Nexia GLE - spojka ven?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Volha
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 27, 2009 18:25

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Volha »

:shock: Z dikuze, tuším ze slov Palikxe jsem pochopil že je více druhů převodovek a tedy i více možností zda je či není možno páku vyexhumovat z vozu. V mém případě:
- zespodu odšroubovat čtyři šrouby na krycím plechu spojkového koše a plech sundat
- vzniklým prostorem je vidět vypínací spojkovou vidličku a její zajišťovací šroub který je nutno povolit, ale k jeho vyšroubování je potřeba vytvořit prostor, anžto se po částečném vyšroubování opře o paprsky spojky. Proto jsem dál nepokračoval volil jsem cestu zavařit páku shora
- pravděpodobně (od této chvíle popisuji neprověřenou teorii) by bylo možné znovu páku shora zavařit tak aby vydržela alespoň chvíli v celku
- nezištný dobrovolník sešlápne spojkový pedál a stlačí spojkovou lamelu, načež se vpraví dovniř něco co se opře jednou stranou o spojkový koš a druhou o pouzdro pojkového ložiska tak, aby po uvolnění pedálu zůstala vidlička volná a spojka a tedy i její plechové paprsky zůstaly oddáleny. Ten přípravek, tedy to něco, by mnělo mít správnou délku a mělo by být přivařené na kusu svářecího drátu aby se to něco dalo rychle zasunout, buď tam člověk vidí a nebo tam strčí prsty, pro obojí tam místo není
- pak by se snad dalo zajišťovací šroub vytáhnout a páku vyklepnout nahoru
:mrgreen: Od postupu který jsem teoreticky popsal jsem upustil z toho důvodu že jsem nevymyslel onen přípravek a nebyl jsem schopen ani určit jeho délku. Budiž mi odpuštěno, jinak se asi přemýšlí v garáži a jinak pod autem které je na špalkách pod hruškou kde mrzne.
:arrow: První svár mi taky uletěl, asi bych to zkusil zavařit ještě jednou. Páku urvat úplně, odvrtat a větším vrtákem zahloubit tak ať svár nateče kolem, v páce shora vyvrtat důlek ať má svár co největší plochu. Nechci dělat chytrého, s tou mou jsme toho zatím moc nenajeli ..... Držím palec tobě i sobě.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Ahojky
Spojka komplet vyměněna,ale vystavuje málo,na zpatečku jde přes zuby,a dopředu to celkem jde.

Když se dá zpátečka na vypnutem motoru zařadím a nastartuju tak to lehce tahne a to je tam nová páka. :( :(

Než to prasklo tak spojka chodila bez naznaku nějakého problemu. :(
Ted už si nevím rady i kapailna je vyměněna a je to odvzdušněný.
Volha
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 27, 2009 18:25

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Volha »

:shock: No, tohle je spíš pro kluky kované Nexáky, tak že ode mne jen názor .....
:arrow: Páka evidentně dle popisu vypíná málo což může být:
a) ani nové nemusí být dobré. Páka mohla být na kulatině jdoucí dolů do spojkového koše výrobcem navařena zle, t.j. že je o chlup pootočena. Ve stavu kdy pedál není sešlápnut by se vypínaci vidlička měla opírat o domek spojkového ložiska a vypínací páka při pohledu shora na motor by svou levou hranou měla být 1-2 mm od bloku. Pak může vykonat pohyb který spojku dostatečně vypne.
b) Spojkové válce, tedy hlavní i pomocný, už mají "nalítáno" a z toho bych asi vycházel. Zkusil bych zda se situace nezlepší po několikerém sešlápnutí a pokud ano je tam pravděpodobně vzduch který se tam může dostávat přes vadnou hadici, manžetu některého z válců nebo jejich vyrezlý odvzdušňovák. Že něco propouští ještě neznamená že je tam díra, kapalina stříkat nemusí ale vzduch se tam dostane - jako by tam byl ventil.
c)Pomocný váleček když bude propouštět, tak asi poteče ven i kapalina. Ale hlavní válec to je jiná, tam když propustí manžeta tak jen kapalina proteče za ni a navenek se nic neděje. Já válec v první fázi vady taky měnil - efekt zlepšení byl patrný (!) pouhým okem, ale bohužel se jednalo o druhotnou vadu. Asi bych ho zkusil vyměnit, ať se odrazíš od něčeho čemu můžeš věřit. Je to tisícovka, ale v životě jsme již každý přišli o víc a tak je to v průměru prkotina ....
Znovu upozorňuji že nejsem kovaný Nexista. Jóó kdyby někdo chtěl poradit s něčím na voze GAZ69 nebo Volha 21M tak tam bych věděl. Teda snad.
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Volha:
Děkuji za rady ale něco špatně bude,řadit se dá i když mizerně,zpatečka nejde,musim vypnout motor zařadit zpatečku a nastartovat a je to dobrý a ani netaha.
Spojka zabíra nahoře ale rychlosti tam pořadně nejdou :(
Jinak děkuji za rady
Uživatelský avatar
Dáša Olomouc
Příspěvky: 107
Registrován: stř bře 17, 2004 10:26
Bydliště: Tršice-Vacanovice (Olomouc)

