prostě paráda...Jinak můj názor je takový, že nový Spark je veliký krok dopředu. Když porovnám s auty jiných značek a stejné velikosti, tak Spark vyhrál. Jediné mínus bylo, že vzadu jsem měl vrch hlavy nalepený na stropě. Ale kolikrát já jedu vzadu? A v autě jezdíme maximálně my dva s Jájou a psy...takže je to mínus úplně malinké spíš bezvýznamné...ještě bych se rád projel a pokud i tady by vše bylo na jedničku, tak bych ho koupil. ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od Jajuska95 »

Kdyby záleželo na mě, tak bych pro něj hned zítra jela.. :D Jsem z něho "mimo".. :D :oops: :lol:
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od alvin »

Aj ja,ale nie ten biely,mne sa páčil ten zelený,ešte ho majú vystaveného ,vi´d predošlá stránka tejto témy,mňa tiež dostal na prvý pohľad,mojej žene sa zas páči červenýobrázky sú na predošlej strane. 8)
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od PeterF »

Ahojte
Tak mam novy rekord viezol som na sparkysovi 4normalne velkych jedincov a 2decka celkom nas
bolo 6 a nikto sa na nedostatok miesta nestazoval.Teda okrem mojej malej netere aj to bolo len tym ze chcela sediet vpredu.
Skoda ze som neodfotil tie vyrazy ludi ked sme zacali vystupovat na parkovisku v OC.
Inak sparky ma kazdy den viac a viac dostava mam pocit ze uz len pohlad na neho vzbuduje u ludi dobru naladu.
Neuveritelne ma prekvapilo aky je v meste obratny a svizny.
Uz ho len vyskusat na dialnici toho sa trosku bojim bo chodim casto do Brna a auto som kupoval aj na to ale kedze som to bezne absolvoval na peugeote 106 tak toto by malo byt v pohode.

Kupte si ho niekto este som ziadne dalsie na ceste nevidel a AVEA su v Ziline na kazdom rohu.Citim sa tak sam :(
:D :D :D :D :D :D :D :D
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od Jajuska95 »

Peter, můžeš tady dát prosím nějaké fotky Sparka? Byla bych moc ráda.. ;)
Já jsem vezla v Matizu II 5 lidí, z toho dvě děti v autosedáčkách a do kufru jsem dala kočárek.. :D
No kdybych mohla, tak už si pro toho "fešáka" :lol: jedu..
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od PeterF »

Ahoj pokusim sa ho nafotit co najskor cakam na normalne pocasie.
Okrem toho este stale sa vozim na prevoznych znackach takze ratam ze najblizsie foto budu zo zrazu v BB.Netusil som ze po kupe auta ma caka tolko vybavovania.
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od Jajuska95 »

Já jsem ještě nové auto nekupovala, tak jestli se mohu zeptat co je vše potřeba po koupi?
Jak jsem kupovala Lanose, tak jsem musela na STK na evidenční kontrolu, samozřejmě zařídit pojistku a pak na magistrát dopravy pro SPZ, tak jestli je to podobné?
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: NEW SPARK je v ČR

Příspěvek od -peha- »

Jejda čo mu to chcú urobiť :cry:
Přílohy
Chevrolet_Spark_sedan.jpg
Chevrolet_Spark_sedan.jpg (40.77 KiB) Zobrazeno 2525 x
Odpovědět

Zpět na „SPARK“