Střešní nosiče

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
_LoLeG_
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 21, 2009 05:08
Bydliště: Brno

Střešní nosiče

Příspěvek od _LoLeG_ »

Zdravím. Nemáte tady někdo střešní nosiče na Matiza? Chystám se do Rakouska na jeden den a nechci je kupovat jelikož by žadného dalšího využití neměly tak bych je jestli by bylo možné potřeboval půjčit. Nejlépe Brno a okolí. Díky
Daewoo Matiz 0.8
Reklama
 

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Rado77 »

Su vobec stresne nosica na Matiza povolene?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Vojta

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Vojta »

Samozřemě povolené jsou, ale těžko se shánějí. Ten kdo má hagusy, kupuje jen příčníky. Já chci na jaře jet do Polska koupit klasický nosič (bude stěhování :lol: :lol: ).
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od alvin »

jasné,že sú,veď sa robili aj nástavcami na boku pre ich montáž 8)
Přílohy
matiz_6b.jpg
matiz_6b.jpg (59.34 KiB) Zobrazeno 2373 x
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Rado77 »

Aha, tak potom asi tazne zariadenie nie je povolene...? Viem ze kedysi som ostal zaskoceny, ze nejaka "stanmdardna vec" nie je povolena...tak som myslel ze ide o strechu
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Jarda.
Příspěvky: 129
Registrován: pon črc 17, 2006 08:42
Bydliště: Loštice

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Jarda. »

Ano tažné zařízení je zakázané, je to napsané ve velkém techničáku.Někde jsem se dočetl že od roku výroby 2005 se může na Matize instalovat tažné zařízení, ale jen na převoz bicyklů.
Ahoj
Jarda-Loštice
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od alvin »

Jardo,tou M 150-kou som si nie istý,ale M 200,u nás Spark to má už v katalógu doplnku,ale ten má už inú konštrukciu zadnej nápravy,ktorá to umožňuje.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Jarda.
Příspěvky: 129
Registrován: pon črc 17, 2006 08:42
Bydliště: Loštice

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Jarda. »

Ahoj Alvine.
Nevím přesně jak je to povolené, ale někteří prodejci to nabízejí jako homologované.
Stanley
Příspěvky: 112
Registrován: pon bře 23, 2009 12:56
Bydliště: Děčín

Re: Střešní nosiče

Příspěvek od Stanley »

:o Na tažné zařízení na Matize staršího typu jsem se ptal u autorizovaného prodejce tehdy ještě v Chabařovicích u Ústí nad Labem a tam my řekly,že konstrukce automobilu není uzpůsobená na montáž.Brali to jako dobrý vtip,když jsem se na tažný ptal.Nosiče na střechu jsem koupil u prodejce.Jsou přímo na Matize,značka Thule (cena před 4 lety byla 4000 kč ).Uchycení je za kraj střechy,takže nepatrně nedosedají těsnící gumy na dveřích ( ale do auta nezatéká ). :P
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“