problém so svetlami

Moderátor: Blue Lanos

majolc
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 24, 2009 13:49

problém so svetlami

Příspěvek od majolc »

Caute,
pri poslednej jazde mi odisli svetla a neviem co sa stalo, ale zaujímavé je že mi idú parkovačky aj smerovky ale ked prepnem na svetla alebo na dialkove nefungujú,ale ostávajú svietiť len parkovacky.
Stretol sa uz niekto z niecim takym?
Alebo má niekto nejakú radu?
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém so svetlami

Příspěvek od -peha- »

Rada je lahká bude to pojistka a mohla sa vypáliť preto že praskla žiarovka alebo velké zaťaženie no v každom prípade pojistka :idea:
majolc
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 24, 2009 13:49

Re: problém so svetlami

Příspěvek od majolc »

vdaka za radu,hned zajtra skusim a dam vediet 8)
majolc
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 24, 2009 13:49

Re: problém so svetlami

Příspěvek od majolc »

Dnes som skusal ale poistky v predu pod kapotou vyzerajú dobre, je este aj niekde inde na svetla poistka?
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: problém so svetlami

Příspěvek od blackjohn »

Další pojistky by tam neměly být, jde Ti světelná houkačka(páčka světel k sobě)? Může to taky dělat vypálený relé světel(je pod palubkou s dalšími relé pod volantem).
Tady jsou schémata http://rs19.rapidshare.com/files/877337 ... Wiring.zip , světla jsou na str.44
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: problém so svetlami

Příspěvek od ppp »

Svetla su zapojene tak, ze cez niektoru poistku, netusim cez ktoru ale to nie je dolezite je krmeny otocny spinac svetiel na packe pod volantom. Ten ktory zapina obrysovky a hlavne svetla. Kedze obrysovky svietia tato poistka je ok. Po otoceni spinaca do polohy na stretavacky/dialkove je pripojene ku plusu aj rele niekde pod palubovkou. K tomute rele ide kabel od poistiek svetiel pri akumulatore, od rele ide kabel ku dalsiemu prepinacu na packe pod volantomm, ktora prepina dialkove/stretavacky. Svetelna hukacka je zapojena trochu inak, aj ked tiez cez tento prepinac, ale ma extra privod ku prepinacu. A od prepinaca na packe pod volantom ide kabel dopredu ku svetlam. Takze to moze byt poistka svetiel, rele alebo prepinac pod volantom.
Alebo umreli vsetky 4 ziarovky, aj ked to tazko, ale v takom pripade by som si hned preveril napatie na akumulatore pocas behu motora ci nahodou nie je pokazeny alternator a neprebija. 17V dokaze ziarovky velmi rychlo spalit, brat sa o tom na felicii presvedcil aj o tom ako rychlo dokaze takyto alternator vysusit a tym znicit akumulator. AKurt si nepamatam ci mu odisli stretavacky alebo obrysovky. Tusim oboje len zadne obrysovky prezili, lebo na vedeni az dozadu bol dostatocny ubytok napatia aby to prezili.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: problém so svetlami

Příspěvek od palikx »

relatka v pojistkove skrince.
podival bych se tam
a pak pokud budou v poradku tak asi prepinac svetel.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
majolc
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 24, 2009 13:49

Re: problém so svetlami

Příspěvek od majolc »

caute vsetci, vdaka za rady uz mi to funguje, bolo to v tom prepinaci
:lol: :lol: :lol:
massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

Re: problém so svetlami

Příspěvek od massic »

hele ale me to začlo dělat taky a protože sem kutil a elektrikář :D rikal sem si ze to hned spravim.
vada byla v tom prepinaci ,takže sem to přemostil drátem a chvíli to svítilo a pak se to drát spálil,takže bylo potřeba silnější.
z čehož bych usuzoval že to nejde přes relé ale přímo.páč přece by relé nepřepálilo dvoulinku?
teď mi nesvítí jedno světlo a není to žárovkou,tak nevím co se kde jestě vypálilo :-)
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: problém so svetlami

Příspěvek od blackjohn »

Každé světlo má svojí pojistku(2xdálkové, 2xpotkávací) v motorovém prostoru. Jinak si stáhni el. schémata, co jsem psal výše, z toho je vidět, jak jsou světla zapojený.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: problém so svetlami

Příspěvek od ppp »

massic píše:hele ale me to začlo dělat taky a protože sem kutil a elektrikář :D rikal sem si ze to hned spravim.
vada byla v tom prepinaci ,takže sem to přemostil drátem a chvíli to svítilo a pak se to drát spálil,takže bylo potřeba silnější.
z čehož bych usuzoval že to nejde přes relé ale přímo.páč přece by relé nepřepálilo dvoulinku?
teď mi nesvítí jedno světlo a není to žárovkou,tak nevím co se kde jestě vypálilo :-)
Cez rele ide len spinanie zvetiel ale prepinanie dialka/stretavacky uz ide pekne natvrdo cez packu. Sice nechapem preco ale tak to zbastlili. Ale rele sa da doplnit v rele skrinke by malo byt dost miesta. Ja som si natiahol nove kable ked som uz tahal aj kable pre motorceky svetiel ale asi to nemalo velky prinos, snad len keby som chcel dat 100W ziarovky tak teraz mozem bez obav o kabelaz. A tie pridavne rele maju vyhodu nielen v odlahceni kontaktov packy pod volantom ale aj vo vyssom napati a teda aj prikone k ziarovkam a teda vyssej svietivosti. Sice len trochu vyssej ale rozdiel vidno.
hebos
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 11, 2015 08:34

Re: problém so svetlami

Příspěvek od hebos »

Ahoj, jsem tady nový, tak doufám, že dotaz je správně umístěn...
Mám Chevrolet Lacetti 1.4, 2006.
Problém je, že když chci zapnout světla, přepnutí do první polohy a již svítí i potkavacky, druhá poloha je tudíž k ničemu.
Takto to funguje protože nejaky chytrak propojil dvě pojistky ve skříňce pod kapotou na tvrdo dratkem, výsledkem toho je neustále praskání pojistky a žárovky v pravém světle, zaroven nesvítí dálkové na precvaknuti, výstražné ano... Když se dratek odpojí, nesvítí nic, jen parkovacky.
Nemá s tímhle někdo zkušenost? Kamarád to kontroloval, rikal, že kabeláž vypadá v pohode, že vše se tváří normalne a vypadá to na vadnou packu, je to možné?
Předem díky za každou odpověď
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: problém so svetlami

Příspěvek od palikx »

jo vadna packa je mozna.
da se to snadno zmerit primo na pacce.
tim bych zacal a pak menil relatka.
ale podle prispevku vyse to vypada na umirajici packy.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
hebos
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 11, 2015 08:34

Re: problém so svetlami

Příspěvek od hebos »

Tak packu jsem vyměnil a žádná změna, jsem ztracenej....
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: problém so svetlami

Příspěvek od slidil »

Chtělo by to postupovat systematicky. Vzít měřák, a postupně proměřit cestu od baterie až po světla.

Jinak takhle (propojením pojistek) jsem nouzově, na dojetí řešil, když mi odešel kontakt v přepínači světel.
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“