pokazena spojka rep. prevodovka

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

kanonier48
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 27, 2009 21:43

pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od kanonier48 »

Mam problem zaradit akukolvek rychlost na pake.Ide to velmi tazko,spojku mam pri tom vytlacenu.Spiatocka mi nejde vobec zaradit.Ked je auto vypnute tak rychlosti na pake sa radia s lahkostou tak ako maju.Akonahle nastartujem nejde to.Neviete niekto co s tym mozem mat?Dakujem vopred za odpovede.
Reklama
 

Uživatelský avatar
easydm.sk
Příspěvky: 11
Registrován: úte čer 09, 2009 00:39
Bydliště: PU

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od easydm.sk »

skús zaradiť trojku alebo väčšiu rýchlosť pri vypnutom motore a potom naštartovať ale treba vytlačiť spojku a uvidíš čím to je.
Budli
Příspěvky: 17
Registrován: pát úno 06, 2009 19:57

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od Budli »

Taky jsem měl podobný problém,odešli mi gumičky ve spojkovém válci.
Řekni někomu ať ti šlape na spojku a podívej se na pravé straně motoru pod rozdělovačem (u 8V) jestli ti tam necáká kapalina.
Já to měl takhle a opravná sada na ten válec mě vyšla asi na 150 Kč a cca hodinku práce.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od ppp »

sice na espere ale mne zase odislo plastove puzdro na pedali spojky, tam kde tlaci pedal cez cap vidlicku do spojkoveho valca a tym som ubral z chodu piestika vo valci tak 1cm a uz som spojku vlastne nevystavoval. Po vyrobeni nahradneho puzdra z kuska medenej rurky sa radi opat nadherne. To ze je to puzdro kaput daval vedie pedal spojky piskanim pri pouzivani, ako trelo zelezo o zelezo.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od Dark69 »

ppp píše:sice na espere ale mne zase odislo plastove puzdro na pedali spojky, tam kde tlaci pedal cez cap vidlicku do spojkoveho valca a tym som ubral z chodu piestika vo valci tak 1cm a uz som spojku vlastne nevystavoval. Po vyrobeni nahradneho puzdra z kuska medenej rurky sa radi opat nadherne. To ze je to puzdro kaput daval vedie pedal spojky piskanim pri pouzivani, ako trelo zelezo o zelezo.
Odkial sa dostat k tej vidlicke??? Zvnutra auta, alebo spod kapoty niekde?? Nechce sa mi ist teraz na to pozriet.Niekedy si to prekontolujem ak bude cas..
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od ppp »

vidlicka je zvnutra, je to sucastou pedaloveho mechanizmu. Pocvicis si trochu jogu a nejako sa tam nakrutis a uvidis, ju ked sa ti podari polozit hlavicku na vodicov kobercek tak aby si sa pozeral dopredu a trochu nahor :). Ked som vybral cap, co drzal vidlicku na pedalovej pake, tk som uz lahko vytlacil z otvoru v pedalovej pake zvysku plastoveho puzdra.
Ale asi sa mi tam nieco zase uvolnilo, pretoze dnes to uz zase blblo, aj ked nie az tak ako vcera. Ked som vcera v noci po oprave robil skusobnu jazdu, bolo vsetko ok. Predsa len taka nahrazka nie je original ND, tak ktovie co sa s nou stalo. Prekontrolujem, a potom pripadne nafotim.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od Dark69 »

ppp píše:vidlicka je zvnutra, je to sucastou pedaloveho mechanizmu. Pocvicis si trochu jogu a nejako sa tam nakrutis a uvidis, ju ked sa ti podari polozit hlavicku na vodicov kobercek tak aby si sa pozeral dopredu a trochu nahor :). Ked som vybral cap, co drzal vidlicku na pedalovej pake, tk som uz lahko vytlacil z otvoru v pedalovej pake zvysku plastoveho puzdra.
Ale asi sa mi tam nieco zase uvolnilo, pretoze dnes to uz zase blblo, aj ked nie az tak ako vcera. Ked som vcera v noci po oprave robil skusobnu jazdu, bolo vsetko ok. Predsa len taka nahrazka nie je original ND, tak ktovie co sa s nou stalo. Prekontrolujem, a potom pripadne nafotim.
Jasne pridaj aj foto.. Nech sme aspon v akom takom obraze :lol: :lol:
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od ppp »

Hmm, fotku snad zajtra, dnes som s tym este laboroval, trochu som potisol zaber spojky nahor, o 1 a pol zavitu na vidlicke. Pedal ma este stale asi 5mm mrtvy zdvih na gumenej slapke. A pridal som obycajnu podlozku na cap aby som obmedzil posun a vykyv vidlicky na cape do stran.A to ze sa obcas da horsie zaradit to bude najpravdepodobnejsie 200tkm bez vymeny a doliatia prevodoveho oleja. A ze ho uz kus uslo okolo laveho simeringu a radiaceho vstupu do prevodovky. Ale kde si na to vsetko mam najst dostatok casu.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od Serpico »

...a tak zase jednou s palikxem v servisio Meliccaro, servis výměna spojky ( lamela, přítlačák orig. Valeo, gufero, ložisko originál a to made in japan pro GM )...no docela fofr během dvou hodin finito...
Mějte se fajn
spojka.jpg
(152.2 KiB) Staženo 627 x
spojka1.jpg
(137.1 KiB) Staženo 627 x
spojka2.jpg
(83.61 KiB) Staženo 627 x
[
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od palikx »

jezis ja ti rikal at me nefotis. :D
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od Ivan »

Pavel, to je ale fešák :D

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od Serpico »

...to Ivane " hlavně má šikovné ruce " a taky docela " páru " přeci jenom se hýbalo s většíma kouskama a bylo třeba sem tam něco přizvednout a tak...jinak my překvapili v knize " jak na to ..." a i jende se uvádí náplň převodovky 1,8 litru a nám se tam vešlo 2,0 litry a řekněme spodní hranice, nevytéká ale je tam...měnil jsem při té příležitosti olej, jenom se to naklonilo přes kontrolní šroub a dal jsem jak už jsem psal originál GM červený a s udávanou celoživotní náplní nesouhlasím, to je nesmysl aspoň v našich podmínkách 12letá kára...

Inu mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od palikx »

jo takhle po celodeni praci a navic neoholenej vypadam fakt jak kdyz sem vylez z podmostu. :D
ja to priste napravim.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od Serpico »

...to palikx já nejsem bukvice ale seš prostě sympaťák prostě typ, právě pro ty vousy, na tom jsme shodli se ženou a ta má vytříbený vkus...

Inu co dodat, mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Re: pokazena spojka rep. prevodovka

Příspěvek od Granko »

chalani, teda, davat dole prevodovku.... ja som mechano menil gynekologicky, pekne stahovaky..... a nadaval som ako chora vrana.... :)
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“