Účinok brzd

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Účinok brzd

Příspěvek od Bady »

Viem, ze o brzdach sa tu uz popisalo mnoho, ale dnes som bol na STK a dost vela ludi tu pisalo ze ma zle brzdy, tak by ma zaujimalo, ake hodnoty ucinku brzd vam namerali na STK, aby sme si to vedeli porovnat. Mne namerali vpredu 2,4 - 2,1, vzadu 0,7 - 0,6, a 1,3B - 1,0B... To B bude asi rucna brzda (myslim).. Zadne mam asi nevelmi dobre..
Reklama
 

Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Ucinok zadnych nemozes porovnat s prednymi. Bubnove maju mensi ucinok a ked su vzadu kotucove zas maju obmedzovac ucinku. Ide len o sumernost naprav. Ak si v tolerancii, tak je to v poriadku.
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

no, mozem ti povedat, ze ja mam obe zadne 0,5 a nikto mi nic zle na to nikdy nepovedal ani na STK ani inde. predne mam 2,0 obe a rucnu 1,3. teda aspon podla papierov. na stretavke v Piestanoch mi zase namerali obe predne okolo 2,4, co sa tyka zadnych to cislo v protokole je tak male ze ho sem pisat ani nebudem, asi to bude nejaka chyba a rucna tiez priblizne tych 1,3.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Mne sa aj tych 0,7 a 0,6 zda malo, ked som mal Skodu 120, tam som mal zadne okolo 0,8 - 0,9, ked dobre pamätam
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Bady píše:Mne sa aj tych 0,7 a 0,6 zda malo, ked som mal Skodu 120, tam som mal zadne okolo 0,8 - 0,9, ked dobre pamätam
Tak isto ako predne celuste sa zasekavaju aj prasiatka na zadnych bubnoch a neroztiahnu poriadne pakne. Musel by si to rozmontovat, rozhybat, premazat a najlepsie tie elementy vymenit. Napriklad moja Nexia na zadnych brzdach nebrzdila vobec. Jednoducho nulovy zaber brzd. Fakt to treba rozmontovat, pripadne vymenit oblozenie, rozhybat a poriadne odvzdusnit. Uvidis ten rozdiel v ucinku ked ti bude brzit aj zadna naprava. Ked brzdi rucna, to neznamena, ze automaticky funguje aj prevadzkova brzda. V bubni su dva rozdielne mechanizmy.
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Na prednych celustiach som menil tie vodiace capy. Ci jak sa to vola. A mam taky subjektivny nazor, ze sa to zlepsilo cca. o 5-10% Ale v servise sa divili,, preco to vymienam. Ze este boli celkom dobre, ale po tom, co tu pisete a v mojom okoli sa deje, tak nemam zaujem, aby mi to len tak cviklo brzdy :roll:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Vodiace capy sa predsa menia z jedneho jedineho dovodu. Prachovky sa nedaju kupit zvlast a preto treba za 1000 korun kupit celu sadu. Ja som ich tiez vymenil, ale oni samotne nemaju vplyv. Akurat to, ze ich pri tom rozhybes.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Bady píše:Mne sa aj tych 0,7 a 0,6 zda malo, ked som mal Skodu 120, tam som mal zadne okolo 0,8 - 0,9, ked dobre pamätam
Nemůžeš srovnávat 120 s Nexií! Škodovka měla motor vzadu a proto taky víc vzadu brzdila, zase nebrzdila tolik vpředu. Můj kamarád si kdysi koupil Tatraplán a kvůli velkému účinku brzd vpředu si místo rezervy udělal takovej betonovej blok s olověnýma trubkama a ten vozil, jinak při trošku silnějším zabrždění se mu předek zablokoval a jel rovně. Než to takle upravil byl z toho docela vyděšenej :) :)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Zadní brzdy mají standartně kolem 0.5 někdy trošku víc ale i míň a nikdy mě z technický nevyhodili ale musí brzdit souměrně 8)
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Ja mam viac ako 0,5, a to na STK mi povedali, ze su dost slabe..
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak to byl nějakej blbec co tě chtěl vyděsit prošel si tou technickou nakonec nebo né kdyby to nebylo v pořádku tak ti tu technickou nedá přeci jde o brzdy a u těch je jakákoliv závada vážná a auto tudíž nesmí na silnici . 8)
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Nakoniec som presiel, aj ked som mu nieco dal...ale to bolo hlavne za prasknute celne sklo..
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

co si mu dal? bombonieru? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

U nás v Pelhřimově je obchod z autodílama a tam se ty prachovky daj koupit zvlášť.Nevíte proč ty čepy tuhnou??ja už je čistil 3x. A ktěm brzdám.Máte taky tak čtvrt pedálu vůli?ja mám odvzdušněno nové destičky a pořád tak velká vůle.
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Aj mne sa zda, ze mam nejaku vôlu..a na STK mi napisal lahsiu zavadu zdvih brzdoveho pedalu...podla mna to asi tak ma byt...
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“