Osvětlení topení

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 13, 2009 15:39

Osvětlení topení

Příspěvek od Gartik »

Prosim Vás, můžete mi to trošku dopodrobna popsat.. zrovna řeším situaci, že mi nesvítí celý panel topení.. o víkendu jsem to zkoušel rozehrat a podařilo se mi ten panel trošku povytáhnout, ale uričtě né tak abych mohl manipulovat s paticemi ze zadu.. jak na to??? žádné šroubky jsem nepotkal.. jen jsem vytáhnul plastovou mřížku co je kolem topení, rádia... a zbytek pomocí šrubováčků vycvaknul ven..
Nexia 1.5 Mpi, Limuzína
Reklama
 

Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od mikikoti »

ja som ho uz cely menil: na to aby si vymenil ziarovky v stredovom paneli ho musíš dat cely von .Je to robota na 1,5hodiny. Musis dat dole ten plastovy ramik a dat von cele radio.Zostane ti prazdny priestor pre radio. A teraz zvrchu toho panela musis ho potlacit dolu aby nieco cvaklo 2krat. a to iste aj dole.Potom odpoj elektricke kable od neho a vzduchove trubicky .Nepojde ti celi von pretože ta bude drzat bovden ovladania teploty. Z jeho zadnej strany dole su dve cierne vecicky ktore su obimky ziaroviek. Potrebujes 2 ktore vyzeraju ako zmensene W5W.Keby ti nesiel povitiahnut ten panel tak musis si uvolnit bovden a to nasledovne:das dole kryci plast u spolujazdca nad nohami. Tam su teke plastove spony.a uvolnis te bowden. ak by si tomuto nechapal pozri na nexiaclub.com v sekcii jak na to :lol: :lol: :lol:
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 13, 2009 15:39

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od Gartik »

No pěkně :D vypadá to jako pěkné dobrodružství hh.. jak bude chvilka tak se do toho pustím.. jen doufám že si na zimu nezničím topení :P
Nexia 1.5 Mpi, Limuzína
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od Dark69 »

Uz som to pisal straaasne vela krat a napisem zas :shock: .. a pouzivaj hladat!

Tu to mas :

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... dovy+panel
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 13, 2009 15:39

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od Gartik »

jo už jsem si všiml, že je to hezky zpracované na nexiaclub.com.. omlouvám se.. jsem tady ještě zelenáč :roll: ;)
Nexia 1.5 Mpi, Limuzína
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od Granko »

kua, chlapi, na co som vam to tam fotil... :). na 1.5 hodiny je to v pripade, ze mate mozgovu obrnu, inak to musite mat do 30 minut spravene aj s prezliekanim do monterok :). ja som sice tiez vyberal tu klienku s radiom, lebo vtedy som teste nevedel ako nato, ale imho by to malo ist aj s radiom na mieste... najviac skody sa da asi spravit, ak si ulomite nieco z toho kusa, kde koncia hadicky na ovladanie prieduchov (mohli dat o 3 cm hadice viac), ale inak je to viac menej bez problemov...
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od mikikoti »

Len vieš ja som to robil u mna na dvore a mal som cas tak som isiel na istotu. :lol: :lol: :lol:
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od csali »

Ahojte, mám tu malí problém. Podarilo sa mi vymeniť žiarovky, ale som ulomil prvý otáčací gombík :oops: . Normálne by sa stalo, že by som nevedel ďalej nastavovať intenzitu kúrenia, ale mne sa stalo iné. Kúrenie mi ide stále (asi som to mal práve zapnuté keď som to ulomil) a ani sa nedá vypnúť. Keď vyberiem klúč zo spínaciej skrinky kúrenie stále ide. včom by mohol byť problém? :cry:
Nexia HB GL r.v.'96 červená
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od mikikoti »

Ak máš na mysli ovládač teploty vzduchu tak on to reguluje pomocou bovdenu ktoreho koniec je sme čiernym plastom nad spolujazcovimi nohami. Ono to funguje asi takto: ked dáš ovládač na modro tak ovládač potiahne lanko a ked dáš na červeno tak zase uvoľní lanko. Čiže ked si to odtrhol tak to ostalo uvoľnene a ked to je uvoľnene tak stale kuri naplno.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od foker »

Keď spomína spínaciu skrinku tak ulomil asi ten bazmeg na zapnutie a regulovanie ventilátora.Ten je prvý zlava.Ale pokiaľ viem tak pri vypnutom zapalovaní by to nemalo ísť
Kvety a bonboniery nepijem
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od csali »

Áno, ten prvý z ľava som ulomyl, na čo sú pripojené káble. Dnes sa mi podarilo pootočiť s tým, čo tam zostalo, a tak som zreguloval intenzitu fúkania o jedno nižšie. V tejto polohe mi už vyplo aj pri zhasnutí motora. Niečo sa však tým určite stalo, lebo som to otáčal viackrát aj dookola, a našiel som tam iba dva polohy: Buď to ide na plné pecky ako včera , vtom prípade mi to nechce zastaviť ani po vybratí kľúča, alebo trošku slabšie ako dnes, v tomto prípade však vypne bez problémov. Myslel som si, že keď to nastavím na správnu polohu a prilepím naspäť ten bazmeg, tak to bude fungovať tak, ako aj predtým. :(
Nexia HB GL r.v.'96 červená
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Osvětlení topení

Příspěvek od foker »

Pochybujem že sa ti to podarí nalepiť naspäť aby to bolo normálne funkčné.Bolo by asi lepšie vymeniť ten prepínač.Minimálne kvôli tomu že to má mať 5 polôh a nie 2.A neviem ako je to možné že ti to ide aj s vypnutým zapalovaním.
Kvety a bonboniery nepijem
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“