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Dáša Olomouc »

Joe13 píše:Volha:
Děkuji za rady ale něco špatně bude,řadit se dá i když mizerně,zpatečka nejde,musim vypnout motor zařadit zpatečku a nastartovat a je to dobrý a ani netaha.
Spojka zabíra nahoře ale rychlosti tam pořadně nejdou :(
Jinak děkuji za rady

Manžel (Volha) bohužel už neví jak poradit. Vyplýtval už veškerou teorii a nic jiného neumí :D
Dáša
NEXIE sedan
1.5 MPi GLE 55kW
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Serpico »

...to Joe 13 když něco nejde, nefunguje, stávkuje tak na to je náš " meccanico doctor palikx ", to je jeho parketa, neznám, že by někdy prohrál...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

:( tak jsem tu opět,a nic se nezadařilo....spojku jsme odvzdušnily obráceně (od odvzdušnovaku do nadržky) nepomohlo to...
pedal musím mít na max. zvednuty,jinak se spojka hodně zhorší.zkusil jsem podložit hydrauliku na prodloužení chodu spojkové paky na spojce a bez vysledku... :( prostě nic ,porád stejny...
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

to serpico,dobře zkusím písnout ale už fakt nevím co s tím je auto mam chvili a už jsem zklamanej,Kadetta 1,6D sedan, mam 6 let a tolik mě nenatrapil co nexie.jinak děkuji za doporučení -i
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Serpico »

...Pavel, palikx si poradí jako vždy...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od JRD McLAREN »

Vymen obidva spojkove valce

..budu zle..
nechodia v tych spravnych polohach..
a uz nikdy nebudu, kedze prepustaju...

v momente kedy sa ulomila paka a zacalo to blbo chodit..
sa zaroven aj piestiky vo valcoch dostali do poloh v ktorych bezne nepracuju...
hlavne ten valec na pedaly sa uz nevie vratit nas5, tam kde by mal byt..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Tak to bylo v servisu,a tam mě bylo zděleno že hydraulika je OK,ale že se lamela točí porád i když se vypne spojka...... :? A to je to tam vše nové :(
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Zahada je taková že i když spojka klouže tak že auto sotva jede,tak jde špatně řadit a zpatečka jde jen přes zuby. :(
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Serpico »

...to Joe máš jenom " kýbl " smůly, doporučoval jsem ti Pavla, ten dělá spojku komplet za 2hodiny já mu to stopoval a ještě zdržoval a byl bys bez problémů...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od palikx »

no
obcas se nam to stalo taky ze brala nizko.
vzdy pomohlo nastavit pedal tedy tu tycku co tlaci do hlavniho valce vytocit vic tak aby tlacila do valce.nekdy stacilo jen tesne -bez vule a uz slo zaradit.spojka jak se trosku sjede tak se uvolni a zacne brat lepe.v tu chvili se ale lehce zvysi pedal ale neni to tak strasne
pokud i pres nastaveni pedalu na tesno nepomohlo jednou jsem musel lehce zatlacit na hlavni valec a castecne ho zatlacit.v tu chvili dalsi cca milimetr pomuze na dobre razeni.jelikoz se lozisko toci neustale nema to zadny vliv a navic lehke zatlaceni hlavniho valce jeste nesepne valec pomocny.
takhle to delam ja.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Pavelson2
Příspěvky: 10
Registrován: sob úno 07, 2009 08:29
Bydliště: Brno

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Pavelson2 »

Já jsem řešil ten samý problém se spojkou na Tacumě. Páka se protočila, dvakrát jsme ji svařovali a nepomohlo to, takže každému doporučuji rozdělat a vyměnit za novou. Musí samozřejmě převodovka ven. Pravda je to, že když se vypínací páka protočí hlavní i pracovní válce se vysounou více než je normální. Jelikož jsem dal i nový přítlačák a lamelu, po zpětné montáži se musel seřídit chod pedálu, jednak se seřizuje vůle mezi pedálem a hlavním válcem a jednak se má seřídit i krajní doraz pedálu kvůli délce chodu. Pokud se podíváš do manuálu, který je zde ke stažení, najdeš přesný postup. Pak vše funguje tak jak má. Je to někdy běh na delší trať, ale spojka musí prostě chodit, jak ti nebude vypínat odrovnají se další věci. Přeji hodně zdaru. :)
Daewoo Tacuma 1.8 72 kw
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“