Pedál brzdy

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
kaboo
Příspěvky: 62
Registrován: sob bře 06, 2010 20:23
Bydliště: Kolín

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od kaboo »

Obávám se spíš toho samoštelovacího vymezovače-že je zarezlý-dám vědět.
Daewoo Nechcijet 1.5
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od Hynek »

Dark69: No pokud ti pracuje seřizování vůle - samoštelování, tak to samozřejmě nepoznáš. Pokud je to ale mimo provoz......zarezlé,vypadlé,zaseknuté atd...

Pro Kubu :
Přílohy
Aby se ti to lépe dělalo!!!
Aby se ti to lépe dělalo!!!
skenovat0002.jpg (86.52 KiB) Zobrazeno 2479 x
skenovat0001.jpg
skenovat0001.jpg (108.91 KiB) Zobrazeno 2479 x
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od ppp »

To je velmi pekna stranka, vlasten z nej clovek nema sancu poznat ako ten samostav funguje :lol: . Ktovie co za cloveka to zostavoval. Nastastie je to take jednoduche ze sa na to staci nazivo pozriet a hned je to jasne.
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od mikikoti »

Dnes som niečo zaujímavé našiel v príručke od auta a to: v pripade že pedál zaberá príliš nízko tak pohybujte autom dopredu a dozadu a pri tom dupnite na pedál. Opakujte to pokým sa to nezlepší. No ja osobne som pokladal túto vetu za nezmyslel ale potom dodali : pravdepodobne budú zle samostavy na zadních brzdach. Len toľko a veľa šťastia.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
kaboo
Příspěvky: 62
Registrován: sob bře 06, 2010 20:23
Bydliště: Kolín

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od kaboo »

:PP: :D
Daewoo Nechcijet 1.5
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od Serpico »

...to Hynku přehledné ( stačí jenom číst ten výkres...) a vše vysvětlující nakonec i ten " samostav " se musí při montáži nastavit viz. obr. ( pakny nesmí chytat, proto se při montáži nových protočí kolem a pak se sleduje napsaní na paknách a upraví se zbroušením " ovalita "...), nicméně to měla už i v minulosti shade...

inu brzdy jsou základ...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od Hynek »

To serpico : právě proto! Bez brzd........... :(
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od Serpico »

...jojo Hynku bez brzd je to v haj... , u volhy mi vystřelilo " prasátko " na předku byly v jednom bubnu dvě, u shade jsem " prošlápl " hlavní brzdový válec, ...no měl nárok stáří, u Avie mi odešly přední brzdy...vše bez následků ale furt klika bejt nemůže..., štěstí jsem už vyčerpal a tak mi zbývá jenom opatrnost s pečlivostí a důkladnou údržbou, brzdy si proto dělám sám...

Inu, ať nám to brzdí...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od mikikoti »

Zaujímalo by ma koľko vás stála výmena komplet celých bŕzd. Ja som to dal vymeniť v servise no a sú to origo GM diely a po 100tkm sú este na nich tie bezpečnostné reflexne nálepky. Stalo to 550 eur ale od vtedy pokoj svätý. Nuž nech mám to jazdí a brzdí!
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od FoXo »

ja som dal za ATE komplet predne a zadne brzdy okrem prednych strmenov vva 10 000 SK
Este ich ale nemam vymenene
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od Hynek »

:roll: Jo chlapci, se špatnýma brzdama je to o kejhák.
Kdysí dávno, to ještě nebyla dálnice jsem sjížděl z kopce na první křžovatku světelně řízenou do Brna. Na Volze GAZ M3 mě "klekly" brzdy a jen díky duchapřítomnosti jednoho řidiče náklaďáku se nic nestalo. Pochopil co se stalo a "zablokoval" svým autem křižovatku .Prolítl jsem asi 90kou křižovatkou na červenou.Ruční brzda tam byla na kardanu, tedy v této rychlosti na mokrém asfaltu n e p o u ž i t e l n á.Auto se zastavilo asi 150 metrů za křižovatkou.
V servisu , podotýkám autorizovaném, mě to opravili ,ale museli vyměnit všech 6 "prasátek". Nešly povolit odvzdušňovací šrouby.Odjížděl jsem ze servisu s dobrým pocitem a fakturou, kterou jsem měl do týdne zaplatit.Celou cestu z Brna do Dolních Bučic u Čáslavi, kde jsem tenkrát bydlel jsem projel s vědomím, že mám na autě nové brzdy.Zapnul jsem směrovku a vjel na asi 10metrový plac před vraty našeho domu,šlápnul jsem trochu ostřeji na brzdy a ono nic. Noha na podlaze,předek auta rozbil a rozrazil vrata,přejel jsem dvě kola a zastavil o studnu na dvorku.
Jak je to možné? Z těch šesti nových prasátek, mělo 5 stržený závit na odvzdušňovacích šroubech a bez větší námahy jsem je vyndal rukou.Takto jsem ujel 175 km!!!!!

Jak to dopadlo?Samozřejmě jsem se okamžitě spojil s tím servisem a řekl,co se mi stalo. Šef servisu mi řekl, ať nic nepodnikám, že to všechno zařídí. Druhý den si pro auto přijela odtahovka z Kolína, auto odvezli a za 5 dnů jsem měl opraveny jak brzdy,tak i přední masku a auto mělo i nový lak. Faktůru zrušili a mě to stálo tři stovky , co jsem dal těm klukům co mi to přivezli.
Poučení: N I K D Y nevěř ani vlastnímu bráchovi, že je to uděláno dobře, dokud se sám nepřesvědčíš! :roll: :!: ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od FoXo »

Ty kokso tak to si mal teda poriadne stastie ze si este tu medzi nami :)
Takyto pocit mam ja niekedy ci vobec zabrzdim.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od Hynek »

Ten člověk za volantem toho náklaďáku má na mým dalším životě tu největší zásluhu. Blikal jsem,houkal co to šlo, ale on jediný pochopil, že před tou křižovatkou nemůžu zastavit a tak najel "napříč" přes oba jízní pruhy , aby ostatní museli zastavit i když měli zelenou. A to jsem měl v autě oba kluky a manželku. Ještě teď mám husí kůži. :( Mám dobrý pocit z toho, že jsem mu mohl poděkovat,než odjel. :roll:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od FoXo »

Tak to teda ano.
Takych ludi je malo a v dnesnej dobe clovek moze aj neviem co robot a kazdy si ho radsej nevsima.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Pedál brzdy

Příspěvek od Serpico »

...to Hynku " rusové " si nedělali žádný problém s prasátkama a s ničím od brzd, taky jsem prošlápl pedál doslova mi " vystřelilo " nové prasátko na Volze 24 ...no jak správně píšeš vpředu byly čtyři dvě a dvě na kolo obě přední pakny byly náběžný, ...no tenkrát jsem vezl kolegu zastavoval jsem u jeho baráku a propad mi pedál, ...no kolega vystoupil a podíval se pod přední kolo " hm... dnes si dojezdil...ale jak odhadl, že jde zrovna o pravý kolo to jsem dodnes nepochopil...inu volha byl držák, ale při výrobě bylo moc vodky a kladiva...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“