Nefunguje kurenie

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ja505
Příspěvky: 16
Registrován: pon říj 05, 2009 12:29

Nefunguje kurenie

Příspěvek od ja505 »

Zdravim prosim Vas poradte mi Matiz nekuri a ani nevyhrieva zadne okno....neviem v com moze byt chyba pozrel som poistky a nenasiel som tam ziadnu vadnu :(....som zufaly.....
Reklama
 

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Nefunguje kurenie

Příspěvek od Rado77 »

Pohladaj pls v starsich temach, oba problemy tu boli vcelku detailne rozobrate
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
ja505
Příspěvky: 16
Registrován: pon říj 05, 2009 12:29

Re: Nefunguje kurenie

Příspěvek od ja505 »

chyba je niekde v nejakej banalite si myslim.....dnes som auto preturoval a asi takhocinku som nechal odpocinut a pri nastartovani sa mi zaplo aj kurenie aj ohrievanie....ale ked som dosiel domov vypol motor a po chvili opat nastartoval zase mi to nezaplo kurenie :(
Jiří Havelec
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 17, 2009 11:55

Re: Nefunguje kurenie

Příspěvek od Jiří Havelec »

Taky jsem měl problém s topením a zjistil jsem,že je neprůchodný radiátor topení.Asi 10 krát jsem naplnil chladící soustavu-jednou s litrem octa,podruhé s kys.citronovou a pořád vytékaly nečistoty,nakonec jsem použíl přípravek na čištění chladičů,který obsahuje křemičitan sodný a po 70 km. topení přestalo topit úplně,znovu jsem několikrát proplách celou chladící soustavu.A konečně to topí.Vlastním Matize r.v. 1999 a už jsem měnil motor,alternátor,starter,komletně GO brzdové soustavy,přední ramena,celý výfuk i s katalizátorem,vyhřívání zadního okna také nešlo a musel jsem dát nový vypínač .
Když to nepomůže musí se dát nový radiátor topení.
Ahoj Jirka Havelec
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Nefunguje kurenie

Příspěvek od Rado77 »

No jo, za tie roky sa to nazbieralo :? Uz len ten radiator, a mas vlastne (okrem kasne) uplne nove auto ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: Nefunguje kurenie

Příspěvek od sepo »

no zohni sa pod palubovku na strane spolujazca pridavaj plyn a troska pobuchaj po ciernom kryte radiatora ak ti zacne trocha kurit tak je zapchaty radiator potom bud vymena co nie je ziadna slava(tiez mi to hrozilo) alebo precistenie systemu(mne to pomohlo) pripravkami...cez radiator ide stale tepla voda tam sa zmena vzduchu riesi len klapkami a co sa tyka zadneho skla tak vypinac mozno bude dakde studeny spoj...to ze ti nejde kurenie a zaroven vyhrievanie je len nahoda to nema nic spolocne...
ja505
Příspěvky: 16
Registrován: pon říj 05, 2009 12:29

Re: Nefunguje kurenie

Příspěvek od ja505 »

dolial som chladiacu kvapalinu a kurenie aj vyhrievanie uz funguju tak ako maju :)
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“